Volunteers from all over the world meet up in the Mongolia office.

Procedury związane z przyjazdem do Mongolii

Przyjazd do Mongolii – odbiór z lotniska, loty i wizy

Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w Mongolii, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot do Mongolii i odbiór z lotniska

Wczesnym rankiem przylecisz na lotnisko w Ułan Bator. Powita cię tam przyjazny opiekun Projects Abroad, którego poznasz po tabliczce z nazwą naszej organizacji. 

Następnie pojedziesz samochodem do domu rodziny goszczącej. Otrzymasz także broszurę zawierającą wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w Mongolii.

Rodziny goszczące są miłe i gościnne i oferują wolontariuszom komfortowe zakwaterowanie w Ułan Bator. Z miejsca zamieszkania do biura Projects Abroad dojedziesz w krótkim czasie autobusem.

Gdy już odłożysz walizki i poznasz swoich gospodarzy, będziesz miał szansę spróbować pysznego domowego śniadania. Następnie odpoczniesz po długiej podróży.

Pokrywamy wszystkie koszty dojazdu z oraz na lotnisko.

Rezerwacja lotów do Mongolii – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających do Mongolii

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki w Mongolii

Po zasłużonym odpoczynku będziesz pełen energii, by na dobre rozpocząć pierwszy dzień w Mongolii. Przyjedzie po ciebie członek naszego zespołu, by pokazać ci miasto. Dowiesz się, gdzie znajdują się: poczta, najbliższe kafejki internetowe oraz inne ważne miejsca. Będziesz miał także okazje kupić lokalną kartę SIM.

Następnie udacie się do siedziby Projects Abroad, gdzie poznasz lokalny zespół. Zapoznasz się również z układem biura i dowiesz się, jak prowadzimy nasze projekty w Mongolii. Będzie to dobry moment, by zadawać pytania i wyjaśnić wszelkie niejasności.

Po wprowadzeniu zabierzemy cię w kilka interesujących miejsc – zwiedzisz m.in. muzea oraz lokalny klasztor.

Jeśli przyjedziesz w tygodniu, wprowadzenie przejdziesz następnego dnia. Jeśli zaś przylecisz do Mongolii w weekend, wszystkiego dowiesz się w poniedziałek.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu w Mongolii

Pierwszego dnia pracy, w towarzystwie opiekuna, udasz się autobusem do swojej placówki. Zorientujesz się w sytuacji na miejscu oraz poznasz swojego przełożonego i nowych kolegów.

Nie musisz się obawiać, że od razu zostaniesz rzucony w wir obowiązków – będziesz miał wystarczająco dużo czasu, by poznać swoje zadania i nasze oczekiwania wobec ciebie oraz zapoznać się z harmonogramem. Pracę przy projekcie zaczniesz następnego dnia.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje