Staff arrive at the airport to welcome Projects Abroad volunteers in Nepal.

Procedury związane z przyjazdem do Nepalu

Przyjazd do Nepalu – odbiór z lotniska, loty i wizy

Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w Nepalu, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot do Nepalu i odbiór z lotniska

Na międzynarodowym lotnisku Tribhuvan w Katmandu (KTM) powita cię opiekun Projects Abroad, którego poznasz bez trudu po tabliczce z nazwą naszej organizacji. Następnie pojedziecie do twojego miejsca zamieszkania, gdzie będziesz mógł odpocząć i zaaklimatyzować się. Podróż do centrum miasta zajmie wam mniej więcej pół godziny.

Wolontariusze z Projektów Ochrony Przyrody z reguły spędzają jedną noc w Katmandu, a następnego dnia udają się w dalszą podróż do miasta Pokhara. Podróż trwa od sześciu do ośmiu godzin, w zależności od ruchu ulicznego i warunków drogowych. Możesz także polecieć z Katmandu do Pokhary.

Jeśli jedziesz do Chitwan, także spędzisz pierwszą noc w Katmandu. Następnego dnia udasz się w dalszą drogę autobusem.

Koszty dojazdów z oraz na lotnisko są wliczone w cenę twojego wyjazdu do Nepalu.

Rezerwacja lotów do Nepalu – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających do Nepalu

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki w Nepalu

Pierwszego dnia poznasz okolicę, w której będziesz pracował. Otrzymasz także pakiet startowy, w którym znajdziesz niezbędne informacje, takie jak mapy okolicy i najważniejsze dane kontaktowe.

Opiekun Projects Abroad pokaże ci najciekawsze miejsca w twojej okolicy i pomoże kupić lokalną kartę SIM oraz wymienić pieniądze. Dowiesz się także, jak sprawnie korzystać z komunikacji publicznej oraz odwiedzisz siedzibę Projects Abroad, gdzie zobaczysz, jak wyglądają nasze działania w Nepalu.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu w Nepalu

Dobre przygotowanie do pracy jest ważne, dlatego pierwszego dnia wprowadzimy cię w nowe obowiązki. Członek naszego zespołu będzie towarzyszył ci w drodze z domu do pracy, dzięki czemu zobaczysz, jak najszybciej dojechać na miejsce. 

Poznasz swoich nowych kolegów, przyjrzysz się naszej pracy i nauczysz swobodnie poruszać po placówce. Drugiego dnia, gdy zaczniesz realizować swoje zadania, będziesz już pewny siebie i gotowy do akcji!

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje