A volunteer working abroad with children spends time building blocks with a child to improve early childhood development.

Opieka nad dziećmi za granicą

Zostań wolontariuszem za granicą, by wspierać dzieci w krajach rozwijających się

Zostań wolontariuszem w projekcie opieki nad dziećmi z Projects Abroad i pomóż dzieciom w krajach rozwijających się 

Jeśli chodzi o to, by uczynić świat lepszym miejscem, nie ma nic ważniejszego, niż zapewnienie dzieciom edukacji i wsparcia, którego potrzebują. Istnieje masa sposobów, za pomocą których wolontariusze Projects Abroad zapewniają to społecznościom, które odwiedzają. Możesz odbyć swój wolontariat w przedszkolu, szkole, centrum dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, lub centrum opieki dla matek z niemowlętami. Jakikolwiek projekt wybierzesz, możesz mieć pewność, że twoja praca przyczyni się do zapewnienia lepszego startu mniej uprzywilejowanym dzieciom. 

Wszystkie te projekty zostały stworzone, aby zapewnić zrównoważoną, przydatną pomoc dla społeczności, które tego naprawdę potrzebują. Będziesz częścią lokalnej społeczności, pracując razem z zespołem Projects Abroad i innymi wolontariuszami. Nauczysz się wiele na temat rozwoju wczesnodziecięcego oraz korzyści, które wypływają z długofalowej opieki. 

To doświadczenie to bezpieczny i społeczny sposób, aby zrobić coś dobrego dla nieuprzywilejowanych społeczności, jednocześnie budując swoją własną pewność siebie i zrozumienie dla globalnych wyzwań w opiece nad dziećmi.

Wybierz wolontariat z zakresu opieki nad dziećmi

Filtruj według:

1-3 z 18 Projektów

Teenagers volunteering with children on one of Projects Abroad's programmes in South Africa
Volunteering with Children in South Africa for Teenagers
Zobacz ten projekt
 • Stałe daty podczas wakacji szkolnych
 • Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat
 • Od 2 tygodni
 • Od 10,140 zł
A volunteer doing community work in Sri Lanka with a group, teaches young children English phrases.
Jedź na wolontariat grupowy na Sri Lance i pracuj z dziećmi
Zobacz ten projekt
 • Stałe terminy przez cały rok
 • Każdy powyżej 18 roku życia może dołączyć
 • Od 2 tygodni
 • Od 7,690 zł
Children are taught by female volunteers working with children in Cambodia inside a community care centre to further their childhood development.
Jedź na wolontariat z dziećmi w Kambodży
Zobacz ten projekt
 • Całkowicie elastyczne terminy
 • Każdy powyżej 16 lat może dołączyć
 • Od 1 tygodnia
 • Od 6,220 zł
Załaduj więcej

Szukasz informacji?

Dysponujemy wykwalifikowanym personelem w terenie, profesjonalną ekspertyzą i długoletnim doświadczeniem, aby stworzyć dla ciebie odpowiedni projekt lub po prostu pomóc ci znaleźć najlepszą opcję. Porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów:

+44 1273 007 230

lub napisz e-mail:

aby rozpocząć planowanie

Czy wolontariat z dziećmi to coś dla mnie?

Nasze projekty opieki nad dziećmi są idealne dla wolontariuszy, których interesuje pomoc dzieciom w rozwijających się społecznościach. 

Nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia w opiece nad dziećmi, tylko chęci pomocy każdemu dziecku w tym, co wielu z nas uważa za pewnik. Każdy projekt jest inny, ale każdy został stworzony po to, by zapewnić maksymalną pomoc tym, którzy jej potrzebują. 

Twoje zadania będą skupione na zapewnieniu maksymalnych korzyści dzieciom, z którymi będziesz pracować oraz ich rodzinom. To może dotyczyć zadań dotyczących rozwoju umiejętności społecznych i motorycznych, lub związanych z prowadzeniem zajęć sportowych lub artystycznych.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą z dziećmi, lecz czujesz, że nasz projekt opieki nad dziećmi nie jest dla ciebie, spróbuj naszego projektu nauczycielskiego lub pracy społecznej. Sprawdź naszą pełną listę wolontariatów za granicą.

Jak skorzystam na projekcie opieki nad dziećmi?

Będąc wolontariuszem, przyczyniasz się do dobra społeczności, która potrzebuje pomocy, jednocześnie rozwijając swoje własne umiejętności. 

Oto niektóre z korzyści, które wymieniają nasi byli wolontariusze: 

 • Umiejętności miękkie, takie jak praca zespołowa, przywództwo, wytrwałość, organizacja, planowanie i zarządzanie czasem
 • Doświadczenie w opiece nad dziećmi i rozwoju wczesnodziecięcym 
 • Umiejętność pracy z ludźmi z różnych kultur i środowisk, co pomaga rozwinąć globalną świadomość
 • Pewność siebie wynikająca z wychodzenia ze swojej strefy komfortu 

Wszystkie te umiejętności wzbogacą twoje CV, pomogą ci przy aplikacji UCAS i wesprą twój rozwój osobisty.

Czemu te projekty mają znaczenie?

Rozwój wczesnodziecięcy, wsparcie edukacyjne, i specjalistyczna terapia to obszary, w których dzieci mają potrzeby w rozwijających się krajach. W wielu społecznościach na całym świecie, dzieci i osoby ze specjalnymi potrzebami – czyli najbardziej wrażliwe grupy w społeczeństwie – nie mają dostępu do tych usług. Jako wolontariusz w opiece nad dziećmi, możesz być częścią naszej długofalowej misji, mającej na celu zmianę tego stanu i uczynienie świata lepszym miejscem.

Co wyróżnia projekty opieki nad dziećmi z Projects Abroad?

W Projects Abroad, naszym głównym celem jest przynoszenie korzyści społecznościom, na rzecz których pracujemy. Możesz być pewny że twój projekt jest etyczny, ma odpowiednie wsparcie, a jego celem jest lepsza przyszłość. Oto kilka elementów, które odróżniają nasze projekty od innych programów wolontariatu:

Pełne wsparcie ze strony zespołu 

Nie oczekujemy, że nasi wolontariusze będą specjalistami w zakresie edukacji i opieki nad dziećmi. W tych projektach będziesz pracować razem z członkami lokalnej społeczności i zespołem Projects Abroad. Pomogą ci zaplanować twoją pracę i będą pod ręką, by udzielić ci rady, kiedy potrzebujesz pomocy. Będziesz także częścią szerszej sieci wolontariuszy. W każdym projekcie jest stały członek zespołu, który wspiera naszych wolontariuszy.

Zapisanie twojej pracy w bezpiecznej bazie danych  

Stworzyliśmy bazę danych Global Impact, dzięki czemu możemy śledzić pozytywny wpływ, który wywierają nasze projekty. To bezpieczna i anonimowa baza danych, z której korzystamy, żeby określić obszary potrzebujące uwagi. Możemy także monitorować pojedyncze dzieci w naszych projektach, aby śledzić ich rozwój. 

Projekty, które mają wpływ na rzeczywistość

Wszystkie nasze projekty są poparte odpowiednimi danymi, skierowane do odpowiedniej grupy docelowej i oparte na zasadzie zrównoważonego rozwoju. Chcemy, by przynosiły długofalowe korzyści lokalnym społecznościom. Robimy więcej. Wyróżniamy się spośród innych projektów wolontariatów, ponieważ kierujemy się corocznymi przeglądami i rzetelną analizą potrzeb, które można sprawdzić w naszym planie zarządzania. Dla nas, wprowadzenie tego poziomu strategicznego myślenia do każdego projektu jest ważną częścią naszych wysiłków, by zarówno wolontariusze i społeczności, którym służymy otrzymały rezultaty, których pragną. 

Przejście od opieki w sierocińcach do opieki opartej na społeczności

Przez wiele lat, nasi wolontariusze pracowali z dziećmi w sierocińcach i stacjonarnych domach opieki. Wykonali tam niesamowitą pracę, poprawiając warunki życia i tworząc dla dzieci okazje, by wesprzeć ich edukację i opiekę nad nimi. Jakkolwiek, zdecydowaliśmy się przenieść naszą uwagę z sierocińców i domów w stronę opieki opartej na społeczności i rodzinie. Stało się tak dlatego, iż wierzymy, że stabilne rodzinne środowisko jest najlepsze dla dzieci, z którymi pracujemy.

To oznacza że zamiast w sierocińcach, nasi wolontariusze pracują w centrach dziennej opieki, przedszkolach i szkołach, lub wspierają grupy starszych ludzi oraz matek z dziećmi. To pomaga Projects Abroad zbudować silniejsze więzi z lokalnymi społecznościami, i  – co najważniejsze – pomaga rodzinom pozostać razem i świetnie prosperować.

Dowiedz się więcej na temat opinii Projects Abroad na temat sierocińców.

A staff member guides volunteers through a sports lesson while they are working with children abroad.

Nasza polityka ochrony dzieci

Traktujemy bezpieczeństwo dzieci i młodych ludzi z dużą powagą. To właśnie dlatego wdrożyliśmy kompleksową politykę ochrony dzieci.

Nasze akredytacje