A Projects Abroad project supervisor shakes hands with a volunteer in South Africa.

Procedury związane z przyjazdem do RPA

Przyjazd do RPA – odbiór z lotniska, loty i wizy

Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w RPA, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot do RPA i odbiór z lotniska

Przylecisz na międzynarodowe lotnisko w Kapsztadzie (CPT), gdzie powita cię członek naszego zespołu. Łatwo poznasz go po tabliczce z napisem Projects Abroad, a jego przyjazna twarz sprawi, że od razu dobrze poczujesz się w Republice Południowej Afryki!

Następnie opiekun zabierze cię do domu rodziny goszczącej. Poznasz swoich gospodarzy oraz będziesz miał czas, by zrelaksować się po podróży i rozpocząć aklimatyzację. 

W zależności od tego, gdzie zamieszkasz, dojazd z lotniska zajmie około 20–40 minut. Nasze biura w Kapsztadzie znajdują się z kolei 20 minut jazdy od portu lotniczego. Pokrywamy koszty dojazdu z oraz na lotnisko, dzięki czemu będziesz mógł usiąść wygodnie i podziwiać widoki za oknem, zamiast martwić się opłatami.

Rezerwacja lotów do RPA – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających do RPA

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki w RPA

Zostaniesz wprowadzony w projekt na drugi dzień po przyjeździe. Chyba, że przybędziesz do RPA w weekend – wtedy wszystkiego dowiesz się w najbliższy poniedziałek.

Koordynator projektu odbierze cię z domu rodziny goszczącej i pokaże okolicę – przede wszystkim najważniejsze miejsca, takie jak poczta, bank i kantor. Będziesz mieć również szansę kupić lokalną kartę SIM lub telefon.

Pierwszego dnia dowiesz się, jak najlepiej korzystać z transportu publicznego, a ponadto koordynator pokaże ci trasę do pracy, dzięki czemu bez przeszkód dostaniesz się z domu do swojej placówki. Projects Abroad pokrywa wszystkie koszty związane z dojazdami do oraz z pracy.

Na początku przygody w RPA otrzymasz od nas pakiet startowy zawierający przydatne informacje, takie jak mapa Kapsztadu z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami oraz dane kontaktowe zespołu Projects Abroad.

Ponadto odwiedzisz nasze biura w Kapsztadzie i dowiesz się więcej o tym, jak prowadzimy różne projekty w Republice Południowej Afryki. Dzięki temu będziesz jeszcze lepiej przygotowany do realizacji swoich zadań!

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu w RPA

Niezależnie od tego, który staż lub wolontariat wybrałeś, pierwszy dzień spędzisz na poznawaniu swojej roli przy projekcie. Na wdrożenie się i dopasowanie do zespołu potrzeba czasu – zadbamy o to, byś odnalazł się w nowym miejscu i dobrze poznał zakres swoich obowiązków, zanim zaczniesz realizować zadania. 

Twój przełożony oprowadzi cię po placówce i przedstawi pracownikom oraz innym wolontariuszom z całego świata. Poza tym dowiesz się więcej o projekcie i zobaczysz, jak pracujemy. Chcemy, byś poczuł się pewnie i komfortowo i był gotów na rozpoczęcie „właściwej” pracy już następnego dnia.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje