A staff member takes a volunteer on her Projects Abroad induction in the Philippines.

Procedury związane z przyjazdem na Filipiny

Przyjazd na Filipiny – odbiór z lotniska, loty i wizy

Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu na Filipinach, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot na Filipiny i odbiór z lotniska

Przylecisz na międzynarodowe lotnisko Mactan-Cebu (CEB), gdzie powita cię przyjazny opiekun Projects Abroad. Podróż z lotniska, znajdującego się w mieście Lapu-Lapu, do naszego biura w Bogo City trwa między 2,5 a 3 godziny.

Jeśli przyjedziesz późno w nocy, zdrzemniesz się w hotelu przy lotnisku i wyruszysz do Bogo City następnego dnia. Koszty dojazdów z oraz na lotnisko są wliczone w cenę twojego przyjazdu na Filipiny.

Rezerwacja lotów na Filipiny – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających na Filipiny

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki na Filipinach

Pierwszego dnia poznasz miasto, w którym będziesz mieszkać i pracować. Członek naszego zespołu weźmie cię na przechadzkę po okolicy i pokaże różne przydatne miejsca. Będziesz mieć także szanse kupić lokalną kartę SIM i wymienić pieniądze. Opiekun Projects Abroad powie ci również, jak najlepiej korzystać z komunikacji publicznej. 

Odwiedzisz nasze biura i dowiesz się, jak realizujemy projekty na Filipinach. Poza tym otrzymasz pakiet startowy zawierający przydatne informacje – m.in. mapy czy dane kontaktowe naszego zespołu.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu na Filipinach

Otrzymasz cenne wskazówki i będziesz dobrze przygotowany do realizacji swoich zadań przy projekcie.  Pierwszego dnia członek zespołu Projects Abroad odbierze cię z domu rodziny goszczącej i pokaże najlepszą trasę do pracy.

Gdy dotrzesz na miejsce, pokażemy ci biuro, przedstawimy nowym kolegom i opowiemy, jak realizujemy projekty na Filipinach. Poznasz zakres swoich obowiązków i będziesz miał czas na aklimatyzację oraz przygotowanie się do „właściwej” pracy, którą zaczniesz już następnego dnia.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje