Volunteers follow a Projects Abroad staff member while learning how to navigate Tanzania.

Procedury związane z przyjazdem do Tanzanii

Przyjazd do Tanzanii – odbiór z lotniska, loty i wizy

Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w Tanzanii, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot do Tanzanii i odbiór z lotniska

Przylecisz na lotnisko Kilimanjaro (JRO), skąd odbierze cię przyjazny opiekun Projects Abroad. Poznasz go bez problemu po tabliczce z nazwą naszej organizacji. 

Lotnisko Kilimanjaro znajduje się mniej więcej godzinę jazdy taksówką od miasta Arusha. Nasz opiekun może także odebrać cię z dworca autobusowego w tym mieście, jeśli postanowisz dojechać na miejsce z Nairobi lub Dar es Salaam.

Jeśli wybrałeś projekt w Moshi, członek naszego zespołu odbierze cię z lotniska Kilimanjaro i zawiezie do domu rodziny goszczącej. W godzinach szczytu podróż taksówką do Moshi zajmie około dwie godziny. Jeśli nie będzie dużego ruchu, będziesz na miejscu już w godzinę. 

Pokrywamy wszystkie koszty dojazdu z oraz na lotnisko lub dworzec autobusowy, dzięki czemu nie musisz przejmować się dodatkowymi wydatkami po przyjeździe do Tanzanii.

Gdy już dotrzesz do domu rodziny goszczącej i poznasz swoich gospodarzy, będziesz miał czas na rozpakowanie się i odpoczynek po długiej podróży.

Rezerwacja lotów do Tanzanii – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających do Tanzanii

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Wszyscy wolontariusze muszą wystąpić o lokalną wizę biznesową po przyjeździe do Tanzanii. Koszt wydania dokumentu waha się między 250 a 300 dolarów amerykańskich i zależy od narodowości przyjezdnego oraz miejsca, w którym pracować będzie uczestnik naszego projektu (Arusha lub Moshi).

Pracownik Projects Abroad pomoże ci w całej procedurze, jednak koszty będziesz musiał ponieść osobiście. Jeśli planujesz zostać w Tanzanii dłużej niż 90 dni, skontaktuj się z nami, a udzielimy ci wszelkich informacji dotyczących wiz.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki w Tanzanii

Następnego dnia roboczego po twoim przyjeździe wprowadzimy cię w projekt. Koordynator Projects Abroad odbierze cię z domu rodziny goszczącej i pokaże okolicę. Udacie się do biura, gdzie w towarzystwie naszego pracownika przejrzysz informator dotyczący naszych projektów w Tanzanii. Dowiesz się także więcej o tym, jak pracujemy w tym kraju.

Ponadto otrzymasz pakiet startowy, w którym znajdziesz ważne informacje – m.in. mapy miasta z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami oraz dane kontaktowe lokalnego zespołu Projects Abroad.

Następnie zostaniesz oprowadzony po mieście i zobaczysz ważne obiekty oraz punkty orientacyjne. Dowiesz się też, gdzie znajdują się kafejki internetowe, poczta i kantory.

Korzystanie z komunikacji miejskiej w obcym kraju może być problematyczne, koordynator pokaże ci jednak, jak poruszać się dala dala – pojazdami będącymi połączeniem minibusa z taksówką. Poznasz także najlepszą trasę z domu do pracy, dzięki czemu każdego dnia sprawnie dotrzesz do swojej placówki. Projects Abroad pokrywa wszystkie koszty twoich dojazdów do pracy.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu w Tanzanii

Zdajemy sobie sprawę, że potrzebujesz czasu, by zaaklimatyzować się w nowym miejscu, zanim rzucisz się w wir obowiązków. Dlatego pierwszego dnia będziesz wyłącznie przyglądał się naszej pracy oraz zdobywał przydatną wiedzę. Poznasz nasz lokalny zespól oraz wolontariuszy z całego świata.

Twój przełożony oprowadzi cię po placówce i pokaże, jak pracujemy. Wyjaśni ci również twoją rolę oraz przedstawi nasze oczekiwania. Po takim wprowadzeniu z pewnością świetnie poradzisz sobie w pracy przy projekcie, którą rozpoczniesz już drugiego dnia!

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje