Projects Abroad staff take the volunteers on a tour of Kenya.

Procedury związane z przyjazdem do Kenii

Przyjazd do Kenii – odbiór z lotniska, loty i wizy

Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w Kenii, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot do Kenii i odbiór z lotniska

Członek zespołu Projects Abroad powita cię na lotnisku w Nairobi (NBO), a następnie pojedziecie autobusem do Nanyuki, gdzie zamieszkasz u rodziny goszczącej. Jeśli przylecisz późnym wieczorem, zostaniesz na noc w pensjonacie w Nairobi, by ruszyć w dalszą drogę następnego dnia. W zależności od natężenia ruchu, podróż do Nanyuki potrwa trzy do czterech godzin. 

Koszt podróży z oraz na lotnisko jest wliczony w cenę twojego wyjazdu do Kenii – nie musisz więc martwić się dodatkowymi opłatami.

Rezerwacja lotów do Kenii – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających do Kenii

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Wjeżdżając do Kenii będziesz musiał wystąpić o pozwolenie na pobyt dla wolontariuszy. Kosztuje ono około 145 dolarów i musi być odnawiane co miesiąc. Naturalnie, we wszystkich formalnościach pomoże ci pracownik Projects Abroad. W zależności od typu projektu i długości pobytu, możesz nie potrzebować pozwolenia. Doradca Wolontariuszy Projects Abroad poinformuje cię, czy jesteś zwolniony z obowiązku posiadania powyższego dokumentu.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki w Kenii

Pierwszy dzień poświęcisz na poznawanie miasta. Otrzymasz pakiet startowy, który zawiera przydatne informacje, takie jak mapy oraz przydatne numery telefonów. Opiekun Projects Abroad weźmie cię na przechadzkę po okolicy i pokaże różne ważne miejsca.

Będziesz miał także okazję kupić lokalną kartę SIM lub wymienić pieniądze. Nasz zespół podpowie ci, jak najlepiej korzystać z transportu publicznego, byś mógł pewnie i bezproblemowo podróżować. Odwiedzisz też nasze lokalne biura w Nanyuki i zobaczysz, jak realizujemy projekty w Kenii.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu w Kenii

Chcemy, byś był dobrze przygotowany do realizacji swoich zadań, dlatego pierwszego dnia dokładnie wprowadzimy cię w twoje nowe obowiązki. Opiekun Projects Abroad będzie towarzyszył ci w drodze do pracy, dzięki czemu poznasz najlepszą trasę z domu do biura.

Oprowadzimy cię po naszej placówce i przedstawimy osobom, z którymi stworzysz zespół. Dzięki temu zobaczysz, jak pracujemy i lepiej zrozumiesz swoją rolę przy projekcie. „Właściwą” pracę zaczniesz już następnego dnia.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje