Young students take part in an interactive lesson during one of Projects Abroad's volunteer teaching abroad placements.

Wolontariat z nauczania za granicą

Wywieraj pozytywny wpływ na życie uczniów w krajach rozwijających się

Weź udział w projekcie edukacyjnym Projects Abroad, aby pomóc dzieciom mieć dostęp do edukacji, której potrzebują dla lepszej przyszłości.

Wiemy, że edukacja jest kluczem do pokonywania barier biedy i nierówności. Widzimy to każdego dnia w naszych projektach nauczania za granicą. Dołączając do nas jako wolontariusz, będziesz sam mógł przyczynić się do tej zmiany. 

Możesz zostać wolontariuszem w szkole podstawowej, w liceum lub na uniwersytecie w kraju rozwijającym się, pracując wraz z lokalnymi nauczycielami jako asystent nauczyciela. Oznacza to, że będziesz w prawdziwej klasie, włączając się w prowadzenie lekcji i pracując blisko dzieci i młodych ludzi. Jeśli jest przedmiot, który szczególnie lubisz, daj nam znać, a znajdziemy dla ciebie odpowiednie zajęcia.

Jeśli rozważasz przyszłość jako nauczyciel lub chcesz się dowiedzieć czegoś o edukacji na świecie, te projekty pomocą ci rozwinąć umiejętności, których potrzebujesz.

Wybierz wolontariat z zakresu edukacji

Filtruj według:

1-3 z 3 Projektów

Students pose with school children during their volunteer teaching in Samoa.
Wolontariat w szkole na Samoa
Zobacz ten projekt
 • Całkowicie elastyczne terminy
 • Każdy powyżej 16 lat może dołączyć
 • Od 2 tygodni
 • Od 8,010 zł
A volunteer helps his students with their classwork during his teaching work experience in Sri Lanka
Wolontariat w szkole na Sri Lance
Zobacz ten projekt
 • Całkowicie elastyczne terminy
 • Każdy powyżej 16 lat może dołączyć
 • Od 4 tygodni
 • Od 8,890 zł
A volunteer reads a book to his students during his teaching work experience in China
Wolontariat w szkole w Chinach i uczenie dzieci angielskiego
Zobacz ten projekt
 • Całkowicie elastyczne terminy
 • Każdy powyżej 16 lat może dołączyć
 • Od 1 tygodnia
 • Od 8,345 zł

Szukasz informacji?

Z przyjemnością porozmawiamy o stworzeniu projektu który odpowie na Twoje potrzeby i oczekiwania. Większość naszych pracowników to nasi byli wolontariusze, dzięki czemu są w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania zarówno małe jak i duże.

+44 1273 007 230

lub napisz e-mail:

aby rozpocząć planowanie

Czy projekt z nauczania za granicą jest właściwy dla mnie?

Jeśli marzysz o karierze nauczyciela, to będzie odpowiedni projekt dla ciebie. Mamy szeroki wybór opcji, które można dopasować do szerokiego wachlarza poziomów doświadczenia i zainteresowań. 

Jeśli myślisz o tym, by starać się o kwalifikacje nauczycielskie, te projekty pomogą ci zbudować silne CV i dobrze wypaść na rozmowach. 

Nie potrzebujesz certyfikatu TEFL, doświadczenia nauczycielskiego ani znajomości lokalnego języka. Wszystkim, czego potrzebujesz jako wolontariusz za granicą uczący studentów, jest dobra znajomość angielskiego i pasja do edukacji.

Będziesz dobrze wspierany przez lokalnych ekspertów oraz przez członków zespołu Projects Abroad podczas swojego projektu. Będziesz wolontariuszem wraz z innymi osobami, które dzielą twoje zainteresowania i pasję do nauczania.

Jeśli jesteś zainteresowany nauczaniem, ale chcesz wziąć udział w projekcie, w którym będziesz rozwiązywał także inne problemy społeczności, być może zainteresują cię nasze projekty z zakresu pracy społecznej. Sprawdź naszą pełną listę wolontariatów za granicą.

A volunteer teaching abroad works with students on a Projects Abroad placement.

Co zyskam, biorąc udział w projekcie w szkole za granicą?

Zdobywając z nami doświadczenie zawodowe jako nauczyciel, zdobędziesz umiejętności niezbędne do realizacji swoich ambicji, jednocześnie pomagając społeczności, która tej pomocy potrzebuje. 

Oto niektóre z korzyści, które wymieniają nasi byli wolontariusze: 

 • Umiejętności miękkie, takie jak praca zespołowa, przywództwo, wytrwałość, organizacja, planowanie i zarządzanie czasem
 • Doświadczenie w nauczaniu w prawdziwej klasie
 • Umiejętność pracy z ludźmi z różnych kultur i środowisk, co pomaga rozwinąć globalną świadomość
 • Pewność siebie wynikająca z wychodzenia ze swojej strefy komfortu 

Wszystkie te umiejętności wzbogacą twoje CV, pomogą ci przy aplikacji UCAS i wesprą twój rozwój osobisty.

Czemu te projekty mają znaczenie?

Wierzymy, że edukacja jest podstawą, dzięki której młodzi ludzie mogą pokonać bariery wynikające z biedy i nieuprzywilejowania. Szkoły, które wspieramy, są często przepełnione do granic możliwości. Jako wolontariusz, zapewnisz dodatkowe wsparcie i entuzjazm tam, gdzie go najbardziej potrzeba.

Co wyróżnia projekty nauczycielskie z Projects Abroad?

W Projects Abroad, naszym głównym celem jest przynoszenie korzyści społecznościom, na rzecz których pracujemy. Możesz być pewny że twój projekt jest etyczny, ma odpowiednie wsparcie, a jego celem jest lepsza przyszłość.

Pełne wsparcie ze strony zespołu

W każdym projekcie jest pełnoetatowy członek zespołu, którego rolą jest udzielanie wsparcia naszym wolontariuszom. Nie oczekujemy, że wolontariusze będą wykwalifikowanymi nauczycielami lub ekspertami w dziedzinie edukacji. W tych projektach będziesz pracował razem z wykwalifikowanymi nauczycielami z lokalnej społecności i członkami zespołu Projects Abroad. Pomogą ci zaplanować twoją pracę i będą pod ręką, jeśli będziesz potrzebował pomocy. 

Podejście skupione na celu 

Chodzi nam o coś więcej niż tylko rozpoczęcie i zakończenie pracy. Wyróżniamy się wśród innych projektów wolontariatu, ponieważ kierują nami coroczne recenzje i szczegółowe oceny potrzeb, które opracowywane są w formie planów zarządzania. Dla nas, ten poziom profesjonalnego myślenia strategicznego w każdym projekcie jest ważnym czynnikiem, który pozwala nam upewnić się, że zarówno nasi wolontariusze jak i społeczności działają na rzecz efektów, których potrzebują.

A fun lesson held during one of our volunteer teaching opportunities abroad.

Nasza polityka ochrony dzieci

Traktujemy bezpieczeństwo dzieci i młodych ludzi z dużą powagą. To właśnie dlatego wdrożyliśmy kompleksową politykę ochrony dzieci.

Nasze akredytacje