Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w Peru, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot do Peru i odbiór z lotniska

Przylecisz na międzynarodowe lotnisko Alejandro Velasco Astete w Cuzco (CUZ), chyba że wybrałeś Projekt Ochrony Przyrody – w takim wypadku celem twojej podróży będzie międzynarodowe lotnisko Padre Aldamiz (PEM), znane również pod nazwą Maldonado.

Nasz przyjazny zespół będzie czekał na ciebie w hali przylotów – łatwo poznasz ich po tabliczkach i koszulkach z nazwą naszej organizacji. Jeśli przylecisz do Cuzco, twoim pierwszym celem będzie biuro Projects Abroad w tym mieście. Tam też zostaniesz wprowadzony w swój projekt, a następnie pojedziesz do domu rodziny goszczącej.  

Jeśli dołączasz do projektu odbywającego się w amazońskim lesie deszczowym, od razu czeka cię ekscytująca wycieczka z naszymi opiekunami. Popłyniesz rzeką Rio Madre De Dios do rezerwatu Taricaya, gdzie mieści się nasza baza. Podróż łodzią zajmie ci dwie godziny.

Pokrywamy koszty dojazdu z oraz na oba lotniska.

Rezerwacja lotów do Peru – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających do Peru

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki w Peru

Twoje wprowadzenie zależeć będzie od tego, który projekt wybrałeś.

Cuzco

Z lotniska pojedziesz prosto do biura Projects Abroad w tym mieście. Poznasz tam resztę zespołu i zaczniesz się wdrażać. Dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Cuzco, np. jak najlepiej wykorzystać transport publiczny. Zobaczysz także, jak prowadzimy nasze projekty w Peru.

Otrzymasz pakiet startowy zawierający wszystkie niezbędne informacje, m.in. mapę miasta z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami.

Z biura udasz się do pensjonatu lub domu rodziny goszczącej, która sprawi, że poczujesz się jak w domu. Następnie zjesz tradycyjny lokalny posiłek, np. arroz con pollo (ryż z kurczakiem) czy lomo saltado (smażona wołowina), które popijesz naparem z liści koki. 

Taricaya (Puerto Maldonado)

W zależności od tego, o której przylecisz, spędzisz pierwszą noc w hotelu lub udasz się do naszego biura, gdzie poczekasz na łódź, która zabierze cię do naszej bazy w Taricaya. 

Popłyniesz do Rezerwatu Przyrody Taricaya, gdzie pracują i mieszkają wszyscy nasi wolontariusze działający przy Projekcie Ochrony Przyrody. Gdy dotrzesz na miejsce, pokażemy ci naszą bazę i przedstawimy lokalnemu zespołowi. Poznasz swoje obowiązki oraz dowiesz się, jak prowadzimy nasz projekt w rezerwacie.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu w Peru

Po przyjeździe będziesz mieć dość czasu, by zadomowić się w nowym miejscu i przygotować do pracy. 

Pierwszego dnia nasz opiekun pokaże ci trasę do twojej placówki. Na miejscu zostaniesz przedstawiony swojemu przełożonemu i nowym kolegom oraz zobaczysz, jak pracujemy. Poznasz również swoją rolę przy projekcie oraz godziny pracy. „Właściwe” zadania zaczniesz realizować już następnego dnia.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje