Procedury związane z przyjazdem do Kambodży

Przyjazd do Kambodży – odbiór z lotniska, loty i wizy 

Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w Kambodży, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot do Kambodży i odbiór z lotniska

Przylecisz na międzynarodowe lotnisko w Phnom Penh (PNH), gdzie po wylądowaniu staniesz w kolejce po wizę. Gdy dostaniesz już pieczątkę w paszporcie, weźmiesz bagaże i spotkasz się z członkiem zespołu Projects Abroad – łatwo go rozpoznasz, ponieważ będzie trzymał tabliczkę z nazwą naszej organizacji.

Możesz również przylecieć na lotnisko w Siem Reap (REP). Wtedy jednak będziesz musiał zapłacić za podróż w obie strony na lotnisko w Phnom Penh, ponieważ tylko stamtąd może odebrać cię opiekun Projects Abroad.

Nasz zespół zadba o ciebie, gdy tylko odbierze cię z lotniska. Co więcej, koszty transportu zostały uwzględnione w cenie twojego wyjazdu do Kambodży. W zależności od tego, o której przylecisz, pojedziecie bezpośrednio do naszego biura lub do twojego nowego miejsca zamieszkania – w obu przypadkach droga zajmuje około pół godziny, choć wiele zależy od ruchu ulicznego.

Rezerwacja lotów do Kambodży – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających do Kambodży

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki w Kambodży

Gdy już odpoczniesz i przyzwyczaisz się do nowych okoliczności, nasz opiekun przyjedzie po ciebie, byś mógł zacząć swój pierwszy dzień pracy. Pojedziecie do biura Projects Abroad, znajdującego się 10–20 minut drogi tuk-tukiem od twojego miejsca zamieszkania.

Wprowadzimy cię w projekt, opowiadając o historii Kambodży i kulturze Khmerów. Odbędziesz też lekcję języka khmerskiego w naszym biurze! Poznasz podstawowe zwroty i dowiesz się, jak należy okazywać szacunek lokalnej kulturze. Otrzymasz także broszurkę, w której znajdziesz wszystkie potrzebne informacje i mapę z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami w mieście. 

Koło południa jeden z naszych opiekunów oprowadzi cię po okolicy. Dowiesz się m.in, gdzie znajdują się banki, supermarkety i inne przydatne miejsca. Wtedy też będziesz miał okazję kupić lokalną kartę SIM lub wymienić pieniądze, jeśli nie miałeś okazji zrobić tego wcześniej.

Ta wprowadzająca miejska wycieczka z pewnością zapadnie ci w pamięć – poznasz bliżej stolicę Kambodży, Phnom Penh i odwiedzisz najciekawsze miejsca w tej metropolii, których większość znajduje się w zasięgu krótkiej przejażdżki tuk-tukiem.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu w Kambodży

Dojazd do pracy nie będzie dla ciebie problemem. Nasz zespół zorganizuje i opłaci tuk-tuki lub mototaxi – środki transportu, na których można polegać. Jedyne, o co musisz zadbać, to punktualne stawienie się w miejscu zbiórki.

Pierwszego dnia twój przełożony będzie towarzyszył ci w drodze do pracy. Oprowadzi cię po placówce, objaśni jej funkcjonowanie i przedstawi nowym kolegom.

Wtedy też omówicie twoje oczekiwania oraz plan i godziny pracy. Twój przełożony będzie zawsze pod telefonem, ale ważne sprawy lepiej załatwiać na żywo – wykorzystaj więc okazję i pytaj, o co tylko chcesz. Zrobimy, co trzeba, żebyś na tym wolontariacie czuł się komfortowo i zdobył cenne doświadczenie, a praca w Kambodży sprawiała ci radość.

Pracę przy projekcie zaczniesz już drugiego dnia pobytu.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje