You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

25 lecie Projects Abroad

Jak zaczynaliśmy?

Founder of Projects Abroad, Dr Peter Slowe, at the headquarter office in England

Projects Abroad to wiodąca międzynarodowa organizacja wolontariacka z siedzibą w Wielkiej Brytanii i biurami w ponad 50 krajach na całym świecie. Dzięki naszym globalnym zasięgom oferujemy najszerszy zakres wolontariatów i szeroki wachlarz lokalizacji, w których można je realizować Nasz personel jest aktywny 24/7, po to aby być pewnym, że nasi wolontariusze wykorzystują w pełni swoje doświadczenie i pozostawiają trwały i pozytywny wpływ na społeczności, w których realizują swój wolontariat.

W 2017 roku Projects Abroad świętuje 25 lat wspierania wolontariatu międzynarodowego. Od 1992 roku wysłaliśmy wolontariuszy do 38 krajów i pomogliśmy ponad 100 000 osobom na całym świecie.

W 2016 r. Projects Abroad rozpoczęło  ekscytującą podróż poprzez powołanie nowego dyrektora generalnego, Grega Thomsona, który przejął prowadzenie Projects Abroad od naszego założyciela, Petera Slowe'a.

Greg jest wspierany przez doświadczony zespół zarządzający, w skład, którego wchodzi wielu byłych wolontariuszy, jak również zaangażowany w rozwój Projects Abroad personel rekrutujący w krajach Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej, Europy, Ameryki Północnej, Australii i Oceanii oraz Wysp Pacyfiku. Jesteśmy międzynarodową organizacją działającą na wszystkich płaszczyznach językowych, kulturowych i geograficznych. Wymiana interkulturowa leży u podstaw tego kim jesteśmy.

Uważamy również za bardzo ważne wspieranie długofalowego rozwoju gospodarczego i rozwijanie umiejętności w miejscach, w których pracujemy. Dlatego stworzyliśmy kilka biur wsparcia w krajach rozwijających się, w tym biuro informatyczne w Rumunii, biuro projektowe w Meksyku, biuro finansowe w Mongolii oraz dział wsparcia wolontariuszy i zespół rekrutacyjny w Republice Południowej Afryki.

Gdzie to wszystko się zaczęło?

We wczesnych latach dziewięćdziesiątych kilkoro studentów z Wielkiej Brytanii chciało zrobić przerwę w studiach i dokonać czegoś wartego uwagi – dziś nazwalibyśmy to Gap Year, chociaż wtedy ten termin nie był jeszcze powszechny.

Zgłosili się do swojego profesora geografii dr Petera Slowe, aby pomógł im znaleźć możliwości podróży do Europy Wschodniej i pracy w tej części świata, a co warto zaznaczyć – były to pierwsze lata po upadku komunizmu. W tym czasie Europa Wschodnia doświadczała znaczących przemian, trudno więc było znaleźć rzetelne informacje o możliwościach dostępnych dla studentów. Zwłaszcza w czasach przed Internetem! Na szczęście Peterowi udało się im pomóc, dzięki skorzystaniu z kontaktów w kręgach uniwersyteckich w tej części Europy. Wszystko zorganizował tak, aby uczniowie mogli pojechać i nauczać języka angielskiego w Rumunii.

W ten sposób w 1992 roku powstało Projects Abroad. Do 1997 roku byliśmy małą rodzinną organizacją współpracującą z Peterem Slowe, która zatrudniała zaledwie kilku pracowników w niepełnym wymiarze czasu pracy. Naszym celem była pomoc w nauce języka angielskiego studentom uniwersyteckim z Europy Wschodniej. Z czasem coraz większa liczba studentów zaczynała robić przerwę w nauce po to by podróżować i pracować w krajach rozwijających się, które potrzebowały samofinansujących się wolontariuszy. Wzrosło przez to zapotrzebowanie na organizowane przez nas podróże wolontariackie.

Od roku 1997 Projects Abroad rośnie w siłę. Wyrośliśmy z małej, rodzinnej organizacji w Wielkiej Brytanii do zespołu ponad 600 osób w 50 krajach, w większości pracujących bezpośrednio z naszymi wolontariuszami.

zoomInfographic Timeline 25 anniversary 2017 PL

Patrząc w kierunku następnych 25 lat

Przeszliśmy już długą drogę. Nasi wolontariusze, w ciągu 25 lat pomogli nam poczynić niesamowite postępy, a co ważne, jest jeszcze wiele do zrobienia.

 Nieustannie rozwijamy nowe projekty w naszych dotychczasowych miejscach docelowych, a także szukamy nowych krajów, w których wolontariusze mogą nieść znaczące zmiany. Dodatkowo w 2017 roku uruchomiliśmy naszą oficjalną Global Impact Database, której używamy do monitorowania pozytywnego wpływu, który wywieramy w miejscach prowadzenia wolontariatów.

Wolontariusze, bardziej niż kiedykolwiek są potrzebni w każdym zakątku świata. Dowiedz się, jak możesz się zaangażować i być częścią naszej misji, aby razem z nami pomagać krajom rozwijającym się.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲