Projects Abroad volunteers pose for a photo with a staff member outside the placement in Fiji.

Procedury związane z przyjazdem na Fidżi

Przyjazd na Fidżi – odbiór z lotniska, loty i wizy

Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu na Fidżi, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot na Fidżi i odbiór z lotniska

Gdy wylądujesz w porcie lotniczym Nadi (NAN), przywita cię członek naszego zespołu. Następnie pojedziecie do centrum miasta, gdzie mieści się nasze biuro. Koszty dojazdu z oraz na lotnisko są wliczone w cenę twojego pobytu, nie musisz więc martwić się o dodatkowe opłaty.

Potem udasz się do domu rodziny goszczącej, gdzie będziesz mógł wypakować się i odpocząć, by następnie przejść wprowadzenie w projekt. Odbywa się ono w naszym biurze oraz w okolicy, w której zamieszkasz. Dokładny czas spotkania zostanie określony przez lokalny zespół, gdy już będziesz na miejscu.

Jeśli będziesz brać udział w Projekcie Ochrony Przyrody w Pacific Harbour, być może pierwszą noc spędzisz u rodziny goszczącej – zależeć to będzie od pory twojego przybycia na Fidżi. Następnego ranka spotkasz się z opiekunem Projects Abroad, który odprowadzi cię na autobus do miasta Suva, stolicy Fidżi.

Jeśli przylecisz na tyle wcześnie, by zdążyć na autobus do Pacific Harbour, zostaniesz tam powitany przez opiekunów Projects Abroad, którzy zabiorą cię do twojego miejsca zamieszkania.

Rezerwacja lotów na Fidżi – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających na Fidżi

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Jeśli twój pobyt na Fidżi będzie trwał 14 dni lub mniej, wizę otrzymasz po wylądowaniu. W przypadku pobytu trwającego od 15 do 90 dni, wymagana jest dodatkowa opłata w wysokości 87 USD. Jeśli planujesz zostać jeszcze dłużej, od 91 do 180 dni, opłaty wizowe wyniosą 217 USD.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki na Fidżi

Pierwszego dnia zostaniesz wprowadzony w projekt oraz poznasz okolicę. Lokalny personel oprowadzi cię po mieście i wyjaśni, jak korzystać z komunikacji publicznej. Będziesz mieć także okazję kupić lokalną kartę SIM i wymienić pieniądze.

Odwiedzisz nasze lokalne biura i zobaczysz, jak prowadzimy różne projekty na Fidżi. Otrzymasz od nas pakiet startowy, w którym znajdziesz przydatne informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz dokładne mapy okolicy, w której będziesz mieszkał.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu na Fidżi

Jako nowy wolontariusz, pierwszego dnia otrzymasz wiele cennych wskazówek, zostaniesz oprowadzony po biurze oraz poznasz swoich nowych kolegów. Dobre przygotowanie jest ważne – musisz wiedzieć, jak działamy i jak wygląda codzienna praca na wolontariacie. Właściwe obowiązki przy projekcie zaczniesz pełnić już drugiego dnia pobytu na Fidżi. 

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje