A staff member gives the Projects Abroad volunteers a cultural induction in Vietnam.

Procedury związane z przyjazdem do Wietnamu

Przyjazd do Wietnamu – odbiór z lotniska, loty i wizy

Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w Wietnamie, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przyjazd do Wietnamu – odbiór z lotniska, loty i wizy

Przylecisz na międzynarodowe lotnisko Noi Bai (HAN), skąd odbierze cię kierowca Projects Abroad. Poznasz go bez trudu – będzie on miał na sobie koszulkę z nazwą naszej organizacji oraz identyfikator.

Pojedziecie do twojego miejsca zamieszkania, znajdującego się tuż za centrum Hanoi, około 40 minut drogi od lotniska. Nasze biuro jest z kolei zlokalizowane prawie w samym centrum miasta, 45 minut drogi od portu lotniczego. Czas podróży zależy oczywiście od ruchu ulicznego. Pokrywamy wszystkie koszty dojazdu z oraz na lotnisko.

Gdy dotrzesz na miejsce, spotkasz się z opiekunem Projects Abroad, a jeśli przyjedziesz wieczorem, telefonicznie upewni się on, że twoja podróż przebiegła bez przeszkód. 

Nawet jeśli bierzesz udział w projekcie na obszarach wiejskich pod Hanoi, np. w Thuy An, wszystkie procedury będą takie same, jak w przypadku wolontariuszy, którzy pracują w mieście. Do placówki docelowej udasz się dzień po tym, jak zostaniesz wprowadzony w projekt w naszym biurze w Hanoi.

Rezerwacja lotów do Wietnamu – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających do Wietnamu

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki w Wietnamie

Wprowadzenie odbędzie się na następny dzień po twoim przyjeździe do Wietnamu, chyba że przylecisz w weekend – wtedy opiekun Projects Abroad spotka się z tobą w poniedziałek. W weekend zaś będziesz miał co robić! Jeśli będzie to możliwe, zapoznamy cię z innymi wolontariuszami, a poza tym poznasz bliżej rodzinę goszczącą.

Odbierzemy cię z domu i zawieziemy do naszego głównego biura, gdzie wprowadzimy cię w projekt. Pokażemy ci nasz projektowy poradnik i odpowiemy na wszelkie pytania, które przyjdą ci do głowy. Dowiesz się także, jak prowadzimy nasze projekty w Wietnamie. 

Otrzymasz pakiet startowy zawierający wszystkie niezbędne informacje – m.in. mapę Hanoi z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami oraz dane kontaktowe lokalnego zespołu Projects Abroad. 

Pokażemy ci różne przydatne miejsca w Hanoi – punkty orientacyjne, kafejki internetowe, pocztę czy kantory – oraz powiemy, jak trafić do nich z twojego miejsca zamieszkania. Będziesz mieć również okazję kupić lokalną kartę SIM.

Jeśli jedziesz na projekt do Thuy An, także przejdziesz wprowadzenie w Hanoi – możesz bowiem przyjechać do tego miasta w weekend i chcemy, byś mógł swobodnie się po nim poruszać. Następnego dnia pojedziesz w rejon, w którym będziesz pracował. Nasi opiekunowie na miejscu pokażą ci okolicę i najważniejsze miejsca – tak jak w przypadku Hanoi.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu w Wietnamie

Na następny dzień po wprowadzeniu zaczniesz „właściwą” pracę. Pokażemy ci najlepszą trasę, byś bez przeszkód dotarł z domu do placówki. Z kolei to, jak się tam dostaniesz, zależeć będzie od odległości – możesz iść na piechotę lub pojechać motorowerem, taksówką czy autobusem. Pomożemy ci wybrać najlepszą opcję.

Wszystkie koszty dojazdów do pracy pokrywa Projects Abroad.

Pierwszego dnia poznasz swojego przełożonego i nowych kolegów. Oprowadzimy cię po placówce i powiemy, jakie są nasze wymagania, a poza tym będziesz mieć szansę zobaczyć, jak pracujemy. Do realizacji zadań przy projekcie przystąpisz już następnego dnia!

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje