You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat międzynarodowy

Wolontariat międzynarodowy w wykonaniu Polaków

Wolontariat międzynarodowy jest okazją do pomocy w jednym z 30 rozwijających się krajów świata, w których możesz podjąć się wielu zadań takich jak opieka nad dziećmi z domów dziecka, udzielanie pomocy medycznej, dbanie o środowisko, leczenie zwierząt. Ty decydujesz o tym, gdzie chcesz pojechać, wybierasz. typ wolontariatu oraz długość swojego pobytu (od tygodnia wzwyż). Myślisz, że nie podołasz?. Wszystkiego nauczymy Cię na miejscu.

Kto może wziąć udział w wolontariacie międzynarodowym

Każdy kto ukończył 16 rok życia, a nie przekroczył 75 może wziąć udział w naszych wolontariatach indywidualnych. Osobom w wieku 16-19 lat szczególnie polecamy specjalne grupowe wolontariaty dla młodzieży – przygotowane specjalnie z myślą o nich. Jeżeli chcesz poznać różnice między wolontariatami indywidualnymi a grupowymi to sprawdź infografikę

Dlaczego wyjazd na wolontariat to dobry wybór?

Będziesz kimś więcej niż zwykłym turystą.

Dzięki mieszkaniu u rodziny goszczącej będziesz mógł żyć jak miejscowy i poznać lokalną kulturę od podszewki.

Zdobędziesz nowe doświadczenie.

Podczas wolontariatu zajmiesz się obowiązkami, których zapewne nigdy wcześniej nie podejmowałeś w Polsce.

Poznasz wolontariuszy z całego świata.

Nasze wolontariaty znane są ze swojej multikulturowości, dzięki temu będziesz mieć okazję na poznanie ludzi z innych krajów. Wielu z naszych wolontariuszy podkreśla, że są to znajomości, które będą podtrzymywali przez długie lata.

Gwarantujemy bezpieczeństwo 24/7

Cokolwiek by się nie działo, będziesz pod ciągłą opieką naszego lokalnego personelu. Jeżeli najdą Cię jakiekolwiek pytania jesteśmy do Twojej dyspozycji przez całą dobę.

Możesz wyjechać ze znajomymi.

Jeżeli chcielibyście wspólnie zorganizować swój wyjazd, nic nie szkodzi na przeszkodzie. Wyróżnia nas to, że we wszystkim Wam pomożemy, a na miejscu będziecie mogli wspólnie przeżywać te wyjątkowe chwile.

Możesz wyjechać w 5 prostych krokach

  1. Wybierz typ wolontariatu, który Cię interesuje
  2. Zdecyduj się na kraj, do którego chcesz wyjechać
  3. Ustal datę i termin wyjazdu
  4. Wypełnij formularz aplikacyjny
  5. Wpłać zaliczkę

W przeciągu 10 dni skontaktuje się z Tobą nasz pracownik. Pomożemy Ci uzyskać wizę i przejdziemy razem przez wszystkie niezbędne formalności związane z podróżą za granicę.

Jeżeli chcesz zarezerwujemy Ci również lot. Nasz personel odbierze Cię z lotniska, odwiezie do miejsca zakwaterowania, przedstawi obowiązki wolontariusza oraz będzie Ci służyć radą i pomocą w każdej sprawie. Swoje obowiązki wykonywać będziesz po stałą opieką lokalnych specjalistów: lekarzy, weterynarzy, pracowników socjalnych, prawników, nauczycieli i instruktorów.


Jeżeli nie wiesz na co się zdecydować lub chciałbyś po prostu z nami porozmawiać, zadzwoń do nas: +48 22 292 22 07

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲