An archaeologist closely examines an artefact during one of our Archaeology opportunities abroad in Peru.

Szanse z archeologii za granicą

Pracuj na stanowiskach archeologicznych wraz z doświadczonymi specjalistami

Zostań wolontariuszem w projekcie archeologicznym z Projects Abroad i weź udział w dokumentowaniu historii. 

Rozumienie przeszłości uczy nas czegoś o naszej teraźniejszości i przyszłości. W projekcie archeologicznym Projects Abroad naprawdę ubrudzisz sobie ręce i odkryjesz wskazówki, które uczą nas na temat ludzkiego zachowania w przeszłości i tego, co oznacza to dla nas teraz. 

Jeśli myślisz o przyszłości w tej branży, praktyczne doświadczenie jest kluczowe. Nawiążesz kontakt z profesjonalistami i zdobędziesz doświadczenia oraz umiejętności których naprawdę potrzebujesz by zrozumieć, co oznacza archeologia. Zbudujesz swoją pewność siebie i zrozumienie, a twoje doświadczenia sprawią, że twoje CV naprawdę się wyróżni.

Wybierz wolontariat lub staż z zakresu Archeologii

1-1 z 1 Projektów

Archaeology volunteering for teenagers in Peru also includes weekend trips to places like Machu Picchu.
Wolontariat dla młodzieży – archeologia w Peru
Zobacz ten projekt
  • Stałe daty podczas wakacji szkolnych
  • Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat
  • Od 2 tygodni
  • Od 9,515 zł

Szukasz informacji?

Dysponujemy wykwalifikowanym personelem w terenie, profesjonalną ekspertyzą i długoletnim doświadczeniem, aby stworzyć dla ciebie odpowiedni projekt lub po prostu pomóc ci znaleźć najlepszą opcję. Porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów:

+44 1273 007 230

lub napisz e-mail:

aby rozpocząć planowanie

Czy wolontariat z archeologii jest dla mnie?

Jeśli chcesz rozwijać umiejętności które posiadają archeolodzy, by odkrywać i chronić historie z przeszłości, ten projekt jest dla ciebie.

Będziesz pracować u boku doświadczonych archeologów, historyków i kuratorów. Będziesz wspierany przez tych ekspertów, tak samo jak przez zespół Projects Abroad.

Możesz do nas dołączyć nawet jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w tym obszarze. Ale jeśli pracowałeś wcześniej przy projektach archeologicznych, możemy przydzielić ci zadania, podczas których twoje profesjonalne umiejętności będą naprawdę dobrze wykorzystane. Projects Abroad oferuje możliwość wolontariatu na stanowiskach archeologicznych dla każdego. Nie ma znaczenia, czy właśnie odbywasz edukację, przygotowujesz się do pójścia na uniwersytet czy jesteś na studiach podyplomowych. Mamy także propozycje dla osób które po prostu chcą dowiedzieć się więcej o tym fascynującym obszarze. 

Niektóre z zadań w tych projektach obejmują restorację, ekskawację, pisanie raportów, rysowanie map i prowadzenie dokumentacji z wykopalisk. Nasze projekty prowadzone są w najważniejszych historycznych miejscach na świecie, tak więc będziesz wiedzieć, że twoja praca pomaga chronić je dla przyszłych pokoleń. 

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w terenie, dzięki której chronione są cenne zasoby naszej planety, ale czujesz, że archeologia nie jest dla ciebie, możesz zainteresować się naszymi projektami konserwacji i środowiska. Tu znajdziesz pełną listę naszych wolontariatów za granicą.

Volunteers take notes during a dig on one of our Archaeology opportunities abroad.

W jaki sposób skorzystam z projektu archeologiczngo?

Dołączając do jednego z naszych wolontariatów archeologicznych, zdobędziesz umiejętności, których potrzebujesz, by zaspokoić swoje ambicje, a jednocześnie robiąc coś dobrego dla społeczności, która potrzebuje pomocy. 

Poniżej wymieniono kilka korzyści, o których mówią nasi byli wolontariusze:

  • Umiejętności miękkie, takie jak praca w zespole, przywództwo, wytrwałość, organizacja, planowanie i zarządzanie czasem
  • Wsparcie i kontakt z profesjonalnymi archeologami 
  • Doświadczenie w praktycznej archeologii i w pracy na stanowiskach archeologicznych 
  • Możliwość pracy i dzielenia doświadczeń z ludźmi z różnych kultur i środowisk, co pozwala osiągnąć globalne spojrzenie na życie
  • Pewność siebie wynikająca z wychodzenia ze swojej strefy komfortu

Te wszystkie przewagi wzbogacą twoje CV, aplikacje UCAS i twój rozwój osobisty.

Dlaczego ten projekt ma znaczenie?

Geologia, historia, sztuka i inżynieria sprzymierzają się, żeby dać nam lepsze zrozumienie przeszłości. Twoja praca w tych projektach pomoże nam lepiej zrozumieć antyczne cywilizacje, podczas gdy będziesz sprawdzał i dokumentował znaleziska. Pokolenia przyszłych archeologów i historyków mogą opierać się na twoim wkładzie do projektu.

Czym nasze projekty archeologiczne różnią się od innych?

W Projects Abroad, naszym pierwszym celem jest przyniesienie korzyści społecznościom, w których pracujemy. Możesz być pewien, że twój projekt jest etyczny, dobrze wspierany i jest częścią lepszej przyszłości. Oto kilka cech, które odróżnia nasze projekty od innych programów wolontariatu:

Prawdziwa praca z przeszkolonymi specjalistami 

W tych projektach pracujesz wraz z przeszkolonymi profesjonalistami. Możesz obserwować ich codzienną pracę, zadawać pytania i słuchać o ich doświadczeniach. Zdobędziesz ważne praktyczne umiejętności, ale także wgląd w sposób myślenia archeologa.

Praktyczne doświadczenie i umiejętności 

Nasi wolontariusze wykonują swoje własne zadania, które są istotne dla całości projektu, możesz być więc pewien, że wniesiesz do niego istotny wkład.

Projects Abroad staff guide volunteers during our Archaeology volunteer opportunities.

Nasze akredytacje