You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Dlaczego warto wybrać Projects Abroad?

Oto cechy, które nas wyróżniają na tle innych organizacji oferujących zagraniczne staże i wolontariaty:

Nasze doświadczenie

Od momentu powstania Projects Abroad w 1992 roku wyjechało z nami na zagraniczne staże i wolontariaty ponad 100 tys. osób. To dowód nie tylko naszego profesjonalizmu, ale też ogromnego zaufania, jakim obdarzyło nas i nie zawiodło się na tym tyle tysięcy ludzi. W każdym z ponad 25 krajów świata, w którym realizujemy nasze projekty z takich dziedzin jak: prawo, medycyna, opieka społeczna, edukacja, kultura, sport czy ochrona środowiska, zatrudniamy lokalny personel, który dba o bezpieczeństwo i zadowolenie uczestników, przez co nie tylko stale podnosi standardy oferowanych przez nas usług, ale też wspomaga społeczność lokalną, przyciągając doń wolontariuszy z zagranicy, gotowych bezinteresownie nieść pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Elastyczność

Indywidualne wolontariaty i staże zawodowe realizujemy w trybie ciągłym, co oznacza, że trwają one przez cały rok, dlatego sam możesz zdecydować o terminie swojego przyjazdu a także o długości pobytu. Minimalny jego okres wyznaczono zwykle na 2, rzadziej 4 tygodnie, maksymalnego nie określono. Jedynym wyjątkiem w kwestii tak terminów jak długości pobytu są wolontariaty grupowe realizowane wyłącznie latem i zimą w z góry wyznaczonych terminach. 

Szeroki wybór 

Nasza organizacja działa w ponad 25 krajach świata leżących w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Łacińskiej oraz Oceanii. Nasi wolontariusze i stażyści sami wybierają kraj, dziedzinę wolontariatu lub stażu, a także termin wyjazdu i długość pobytu.

Możliwość łączenia projektów

Możesz połączyć dowolną liczbę projektów w jednym lub nawet kilku krajach. To bardzo popularna praktyka wśród naszych uczestników. Jedyne, na co musisz zwrócić uwagę, to minimalny czas realizacji projektów, które chciałbyś połączyć. Zwykle wynosi on od 2 do 4 tygodni. Więcej na ten sposobu łączenia projektów i organizacji tego typu wyjazdów znajdziesz w zakładce Łączenie wielu projektów. Możesz też skontaktować się w tej sprawie z pracownikami Projects Abroad, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania.

Szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego

Nasz unikatowy wachlarz stażów i wolontariatów stwarza Ci niebywałą okazję na zdobycie doświadczenia, o które często trudno w miejscu Twojego zamieszkania. Dzięki nowym umiejętnościom podniesiesz swoje kwalifikacje zawodowe, wzbogacając tym samym swoje CV, ale też samego siebie. Odbycie stażu zawodowego za granicą sprzyja bowiem w równej mierze rozwojowi intelektualnemu, co osobistemu. Praca w innym obszarze kulturowym wspomaga rozwój takich cech osobowościowych i zdolności komunikacyjnych, które są pilnie poszukiwane przez pracodawców. Jeżeli już pracujesz w danym zawodzie zagraniczny staż pozwoli Ci sprawdzić się w bardziej ekstremalnych warunkach a także porównać metody pracy stosowane w innych krajach albo… spróbować czegoś zupełnie nowego i niezwiązanego z pracą, jaką wykonujesz na co dzień. 

Doświadczenie kulturowe

Jako uczestnik naszych projektów będziesz pracować z wolontariuszami z całego świata i mieszkać u jednej z lokalnych rodzin. Codzienny kontakt z miejscowymi, pomaganie im w pracy i rozwiązywaniu problemów, a także wspólne świętowanie pozwoli Ci poznać lokalną kulturę o wiele bardziej niż podczas zwykłego turystycznego wyjazdu. Przebywając w międzynarodowym towarzystwie, poznasz wielu nowych ludzi, przedstawicieli różnych kultur, z którymi być może uda Ci się nawiązać trwalsze relacje, owocujące dalszą znajomością. Wyjazd na zagraniczny staż czy wolontariat razem z Projects Abroad to prawdziwa szkoła tzw. miękkich kompetencji, przydatnych w pracy zawodowej, ale także, a może przede wszystkim, w normalnym życiu jak np. zdolność nawiązywania i podtrzymywania kontaktu z innymi ludźmi, odpowiedzialność za swoje czyny, pewność siebie. 

Nauka języka

W czasie pobytu na zagranicznym stażu czy wolontariacie będziesz pracować razem z innymi wolontariuszami z całego świata i mieszkać u jednej z lokalnych rodzin goszczących. To doskonała okazja do podniesienia swoich kompetencji językowych, nauczenia się nowego języka lub miejscowego dialektu. Swoje umiejętności językowe możesz doskonalić nie tylko w codziennej pracy z przedstawicielami społeczności lokalnej, ale też podczas specjalnych kursów językowych. Ich pełną ofertę znajdziesz w zakładce Kursy językowe.

Wsparcie na miejscu

W każdym miejscu, w którym realizujemy nasze projekty, działa lokalne biuro Projects Abroad. Nie korzystamy z usług żadnych miejscowych pośredników. To nasi wykwalifikowani pracownicy zorganizują Twój pobyt, zakwaterują Cię, zapewnią Ci bezpieczeństwo i zagwarantują wsparcie w każdym aspekcie, w jakim będziesz tego od nich oczekiwał. Przeczytaj więcej na temat naszych procedur bezpieczeństwa

Możliwości turystyczne

Poza pracą na rzecz społeczności lokalnej w trakcie swojego pobytu znajdziesz też wystarczająco dużo czasu, aby pozwiedzać kraj, do którego przyjechałeś. Będzie mógł podróżować w każdy weekend a po przepracowaniu 10 tygodni zyskasz prawo do dwutygodniowego urlopu, w czasie którego, tak jak podczas pracy, obejmować Cię będzie pełne ubezpieczenie zdrowotne. Możesz też wybrać się w podróż po kraju po zakończeniu projektu. Wielu wolontariuszy decyduje się właśnie na takie rozwiązanie i w małych grupkach, razem z innymi uczestnikami projektu, którzy także zakończyli już swoją pracę, wyrusza na dalsze zwiedzanie. Pomocą w organizacji wyjazdów służą pracownicy naszych lokalnych biur, którzy doradzą Ci, jakie miejsca warto zwiedzić i jak najlepiej się tam dostać.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲