You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wakacyjny wolontariat za granicą

Polscy wolontariusze za granicą podczas pracy

W dzisiejszych czasach wakacyjny wypoczynek nie kojarzy się nam tylko z błogim lenistwem na gorącej plaży. Chcemy coś przeżyć, a nie koniecznie przeleżeć. Chcemy odkrywać, poznawać i dzielić się emocjami, a nie ma no to lepszego pomysłu niż wakacyjny wolontariat za granicą.

Wolontariat w wakacje jest szansą na przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu wolnego. Razem z Projects Abroad masz okazję wyjechać do jednego z 30 rozwijających się krajów świata, w którym będziesz opiekować się dziećmi z domów dziecka, udzielać pomocy medycznej, dbać o środowisko, leczyć zwierzęta. Sam wybierasz miejsce odbywania projektu oraz jego długość (od tygodnia wzwyż). Rodzaj projektu dostosowujesz do swoich zainteresowań. Nie oczekujemy od Ciebie wcześniejszego doświadczenia. Nabędziesz je w trakcie pobytu.

Dlaczego spędzić wakacje na wolontariacie?

Wakacje to czas odkrywania. Jeśli masz w sobie pasję podróżnika, lubisz poznawać nowych ludzi, nie tylko przyglądać się im, ale też żyć razem z nimi, jadać wspólne posiłki, pomagać w codziennych obowiązkach, uczyć się nowych rzeczy, wykorzystywać nabyte już umiejętności i zwiedzać nie jak zwykły turysta, wyjazd na wolontariat jest propozycją właśnie dla Ciebie.

Dzięki stałej opiece pracowników Projects Abroad i lokalnej rodziny goszczącej, u której zamieszkasz, nie będziesz się martwić o bezpieczeństwo, wyżywienie czy rozrywkę w czasie wolnym od pracy. Pozwoli Ci to skupić się na realizowanym projekcie i dać z siebie wszystko. Czy przeżyjesz tę przygodę zależy tylko od Ciebie. Dołącz do grona 100 000 wolontariuszy, którzy wzięli już udział w naszych projektach i nie pozwól, aby te wakacje były stracone.

Jak zostać wolontariuszem Projects Abroad?

Wybierz wolontariat dla siebie, kraj docelowy jego realizowania, a także datę i termin wyjazdu. Wypełnij formularz aplikacyjny i wpłać zaliczkę. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 10 dni. Pomożemy w uzyskaniu wizy i wszystkich niezbędnych formalnościach związanych z podróżą za granicę. Na Twoje życzenie zarezerwujemy też lot. Nasi pracownicy odbiorą Cię z lotniska, odwiozą do miejsca zakwaterowania, wprowadzą w obowiązki wolontariusza, będą służyć Ci radą i pomocą w każdej sprawie. W trakcie odbywania wolontariatu będziesz wykonywać swoje obowiązki pod opieką lokalnych specjalistów: lekarzy, weterynarzy, pracowników socjalnych, prawników, nauczycieli i instruktorów.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲