A wild leopard rests at the Wild at Tuli reserve in Botswana, spotted by a volunteer in Africa.

Wolontariat w Afryce

Jedź do Afryki i zostań częścią naszych wysiłków na rzecz wspierania lokalnych społeczności i rozwoju

Zostań wolontariuszem Projects Abroad w Afryce i weź udział w projektach, których celem jest realizacja długoterminowych celów na rzecz zrównoważonego rozwoju lokalnych społeczności. Pracując w Afryce, lepiej zrozumiesz codzienność tamtejszych ludzi i problemy, z którymi muszą się oni mierzyć. Poza tym poznasz ich tradycję i kulturę.

Pracujemy w kilku krajach na kontynencie i niezależnie, gdzie się udasz, znajdziesz projekt, który cię zainteresuje i pozwoli ci się realizować. Możesz np. chronić zagrożone gatunki, takie jak żyrafa Rotszylda w Kenii lub lemury na Madagaskarze. W ramach projektów masz również możliwość wspierania rozwoju edukacyjnego dzieci z mniej uprzywilejowanych rodzin i pomaganie lokalnym nauczycielom.

Zadbaliśmy o wszystkie szczegóły projektów w Afryce, dzięki czemu wolontariat zawsze przebiega sprawnie. Co więcej, nasz lokalny zespół jest dostępny przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu – oznacza to, że możesz poświęcać swoją energię wyłącznie na zadania mające na celu niesienie realnej pomocy lokalnym społecznościom.

Gdzie w Afryce znajdują się nasze bazy?

Afryka jest niesamowicie zróżnicowanym kontynentem, z zapierającymi dech cudami natury i bogatym dziedzictwem kulturowym. Oferujemy ci wolontariat w kilku afrykańskich krajach – z pewnością znajdziesz więc wolontariat, który spełni twoje oczekiwania.

Duża część projektów skupia się na ochronie przyrody – dbamy o lasy deszczowe na Madagaskarze i krainę Niski Weld (Bushveld) w RPA. Naszym priorytetem jest także rozwój edukacyjny dzieci. Możesz wspierać wczesnodziecięcy rozwój maluchów w centrach opieki w Ghanie, Tanzanii czy Kenii lub uczyć dzieci angielskiego i trenować je w ramach projektu sportowego w szkołach w Senegalu.

W każdym afrykańskim kraju, w którym pracujemy, określiliśmy konkretne potrzeby lokalnych społeczności oraz przeciwności, z którymi muszą się one mierzyć. Celem naszych projektów jest wspieranie zrównoważonego rozwoju i pomaganie mieszkańcom w pokonywaniu trudności. Zostań naszym wolontariuszem w Afryce już dziś, wykorzystaj swój czas oraz energię i stań się częścią czegoś wielkiego!

Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Szukasz informacji?

Dysponujemy wykwalifikowanym personelem w terenie, profesjonalną ekspertyzą i długoletnim doświadczeniem, aby stworzyć dla ciebie odpowiedni projekt lub po prostu pomóc ci znaleźć najlepszą opcję. Porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów:

+44 1273 007 230

lub napisz e-mail:

aby rozpocząć planowanie

Nasze akredytacje