A safari vehicle tours the bushveld with the Projects Abroad volunteers in Botswana.

Procedury związane z przyjazdem do Botswany

Przyjazd do Botswany – odbiór z lotniska, loty i wizy

Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w Botswanie, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

+44 1273 007 230

lub napisz e-mail:

aby rozpocząć planowanie

Przylot do Botswany i odbiór z lotniska

Jeśli bierzesz udział w naszym Projekcie Ochrony Przyrody w Botswanie, celem twojej podróży będzie lotnisko w Polokwane (PTG), położone w samym sercu wiejskich obszarów w dorzeczu Limpopo. Z logistycznego punktu widzenia, najlepiej będzie, jeśli przylecisz do nas w poniedziałek. Z lotniska odbierze cię jeden z opiekunów – poznasz go po koszulce z nazwą naszej organizacji oraz tabliczce z napisem Projects Abroad.

Następnie czeka cię trzygodzinna jazda przez przepiękne okolice w terenowym Land Cruiserze, aż do naszej bazy w rezerwacie Wild at Tuli.

Rezerwacja lotów do Botswany – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających do Botswany

Jedną z zalet uczestnictwa w naszych projektach jest wsparcie, którego udzielimy ci w zakresie procedur wizowych. Tą tematyką zajmuje się specjalny zespól Projects Abroad, dysponujący aktualnymi informacjami dotyczącymi formalności związanych z wjazdem do wszystkich krajów, w których działamy na całym świecie. Jeśli masz jakieś pytania – zarówno łatwe, jak i trudne – skonsultuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości. Gdy zgłosisz chęć udziału w naszym projekcie, otrzymasz linka do twojej własnej strony MyProjectsAbroad, gdzie znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur wizowych.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki w Botswanie

Rezerwat Wild at Tuli położony jest nad rzeką Limpopo, przy granicy z Republiką Południowej Afryki. W ramach wprowadzenia w projekt, poznasz zasady bezpieczeństwa panujące w rezerwacie, jak też nowych kolegów – to wszystko pozwoli ci zadomowić się w Botswanie. Pokażemy ci całą naszą bazę w Wild at Tuli oraz opowiemy o cotygodniowych wypadach na zakupy poza teren rezerwatu.

Raz w tygodniu będziesz mógł wspólnie z opiekunem udać się na wycieczkę, mająca na celu uzupełnienie zapasów i zaopatrzenie się w niezbędne produkty. Po powrocie do bazy będziesz mieć okazję delektować się pysznym domowym obiadem, przygotowanym na braai – tradycyjnym grillu. 

W rezerwacie nie wszędzie jest zasięg i nie ma dostępu do internetu – dla wielu naszych wolontariuszy to duża zaleta tego projektu!

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu w Botswanie

Naturalnie, nie oczekujemy, że od dnia przyjazdu będziesz wiedział wszystko o ochronie afrykańskiej przyrody! Co więcej, pierwszy dzień pobytu poświęcisz na zapoznanie się z działalnością rezerwatu oraz poznasz lokalny personel i innych wolontariuszy. Zobaczysz, co robimy i poznasz zakres swoich obowiązków.

Nasz zespół pokaże ci rezerwat i wyjaśni, na czym polega nasz projekt. Drugiego dnia przystąpisz do pracy! Miej na uwadze, że nigdy nie będziesz zdany tylko na siebie – opiekunowie będą zawsze dostępni i udzielą ci wszelkiego wsparcia podczas pobytu w Botswanie. 

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje