A group of volunteers before their country induction in Samoa.

Procedury związane z przyjazdem na Samoa

Przyjazd na Samoa – odbiór z lotniska, loty i wizy

Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu na Samoa, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot na Samoa i odbiór z lotniska

Przylecisz na międzynarodowe lotnisko Faleolo (APW) w mieście Apia, skąd odbierze cię członek zespołu Projects Abroad. Razem pojedziecie taksówką do domu rodziny goszczącej, gdzie będziesz miał czas rozpakować się i odpocząć po podróży. Dojazd z lotniska do centrum Apii, gdzie mieszczą się nasze biura, zajmuje około 40 minut. 

Koszty dojazdów z oraz na lotnisko są wliczone w cenę twojego pobytu na Samoa. 

Rezerwacja lotów na Samoa – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających na Samoa

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Po przyjeździe na Samoa otrzymasz 60-dniową wizę turystyczną. Jeśli planujesz zostać dłużej, będziesz musiał wystąpić o jej przedłużenie na miejscu. Możesz to zrobić w Apii, a koszty z tym związane wynoszą około 80 dolarów amerykańskich.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki na Samoa

Nasz lokalny zespół zapewni ci niezbędne wsparcie i pomoże zaaklimatyzować się w nowym miejscu. W towarzystwie opiekuna poznasz okolicę swojego nowego domu, kupisz lokalną kartę SIM lub wymienisz pieniądze. Dowiesz się także, jak najlepiej korzystać z komunikacji publicznej.

Odwiedzisz nasze lokalne biura i zobaczysz, jak realizujemy projekty na Samoa, a ponadto otrzymasz pakiet startowy zawierający przydatne informacje, takie jak mapy i ważne numery telefonów.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu na Samoa

Zadbamy, byś był dobrze przygotowany do pracy. Pierwszy dzień poświęcisz na poznanie nowych kolegów oraz wdrożenie się w projekt. „Właściwą” pracę rozpoczniesz już nazajutrz. 

Opiekun Projects Abroad będzie towarzyszył ci w drodze do pracy pierwszego dnia, dzięki czemu poznasz najlepszą trasę do swojej placówki.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje