Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w Meksyku, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot do Meksyku i odbiór z lotniska

Opiekun Projects Abroad będzie czekał na ciebie z tabliczką z nazwą naszej organizacji na międzynarodowym lotnisku Miguel Hidalgo Costilla w Guadalajarze. W zależności od tego, skąd lecisz, być może będziesz musiał przesiąść się na lot do Meksyku w USA. 

Prosto z lotniska pojedziesz do domu rodziny goszczącej – podróż zajmie od 45 minut do godziny. Jeśli dołączasz do projektu w Ciudad Guzman lub Cuyutlan, zostaniesz w Guadalajarze do rana. Następnego dnia udasz się do Ciudad Guzman (trzy godziny jazdy) lub Cuyutlan (dwie godziny jazdy).

Nasze główne biura mieszczą się w Guadalajarze.

Rezerwacja lotów do Meksyku – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających do Meksyku

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Większość wolontariuszy przyjeżdzających do Meksyku turystycznie i do pracy nie będzie potrzebować wizy, jeśli ich pobyt nie przekroczy 90 dni. Jeśli planujesz zostać dłużej, niezbędne może być wystąpienie o wizę amerykańską. 


Przybywając do Meksyku otrzymasz kartę turystyczną, którą musisz mieć przy sobie, gdy będziesz opuszczać ten kraj. By otrzymać dokument, podróżni muszą udowodnić, że planują opuścić Meksyk – mogą np. pokazać służbom na lotnisku bilet powrotny do Polski – oraz że posiadają odpowiednie fundusze, by utrzymać się na miejscu. Podróżując przez Stany Zjednoczone, będziesz musiał także wypełnić formularz United States Visa Waiver, który otrzymasz w trakcie lotu. Amerykański Program Ruchu Bezwizowego umożliwia wjazd do USA na okres do 90 dni bez posiadania wizy.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki w Meksyku

Pierwszego dnia opiekun Projects Abroad oprowadzi cię po okolicy, w której zamieszkasz. Dowiesz się, gdzie znajdują się najważniejsze miejsca, takie jak bank, poczta czy kafejki internetowe. Otrzymasz także pakiet startowy zawierający wszystkie przydatne informacje – m.in. mapę miasta z zaznaczonymi ważnymi punktami orientacyjnymi. 

Dowiesz się, jak korzystać z komunikacji publicznej, a koordynator projektu podpowie ci, co warto zwiedzić w okolicy. Odwiedzisz również biuro Projects Abroad i zobaczysz, jak realizujemy nasze projekty w Meksyku.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu w Meksyku

Pierwszego dnia, nasz opiekun będzie towarzyszył ci w drodze do pracy, gdzie przejdziesz wprowadzenie i poznasz swoje obowiązki. Dowiesz się przy okazji, jak najlepiej dojechać autobusem do swojej placówki. Wszystkie koszty dojazdów do pracy oraz podróży związanych z realizacją zadań przy projekcie ponosi Projects Abroad. 

Gdy przybędziesz do Meksyku, zostaniesz wprowadzony w projekt przez swojego przełożonego i lokalny zespół. Rozejrzysz się po placówce, w której będziesz pracował, poznasz zakres swoich obowiązków i zobaczysz, jak realizujemy nasze projektu w Meksyku.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje