A group of giraffes seen sitting together near our Projects Abroad volunteer opportunities in Kenya.

Zostań wolontariuszem w Kenii

Pracuj na afrykańskiej sawannie i pomagaj mniej uprzywilejowanym społecznościom w Kenii

Jedź do Kenii na wolontariat z Projects Abroad i weź udział w projektach, które odnoszą się do potrzeb mniej uprzywilejowanych lokalnych społeczności. Doświadczysz życia w tym ruchliwym kraju i staniesz się częścią wymiany kulturalnej, otoczony przez zapierającą dech scenerię.

Wspieraj nauczycieli i promuj wczesnodziecięcy rozwój albo weź udział w akcjach społecznościowych w ramach naszych staży medycznych. Możesz także zaangażować się w pracę na rzecz ochrony przyrody, prowadząc badania nad krytycznie zagrożoną żyrafą Rotszylda.

Nasi wolontariusze w zakresie ochrony przyrody mieszkają w rezerwacie Soysambu, około trzy godziny drogi od Nairobi. Wszyscy inni pracują w mieście Nanyuki. W czasie, który spędzisz za granicą, zawsze będziesz mógł liczyć na całodobową pomoc lokalnych pracowników Projects Abroad.

Safari to z pewnością największa atrakcja turystyczna Kenii, więc nie strać okazji, by zobaczyć lwy, nosorożce i bawoły w ich naturalnym środowisku! Możesz też chodzić na piesze wycieczki, a żądne przygód osoby mogą rzucić sobie wyzwanie i zdobyć szczyt góry Kenia. Wizyta w ruchliwej stolicy kraju, Nairobi, to obowiązek! Możesz odwiedzić tam słynne muzea, wiele restauracji oraz bazarów.

Wolontariaty dostepne w Kenii

Filtruj według:

1-2 z 2 Projektów

A Projects Abroad volunteer working with children in Kenya gives soap to a child washing their hands outdoors.
Opieka nad dziećmi – wolontariat w Kenii
Zobacz ten projekt
  • Całkowicie elastyczne terminy
  • Każdy powyżej 16 lat może dołączyć
  • Od 1 tygodnia
  • Od 6,970 zł
Projects Abroad volunteers assist with childcare volunteering for teenagers in Kenya as they play educational games with the children in the school yard
Wolontariat dla młodzieży – opieka nad dziećmi w Kenii
Zobacz ten projekt
  • Stałe daty podczas wakacji szkolnych
  • Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat
  • Od 2 tygodni
  • Od 8,615 zł

Szukasz informacji?

Dysponujemy wykwalifikowanym personelem w terenie, profesjonalną ekspertyzą i długoletnim doświadczeniem, aby stworzyć dla ciebie odpowiedni projekt lub po prostu pomóc ci znaleźć najlepszą opcję.

Porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów: 

+44 1273 007 230

lub napisz e-mail:

aby rozpocząć planowanie

Gdzie w Kenii znajduje się nasza baza?

Nasze projekty wolontariatu w Kenii mieszczą się w dwóch lokalizacjach. Większość z nich – w miejscowości Nanyuki, podczas gdy wolontariat w zakresie ochrony przyrody odbywa się w rezerwacie Soysambu.

Nanyuki

Chociaż dość małe, Nanyuki ma kosmopolityczny charakter – odwiedza je wiele osób zza granicy. Jest korzystnie położonym korytarzem do góry Kenii i równiny Laikipia oraz jednym z najważniejszych obszarów ochrony przyrody w Afryce.

Soysambu

Rezerwat Soysambu położony jest nad jeziorem Elmenteita, na północny zachód od Nairobi. Znajduje się na obszarze o niezwykłej bioróżnorodności i jest częścią światowego dziedzictwa UNESCO, a tamtejsze mokradła chronione są Konwencją Ramsarską.

 

Co ciekawe, rezerwat jest także domem dla 10% światowej populacji zagrożonej żyrafy Rotszylda, na której skupiamy się w pracy na rzecz ochrony przyrody. To piękne miejsce, w którym możesz doświadczyć uroku afrykańskiego interioru podczas wolontariatu w Kenii.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Kenii.

Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Nasze akredytacje