Projects Abroad volunteers on their way to their placement in Thailand.

Procedury związane z przyjazdem do Tajlandii

Przyjazd do Tajlandii – odbiór z lotniska, loty i wizy

Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w Tajlandii, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot do Tajlandii i odbiór z lotniska

Podróżując do Tajlandii możesz polecieć na lotnisko w Krabi (KBV) lub Phuket (HKT). W obu przypadkach odbierze cię opiekun Projects Abroad, którego poznasz po tabliczce z nazwą naszej organizacji.

Jeśli wybierzesz Phuket, będziesz musiał wnieść dodatkową opłatę za transfer z oraz na lotnisko. Prawdopodobnie spędzisz także noc w tym mieście, by następnego dnia, wraz z członkiem naszego zespołu, udać się do swojego nowego miejsca zamieszkania. 

Wielu wolontariuszy wybiera podróż drogą lądową do Krabi – szczególnie, jeśli przed dołączeniem do nas zwiedzają Tajlandię. Nie ma problemu! Skontaktujemy cię z naszym lokalnym personelem i zorganizujemy wam spotkanie – np. w hostelu lub na dworcu autobusowym w Krabi.

Z lotniska, hostelu lub dworca autobusowego pojedziesz do swojego miejsca zamieszkania w Krabi lub Ao Nang, gdzie będziesz miał czas, by odpocząć po podróży. Na miejsce dojedziesz w 20–30 minut, w zależności od tego, gdzie będziesz mieszkał. Projects Abroad pokrywa koszty dojazdu z oraz na lotnisko.

Rezerwacja lotów do Tajlandii – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających do Tajlandii

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki w Tajlandii

W zależności od tego, o jakiej porze dnia przybędziesz do Krabi lub Ao Nang, zostaniesz wprowadzony w projekt w dniu przyjazdu lub dnia następnego.

Koordynator Projects Abroad odbierze cię z domu rodziny goszczącej i pokaże ci różne ważne miejsca w okolicy, takie jak poczta, banki czy kafejki internetowe. Poznasz także innych wolontariuszy z całego świata i dowiesz się, jak pracujemy przy różnych projektach w Tajlandii.

W ramach wprowadzenia otrzymasz pakiet startowy zawierający wiele przydatnych informacji – m.in. mapę miasta z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami oraz dane kontaktowe naszego lokalnego zespołu.

Koordynator projektu pokaże ci trasę z domu do pracy, dzięki czemu dojazd do placówki pierwszego dnia nie sprawi ci problemów. Ponadto dowiesz się, jak najlepiej korzystać z komunikacji publicznej oraz tuk-tuków. Wszystkie koszty dojazdów do pracy pokrywa Projects Abroad.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu w Tajlandii

Niezależnie od projektu, który wybierzesz, pierwszy dzień poświęcisz na poznawanie swojej placówki. Będziesz mieć okazję zobaczyć, jak pracujemy oraz zapoznać się ze swoimi obowiązkami. Dzięki temu, następnego dnia pewnie przystąpisz do realizacji powierzonych ci zadań. 

Poznasz nasz lokalny zespół i wolontariuszy z całego świata oraz będziesz przyglądać się ich pracy. W razie potrzeby możesz zadawać pytania, a nasz zaangażowany team chętnie na nie odpowie – nie tylko zresztą pierwszego dnia!

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje