You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak złożyć aplikację?

Jak złożyć aplikację?

Przejdź bezpośrednio do Internetowego formularza aplikacyjnego

Chcąc wybrać się na jeden z programów Projects Abroad:

 1. Wybierz odpowiedni projekt dla siebie.
 2. Wypełnij internetowy formularz aplikacyjny.
 3. Przygotuj się do wyjazdu.
 4. Po prostu jedź!
Złóż aplikację

Ad 1. Wybierz odpowiedni projekt dla siebie

Wybierz miejsce realizacji projektu oraz jego typ. W następnej kolejności ustal datę wyjazdu i długość pobytu. Na większości projektów  nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie ani żadne specjalne umiejętności, nie ma również kryteriów selekcji. Wedle preferencji można także połączyć kilka projektów w kilku różnych krajach. Możesz wyjechać w dowolnym czasie podczas całego roku. Zazwyczaj minimalny czas udział w projekcie to miesiąc, ale niektóre z naszych organizacji goszczących akceptują wolontariuszy na okres dwóch tygodni. Aby uzyskać więcej informacji napisz do nas na adres: info@projects-abroad.pl.

Ad 2. Wypełnij internetowy formularz aplikacyjny

 • Przed złożeniem aplikacji zalecamy zapoznać się z Ogólnymi warunkami udziału w programach Projects Abroad
 • Złóż aplikację za pomocą Internetowego formularza aplikacyjnego
 • W ostatnim kroku składania aplikacji wymagana jest wpłata w kwocie 1250 zł. Pozostałą cześć opłaty można regulować w dowolnych ratach zarówno co do terminu jak i wysokości.
 • W ciągu maksymalnie 15 dni od złożenia aplikacji otrzymasz potwierdzenie przyjęcia do wybranego przez Ciebie projektu. Jeśli nie będziemy mogli zaoferować Ci miejsca w terminie i na projekcie, który został wskazany w formularzu aplikacyjnym, skontaktujemy się z Tobą w celu zaoferowania projektów alternatywnych lub zwrócimy Ci dokonaną wpłatę 1250 zł

Ad 3. Planowanie wyjazdu

 • Po kilku dniach od rejestracji i potwierdzenia przyjęcia do wybranego przez Ciebie projektu, otrzymasz dostęp do naszego systemu MyProjectsAbroad. Znajdziesz tam wiele praktycznych informacji na temat kultury, klimatu, charakterystykę wybranego kraju, instrukcje dotyczące wiz, ubezpieczenia, opinie na temat projektu od byłych uczestników. Jako oficjalne powitanie w naszym programie wyślemy Ci login i hasło do Myprojectsabroad. Kilka tygodni przed wyjazdem otrzymasz szczegółowe informacje na temat struktury wyjazdu i zakwaterowania.
 • Jeśli nie masz adresu e-mail lub łatwego dostępu do internetu, albo po prostu wolisz posiadać kopie dokumentów w formie papierowej, na Twoje życzenie dostarczymy je do Ciebie droga pocztową.
 • Pamiętaj, że sam pokrywasz koszty przelotu oraz jesteś odpowiedzialny za jego rezerwację.
 • Jeżeli wyrazisz taką chęć w formularzu aplikacyjnym zarezerwujemy dla Ciebie loty. 

Ad 4. Po prostu jedź

Po przybyciu na lotnisko w kraju w kraju realizacji projektu przywita Ci nasz pracownik. Pomoże Ci w organizacji pierwszych kroków i zapewni orientację w nowym miejscu Twojego tymczasowego zamieszkania. Dostarczy Cię do miejsca zakwaterowania i przedstawi rodzinę, która będzie Cię gościć. W tym momencie możesz rozpocząć Swoją misję!

Dodatkowe informacje:

Jeżeli faktyczna długości trwania projektu uczestnika, liczona od momentu rozpoczęcia podróży z kraju stałego pobytu do momentu powrotu tamże, przekroczy okres, który został określony przez uczestnika w formularzu aplikacyjnym i potwierdzony przez Projects Abroad, Projects Abroad obciąży uczestnika kwotą 50 USD (dolarów amerykańskich) za każdy dodatkowy dzień pobytu. W przypadku udziału w projekcie z dziedziny Ochrony Środowiska w Tajlandii, Kambodży, Belize iraz Fidżi i Opieki nad zwierzętami w Chinach opłata ta wynosi 100 USD (lub równowartość tej kwoty w w PLN) za każdy dodatkowy dzień

Pamiętajcie - nie jesteśmy odpowiedzialni za wszystko.

Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w jednym z naszych programów, nie możemy odpowiadać za każdą ewentualność. Decydując się na wyjazd do miejsc odległych, które mogą być zarówno egzotyczne jak i nieprzewidywalne, musisz być świadomy różnych sytuacji. Styl życia i warunki będą różne od tych, które masz na co dzień - niekoniecznie gorsze, ale inne, często bardziej podstawowe. Proszę się przygotować na radzenie sobie z niespodziewanymi okolicznościami, na akceptacje lokalnych zwyczajów i ewentualne niedobory, kaprysy pogody, niedogodności podróży i odmienność ludzkich zachowań. Zdrowy rozsądek i dobry humor przeprowadzą Cię przez większość tych sytuacji z uśmiechem na twarzy.

Złóż aplikację

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲