Przekażemy ci wszystkie informacje, które przydadzą ci się podczas pobytu w Argentynie, pomożemy zdobyć wizę oraz wprowadzimy cię w funkcjonowanie twojej placówki. My skupimy się na formalnościach, dzięki czemu ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne – pracą wolontariacką przy projekcie!

Przylot do Argentyny i odbiór z lotniska

Wylądujesz na międzynarodowym lotnisku w Cordobie (COR), gdzie powita cię nasz opiekun. Następnie udacie się do siedziby Projects Abroad, gdzie poznasz nasz zespół i zobaczysz, jak pracujemy. Podróż z lotniska zajmuje około pół godziny i to my pokrywamy jej koszty – podobnie zresztą jak w dniu twojego wylotu.

 

Po krótkim wprowadzeniu, udasz się do domu rodziny goszczącej, który zwykle znajduje się niedaleko naszego biura. Zostaniesz przyjęty z otwartymi ramionami i poczęstowany obfitym, gorącym posiłkiem.

Rezerwacja lotów do Argentyny – zostaw to nam!

Projects Abroad może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu lotów dla tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Poszukiwanie odpowiednich połączeń lotniczych może być czasochłonne, męczące i frustrujące – zrobimy to za ciebie!

Pomożemy ci zarezerwować najlepsze loty powrotne, dzięki czemu twoja podróż do domu będzie bezpieczna i wygodna, a bilety kupisz w dobrej cenie – niezależnie od tego, jak złożona będzie to trasa. Dowiedz się więcej o rezerwacji lotów z Projects Abroad.

Wymagania wizowe dla wolontariuszy i stażystów przyjeżdżających do Argentyny

Obywatele niektórych krajów są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy Argentyńskiej i mogą odwiedzać ten kraj bez wizy, jeśli ich pobyt nie przekroczy 90 dni. Większość wolontariuszy będzie mogła wykupić 90-dniową wizę na lotnisku. Jej cena waha się między 100 a 200 dolarów amerykańskich.

Wprowadzenie w projekt i pierwsze kroki w Argentynie

Pierwszego dnia pobytu w Argentynie będzie towarzyszył ci opiekun Projects Abroad, który pokaże ci okolicę i ze szczegółami wyjaśni założenia twojego projektu. Otrzymasz mapę miejsca, w którym będziesz mieszkał oraz broszurkę z najważniejszymi informacjami, takimi jak dane kontaktowe członków naszego zespołu.

 

Następnie nasz opiekun pokaże ci okolicę i podpowie, jak korzystać z lokalnej komunikacji miejskiej i taksówek, by móc łatwo wszędzie dojechać.

 

Wszyscy nasi wolontariusze mieszkają w Cordobie lub niewielkich miasteczkach w okolicy. Będziesz mieć dostęp do sklepów, kafejek internetowych, banków oraz wszystkich instytucji, których możesz potrzebować.

Twój pierwszy dzień na wolontariacie lub stażu w Argentynie

Członek naszego zespołu odbierze cię z domu rodziny goszczącej i pokaże ci, jakim autobusem dojedziesz do swojej placówki. Jeśli będziesz pracować w projektach typu Standard, wszystkie koszty twoich dojazdów do pracy pokryje Projects Abroad.

Większość pierwszego dnia spędzisz na poznawaniu swoich nowych kolegów oraz placówki – przedstawimy cię przełożonemu oraz lokalnemu zespołowi. Resztę dnia poświęcisz na zadomowienie się w nowym miejscu pracy i obserwację jego funkcjonowania.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Wdrożyliśmy wiele procedur zapewniających bezpieczeństwo i wsparcie, którego potrzebujesz, by w pełni cieszyć się pracą przy projekcie i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym. Zespół Projects Abroad udzieli ci wsparcia 24 godziny na dobę oraz zadba, byś odnalazł się w swoim miejscu zamieszkania i w pracy. W razie jakichkolwiek problemów, nasi opiekunowie zawsze ci pomogą.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i wsparciu w trakcie naszych projektów.

Nasze akredytacje