A man conducting a wildlife census as part of Projects Abroad's conservation volunteer work abroad.

Wolontariat z ochrony przyrody za granicą

Chroń przyrodę w oceanie, lasach deszczowych lub rezerwatach na całym świecie

Po odbyciu wolontariatu z ochrony przyrody z Projects Abroad nigdy już nie spojrzysz na świat w ten sam sposób. Doświadczysz ekstremów natury, będąc jednocześnie częścią międzynarodowego zespołu osób połączonych jednym wspólnym celem: zachować naszą planetę na przyszłość.

Nasze projekty obejmują wielką różnorodność środowisk i gatunków, tak więc możesz zostać wolontariuszem w projekcie, w którym będziesz podążał za swoją pasją, czy są to rafy koralowe, czy słonie, czy żółwie. Gdy dowiesz się, kiedy możesz wyjechać i gdzie chcesz odbyć swój wolontariat, doradzimy ci, na jakim obszarze ochrony przyrody powinieneś się skoncentrować. 

Będziesz wspierać specjalistów od ochrony środowiska i naukowców, tak samo jak ludzi z lokalnej społeczności. Będziesz miał także szansę rozwinąć ważne umiejętności dotyczące pracy na tym polu, takie jak nurkowanie.

Środowiska, spośród których możesz wybierać, obejmują lasy deszczowe, oceany, góry i sawanny. Doświadczysz czegoś, co zmieni twoje życie, monitorując i chroniąc te przepiękne ekosystemy i gatunki, które w nich żyją. To bezpieczny, zrównoważony sposób, aby dowiedzieć się czegoś więcej o ochronie przyrody i chronić jedne z najbardziej wrażliwych ekosystemów na świecie.

Wybierz Wolontariat z Ochrony Środowiska

Filtruj według:

1-3 z 6 Projektów

A group of sharks pictured by Projects Abroad volunteers whilst diving on their Shark Conservation volunteering project in Fiji.
Ochrona rekinów – wolontariat na Fidżi
Zobacz ten projekt
 • Całkowicie elastyczne terminy
 • Każdy powyżej 16 lat może dołączyć
 • Od 2 tygodni
 • Od 13,010 zł
This picture shows two male cheetahs focused but resting in the shade and was taken on one of our wildlife conservation volunteer opportunities in Botswana.
Ochrona środowiska – wolontariat w Botswanie
Zobacz ten projekt
 • Całkowicie elastyczne terminy
 • Każdy powyżej 16 lat może dołączyć
 • Od 1 tygodnia
 • Od 9,845 zł
Students release turtles for their conservation volunteering in Mexico.
Ochrona żółwi morskich – wolontariat w Meksyku
Zobacz ten projekt
 • Całkowicie elastyczne terminy
 • Każdy powyżej 16 lat może dołączyć
 • Od 1 tygodnia
 • Od 7,570 zł
Załaduj więcej

Szukasz informacji?

Dysponujemy wykwalifikowanym personelem w terenie, profesjonalną ekspertyzą i długoletnim doświadczeniem, aby stworzyć dla ciebie odpowiedni projekt lub po prostu pomóc ci znaleźć najlepszą opcję. Porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów:

+44 1273 007 230

lub napisz e-mail:

aby rozpocząć planowanie

Czy wolontariat z ochrony przyrody za granicą to coś dla mnie?

Nasze projekty ochrony środowiska są idealne dla wolontariuszy, którzy chcą pracować w naturalnym, fascynującym ekosystemie. 

Otrzymasz odpowiednie przeszkolenie po przyjeździe, dlatego nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia, wyłącznie pasję w zakresie ochrony przyrody. Te projekty pasują do osób, które lubią pracę z naturą i z gatunkami, które chronią. Wiele spośród tych projektów obejmuje także informowanie członków lokalnej społeczności na temat potrzeb i sposobów ochrony środowiska. 

Te projekty to też dobry wybór, jeśli chcesz zdobywać nowe umiejętności, takie jak nurkowanie lub pływanie.

Twoja praca może obejmować wykonywanie badań, zbieranie danych na miejscu i asystowanie w programach ochrony dzikiej przyrody w ramach wolontariatu. 

Jeśli jesteś zainteresowany zwierzętami, lecz czujesz, że nasze projekty ochrony przyrody nie są dla ciebie, możesz sprawdzić nasze projekty w zakresie weterynarii i opieki nad zwierzętami. Sprawdź pełną listę projektów tutaj. 

Mangrove seedlings being planted as part of conservation volunteer work abroad.

Jak skorzystam na projekcie ochrony przyrody za granicą?

Jako wolontariusz przyczynisz się do dobra społeczności, która potrzebuje pomocy, jednocześnie rozwijając własne umiejętności. 

Oto kilka korzyści, o których mówią nasi wcześniejsi wolontariusze: 

 • Umiejętności miękkie, takie jak praca zespołowa, komunikacja, przywództwo, wytrwałość, organizowanie, planowanie i zarządzanie czasem. 
 • Znajomość praktycznej nauki o ochronie przyrody. 
 • Certyfikaty nurkowe PADI, jeśli będziesz pracował w projekcie ochrony oceanów. 
 • Umiejętność pracy i wczucia się w sytuację ludzi z różnych kultur i środowisk, co pomaga ci zbudować kosmopolityczną tożsamość. 
 • Pewność siebie wypływająca z wyjścia ze swej strefy komfortu. 

Te umiejętności wzbogacą twoje CV, aplikacje UCAS i będą wspierać twój rozwój osobisty.

Dlaczego projekty ochrony przyrody za granicą mają znaczenie?

Ochrona naszej planety jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas gdy populacja ludzi rośnie, naturalne ekosystemy są w odwrocie. W dzisiejszym szybko żyjącym społeczeństwie, łatwo jest czuć się raczej częścią problemu niż rozwiązania. Teraz jest czas, by uczynić istotny wkład tak żeby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się naszą planetą w kolejnych latach.

Co wyróżnia projekty ochrony przyrody z Projects Abroad?

W Projects Abroad, naszym głównym celem jest przynoszenie korzyści społecznościom i ekosystemom, na rzecz których pracujemy. Możesz być pewien, że twój projekt jest etyczny, jest dobrze wspierany i jest częścią lepszej przyszłości. Oto kilka elementów, które odróżniają nasze projekty od innych programów wolontariatu:

Pełne wsparcie ze strony zespołu

W tych projektach, będziesz pracował razem z członkami lokalnej społeczności i zespołu Projects Abroad. Będziesz także częścią szerszej sieci wolontariuszy. W każdym projekcie pracuje pełnoetatowy członek zespołu, którego pracą  jest udzielać wsparcia wolontariuszom. Będzie on pracował z tobą, aby upewnić się, że spędzasz swój czas w sposób, który naprawdę dodaje wartość i sprzyja projektowi.

Zapisanie twojej pracy w bezpiecznej bazie danych  

Stworzyliśmy bazę danych Global Impact, dzięki czemu możemy śledzić pozytywny wpływ, który wywierają nasze projekty. To bezpieczna i anonimowa baza danych, z której korzystamy, żeby określić obszary potrzebujące uwagi. Możemy także monitorować pojedyncze projekty, aby śledzić ich rozwój. 

Projekty, które mają wpływ na rzeczywistość

Wszystkie nasze projekty są poparte odpowiednimi danymi, skierowane do odpowiedniej grupy docelowej i oparte na zasadzie zrównoważonego rozwoju. Chcemy, by przynosiły długofalowe korzyści lokalnym społecznościom.

A group of Projects Abroad Conservation volunteers listen to a staff member explain an activity outdoors at their project.

Nasza polityka ochrony zwierząt

Traktujemy ochronę zwierząt i dzikiej przyrody, z którą pracujemy, bardzo poważnie. To właśnie dlatego stworzyliśmy kompleksową politykę ochrony zwierząt.

Nasze akredytacje