An excited volunteer arrives in China and prepares for her Projects Abroad induction.

Procedury związane z przyjazdem do Chin

Przyjazd do Chin – odbiór z lotniska, loty i wizy

Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w Chinach, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot do Chin i odbiór z lotniska

Nasze projekty odbywają się w dwóch chińskich miastach – Chengdu i Szanghaju. Jeśli trafisz do tego pierwszego, przylecisz na lotnisko Chengdu Shuang Liu (CTU). Jeśli będziesz pracować w Szanghaju, odbierzemy cię z międzynarodowego portu lotniczego Pudong (PVG).

Gdy tylko znajdziesz się w hali przylotów, zauważysz członków naszego zespołu. Ustawią się tak, że od razu ich poznasz, a poza tym będą mieli ze sobą tabliczkę z napisem Projects Abroad. Wszelkie koszty podróży z oraz na lotnisko pokrywa nasza organizacja.

Do swojego miejsca zamieszkania udasz się taksówką. W Chengdu zajmie to do 45 minut, a w Szanghaju – około godzinę. Wiele zależeć będzie od ruchu ulicznego.

Rezerwacja lotów do Chin – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających do Chin

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Wszyscy wolontariusze udający się do Chin muszą zadbać o wizę przed przylotem do Państwa Środka. Procedura może być długotrwała, a wielu uczestnikom naszych projektów nie udaje się przejść jej na czas. W związku z tym zachęcamy cię do aplikowania na projekt jak najwcześniej i rezerwację biletu dopiero po tym, jak już zostaniesz przyjęty.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki w Chinach

Gdy już się zaaklimatyzujesz, nasz zespół pomoże ci lepiej zorientować się w okolicy. Na drugi dzień po twoim przyjeździe opiekunowie zabiorą cię na wycieczkę w ramach wprowadzenia w projekt. Jeśli dołączysz do nas w tygodniu, okolicę zwiedzisz już następnego dnia. Jeśli zaś przyjedziesz do Chin w weekend, cała procedura odbędzie się w poniedziałek.

Otrzymasz od nas zestaw startowy, w którym znajdziesz najważniejsze informacje o mieście, dokładne mapy oraz numery telefonów innych wolontariuszy pełniących obowiązki w okolicy. Będziesz mieć również okazję kupić kartę SIM lokalnego operatora lub wymienić pieniądze.

Pokażemy ci, gdzie znajdują się najważniejsze miejsca, takie jak:

  • Banki
  • Kafejki Internetowe
  • Poczty
  • Apteki

Poradzimy ci także, do których restauracji warto się wybrać i w jakich sklepach kupić niezbędne produkty oraz jedzenie. Zadbamy także o to, byś dostawał kieszonkowe, dzięki któremu będziesz mógł zjeść trzy posiłki dziennie.

Nasz zespół powie ci, jak korzystać z komunikacji miejskiej – szczególnie z autobusów i pociągów – oraz pokaże, jak dojechać do pracy następnego dnia. Placówka, w której będziesz pełnił obowiązki, znajduje się zwykle około 10 minut marszu od twojego miejsca zamieszkania. Po skończonej miejskiej wycieczce, nasz zespół zabierze cię na lunch.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu w Chinach

Pierwszego dnia zostaniesz wprowadzony w projekt przez swojego przełożonego, który pokaże ci placówkę i opowie, na czym będzie polegać twoja praca. Wtedy też poznasz nowych kolegów – będziesz mieć okazję zamienić z nimi kilka słów i dowiedzieć się, czym się zajmują oraz czy będziecie mieli okazję współpracować.

Gdy już zorientujesz się w sytuacji, usiądziesz ze swoim przełożonym i ustalicie pełen zakres twoich obowiązków. Porozmawiacie o wzajemnych oczekiwaniach i wymaganiach z naszej strony oraz określicie twoje godziny pracy. Przełożony rozwieje wszelkie twoje wątpliwości – wykorzystaj więc to spotkanie i pytaj, o co tylko chcesz. Pracę zaczniesz już drugiego dnia pobytu w Państwie Środka.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje