A full induction pack and booklet is given to Projects Abroad volunteers in Ghana.

Procedury związane z przyjazdem do Ghany

Przyjazd do Ghany – odbiór z lotniska, loty i wizy

Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w Ghanie, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot do Ghany i odbiór z lotniska

Przylecisz na lotnisko w Akrze (ACC), skąd udasz się do naszego biura oddalonego o 25 minut jazdy samochodem.

Większość wolontariuszy przylatuje do Ghany wieczorem. Przechodząc z samolotu do hali przylotów z pewnością zwrócisz uwagę na wilgotność powietrza. Przejdziesz kontrolę paszportową, odbierzesz bagaż i udasz się na odprawę celną. Bądź gotów na to, że pracownicy lotniska otworzą twoje bagaże w ramach rutynowej kontroli, nawet jeśli nie masz nic do oclenia.

Gdy wyjdziesz z budynku lotniska zobaczysz tłum ludzi oczekujących za barierkami. Bez problemu jednak spostrzeżesz przyjazną twarz opiekuna Projects Abroad, którego rozpoznasz po tabliczce z nazwą naszej organizacji – od razu poczujesz się jak u siebie. Następnie udacie się do twojego miejsca zamieszkania.

Jeśli będziesz pracował w Akrze, prosto z lotniska pojedziesz do rodziny goszczącej. W przypadku wolontariatu poza miastem, prawdopodobnie spędzisz noc w Akrze, by następnego ranka wyruszyć w podróż do swojej placówki.

Rezerwacja lotów do Ghany – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających do Ghany

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki w Ghanie

Następnego dnia roboczego po przyjeździe spotkasz się z opiekunem Projects Abroad. Dzień poświęcisz na wdrażanie się w projekt i poznawanie okolicy. Zobaczysz miasto i dowiesz się, gdzie mieszczą się kafejki internetowe, banki oraz poczta. Spróbujesz także tradycyjnych dań ghańskiej kuchni.

Odwiedzisz nasze biura i dowiesz się więcej o projektach, które prowadzimy w Ghanie. W tym kraju mamy trzy biura – w Akrze, Cape Coast i Akuapem Hills. Oznacza to, że nasz zespół będzie zawsze pod ręką, niezależnie od tego, w jakiej lokalizacji będziesz pracować. Otrzymasz także pakiet startowy, który zawiera wszystkie informacje, których będziesz potrzebował, m.in. mapy z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami.

Osobą, z którą najczęściej będziesz się kontaktować jest Regionalny Koordynator Projects Abroad, będący pełnoetatowym członkiem naszego lokalnego zespołu. Ma on szeroką wiedzę dotyczącą wszystkich projektów oraz rodzin goszczących w regionie i jest dostępny pod telefonem przez 24 godziny na dobę.

Pierwszego dnia opiekun pokaże ci najlepszą trasę do pracy, byś następnego ranka mógł bez przeszkód dotrzeć na miejsce. Od niego dowiesz się także, jak korzystać z komunikacji publicznej – przede wszystkim z połączenia minibusa z taksówką, zwanego tro-tro. Projects Abroad pokrywa wszystkie koszty związane z dojazdami do i z pracy.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu w Ghanie

Pierwszy dzień pracy poświęcisz na wdrażanie się w obowiązki, które będziesz pełnił w najbliższych tygodniach. Twój przełożony oprowadzi cię po placówce i opowie ci o tym, co robimy w Ghanie. Porozmawiacie także o twojej roli w projekcie. 

Cały pierwszy dzień przeznaczymy na wprowadzenie cię w projekt, żebyś następnego ranka mógł pełen wiary w siebie rozpocząć realizację powierzonych ci zadań.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje