Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu na Jamajce, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot na Jamajkę i odbiór z lotniska

Przylecisz na międzynarodowe lotnisko Norman Manley w Kingston (KIN), skąd odbierze cię nasz przyjazny kierowca. Od chwili przylotu będziesz pod jego opieką, a poznasz go bez trudu po plakietce z napisem Projects Abroad.

Z Kingston pojedziecie do Mandeville, gdzie mieszczą się główne biura naszej organizacji na Jamajce. Podczas podróży jeden z naszych opiekunów porozmawia z tobą przez telefon i przywita cię na tej pięknej wyspie. Wszystkie koszty dojazdu z oraz na lotnisko pokrywa Projects Abroad.

Rezerwacja lotów na Jamajkę – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających na Jamajkę

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Jako wolontariusz na Jamajce będziesz potrzebował wizy. Prosimy, byś skonsultował się z najbliższą ambasadą tego kraju, celem poznania dokładnych kosztów wiz. Pomożemy ci znaleźć placówkę jak najbliżej ciebie. Wydanie wizy z reguły trwa do dziesięciu dni roboczych.

Sytuacja nieco się komplikuje, jeśli chcesz zostać na wolontariacie dłużej niż 30 dni. Będziesz musiał wystąpić o pozwolenie na pracę (WPE) w jamajskim ministerstwie pracy i ubezpieczeń społecznych. Pomożemy ci przejść przez całą procedurę oraz złożymy w twoim imieniu niezbędne dokumenty.

Przyznanie ci pozwolenia na pracę na Jamajce może trwać do ośmiu tygodni. Dlatego radzimy, byś przesłał nam wszystkie potrzebne dokumenty minimum trzy miesiące przed wyjazdem. Nasz zespół złoży twoją aplikację w ministerstwie, a do twojego rachunku za wyjazd doliczymy 163 dolary, bo tyle właśnie kosztuje wydanie pozwolenia.

W dniu przylotu na Jamajkę otrzymasz pieczątkę upoważniająca cię do wjazdu do kraju na 30, 60 lub 90 dni – w zależności od decyzji urzędnika imigracyjnego, który akurat będzie na służbie. Jeśli chcesz zostać na Jamajce dłużej niż wynika ze stempla w paszporcie, będziesz potrzebował pozwolenia na pracę. Posiadając ten dokument możesz ubiegać się o przedłużenie pobytu, co kosztuje około 77 dolarów. Oczywiście zespół Projects Abroad we wszystkim ci pomoże.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki na Jamajce

Prosto z lotniska kierowca zabierze cię do domu rodziny goszczącej. Poznasz swoich gospodarzy i będziesz miał czas na aklimatyzację w nowym miejscu. Kierowca wręczy ci także pakiet startowy, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, np. mapy, na których zaznaczono najważniejsze miejsca.

Jeżeli przyjedziesz na Jamajkę w środku tygodnia, wprowadzenie w projekt odbędziesz następnego dnia. Jeśli zaś przylecisz w weekend – spotkasz się z przełożonym dopiero w poniedziałek. 

Rano odbierzemy cię z domu rodziny goszczącej i zawieziemy do biura Projects Abroad, gdzie dowiesz się wszystkiego o swoich obowiązkach oraz o naszej pracy na Jamajce. Biuro znajduje się na północ od centrum Mandeville – łatwo tam trafić.

Podczas wprowadzenia opowiemy ci o projektach, które realizujemy w tym tropikalnym kraju oraz pokażemy, gdzie znajdują się najważniejsze miejsca w mieście, takie jak:

  • Kafejki internetowe
  • Poczty
  • Kantory
  • Inne przydatne punkty orientacyjne

Poznasz najlepszą trasę do każdego z tych miejsc ze swojego mieszkania, a poza tym będziesz miał okazję zadawać pytania opiekunowi.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu na Jamajce

Zadbamy o to, byś pierwszego dnia dowiedział się wszystkiego, co musisz wiedzieć o swoim projekcie oraz pobycie na Jamajce. Nie musisz więc obawiać się, że od razu zostaniesz rzucony w wir pracy!

Pierwszego dnia roboczego nasz zespół pokaże ci najlepszą trasę z domu do biura. Koszty wszystkich dojazdów związanych z realizacją zadań przy projekcie pokrywa Projects Abroad.

Zanim przystąpisz do działania, będziesz miał odpowiednio dużo czasu, by poznać zakres swoich obowiązków. Spotkasz się z przełożonym oraz kolegami, z którymi będziesz współpracował przy projekcie. Jeden z członków naszego zespołu zabierze cię na pyszny jamajski lunch, po którym wrócisz do biura, by jeszcze lepiej zaaklimatyzować się przed rozpoczęciem pracy.

Właściwą pracę przy projekcie zaczniesz następnego dnia.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje