Students at a school in Africa listen to a talk about basic rights given by a student doing a Human Rights internship abroad.

Staże z prawa i praw człowieka za granicą

Zdobywaj wiedzę na temat usług prawnych, praw człowieka i sprawiedliwości społecznej w pełnym wyzwań otoczeniu

Staże Projects Abroad z prawa i praw człowieka dadzą ci niezrównaną wiedzę o praktykach prawnych, sprawach związanych z prawami człowieka i wyzwaniach społecznych w kraju rozwijającym się. 

W krajach rozwiniętych zazwyczaj traktujemy nasze prawa człowieka i dostęp do porady prawnej jako pewnik. Ale są ludzie na całym świecie, których głosy nie są słyszane i których sprawy nie są załatwiane. Łączymy naszych stażystów z organizacjami, które nieustannie pracują nad zmianą tego stanu.

Możesz pomagać zapewniać pomoc prawną ludziom, którzy jej naprawdę potrzebują, lub pracować chroniąc prawa człowieka oraz prowadząc kampanię na rzecz zmiany w tematach, które ich dotyczą. Będziesz miał okazję pracować w lokalnych kancelariach prawnych, organizacjach charytatywnych i pozarządowych. Możesz wybrać, czy chcesz specjalizować się w prawie korporacyjnym, prawach człowieka lub kampaniach na rzecz sprawiedliwości społecznej.

Jeśli rozważasz karierę w tym obszarze, lub chcesz starać się o certyfikat, te staże są istotnym, praktycznym doświadczeniem zawodowym, do którego możesz nie mieć dostępu w swoim ojczystym kraju.

Wybierz wolontariat lub staż z zakresu Prawa i Praw człowieka

Filtruj według:

1-3 z 5 Projektów

A lawyer consults with a client on the Law and Human Rights internship for teenagers in South Africa
Staż dla młodzieży – prawa człowieka w RPA
Zobacz ten projekt
 • Stałe daty podczas wakacji szkolnych
 • Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat
 • Od 2 tygodni
 • Od 11,040 zł
High school students stand outside a local lawfirm on their Law and Business internship in China
Staż dla młodzieży – prawo i biznes w Chinach
Zobacz ten projekt
 • Stałe daty podczas wakacji szkolnych
 • Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat
 • Od 2 tygodni
 • Od 10,440 zł
A Projects Abroad group attend a workshop during their Law internships in China.
Staż dla prawników w Chinach
Zobacz ten projekt
 • Całkowicie elastyczne terminy
 • Każdy powyżej 16 lat może dołączyć
 • Od 4 tygodni
 • Od 12,515 zł
Załaduj więcej

Szukasz informacji?

Dysponujemy wykwalifikowanym personelem w terenie, profesjonalną ekspertyzą i długoletnim doświadczeniem, aby stworzyć dla ciebie odpowiedni projekt lub po prostu pomóc ci znaleźć najlepszą opcję. Porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów:

+44 1273 007 230

lub napisz e-mail:

aby rozpocząć planowanie

Czy staż z praw człowieka lub prawa za granicą jest dla mnie?

Nasze staże z prawa i praw człowieka są odpowiednie dla osób, które rozważają karierę lub zrobienie certyfikatu w tej dziedzinie, lub dla tych, którzy po prostu chcą lepiej zrozumieć sprawy związane z prawem, prawami człowieka i kwestiami społecznymi na całym świecie.

Będziesz mógł zdobyć doświadczenie zawodowe w zakresie praw człowieka i prawa, pracując w dobrze wspieranym środowisku, u boku profesjonalnych prawników, twórców kampanii i ekipy Projects Abroad. Twoje codzienne zadania mogą obejmować research, sprawdzanie spraw, naśladowanie pracowników i tworzenie prezentacji. Możesz pracować nad kampaniami zwiększającymi sprawiedliwość społeczną, aby zwiększyć świadomość i stworzyć zmianę w kwestiach, które stanowią wyzwania.

Podczas twojego stażu, poznasz lokalną społeczność i wyzwania, z którymi się zmaga. Staż pozwoli ci rozwinąć lepsze zrozumienie dla innych kultur, spraw i/lub systemu prawnego w twojej destynacji. 

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi projektami z prawa i praw człowieka, ale chciałbyś robić coś szerszego, może zainteresują cię nasze projekty międzynarodowego rozwoju lub pracy społecznej. Sprawdź naszą pełną listę staży za granicą.

Local women listen to a presentation about human rights on one of our Law internships abroad.

Co zyskam, biorąc udział w stażu z prawa i praw człowieka?

Staż daje ci umiejętności, które przygotują cię na kolejny etap edukacji i kariery. Zyskasz także unikatowe doświadczenie, o którym możesz mówić na rozmowach kwalifikacyjnych. 

Oto kilka korzyści, o których mówią nasi byli wolontariusze:

 • Umiejętności miękkie, takie jak praca zespołowa, przywództwo, wytrwałość, organizacja, planowanie i zarządzanie czasem. 
 • Wiedza prawna w wybranym zakresie tematycznym.
 • Umiejętność pracy i wczucia się w mentalność ludzi z różnych kultur i środowisk.
 • Pewność siebie wynikającą z wyjścia ze strefy komfortu. 

Wszystkie te umiejętności wzbogacą twoje CV, aplikacje UCAS, i przyczynią się do twojego rozwoju osobistego.

Czym wyróżniają się staże z prawa i praw człowieka z Projects Abroad?

W Projects Abroad naszym głównym celem jest zapewnienie korzyści społecznościom, w których pracujemy. Możesz być pewien, że twój projekt jest etyczny i dobrze wspierany. Poniżej wymieniamy kilka elementów naszej pracy, które odróżniają nasze projekty od innych programów stażowych. 

Pełne wsparcie ze strony zespołu 

W tych projektach, będziesz pracował wraz ze specjalistami od prawa i spraw społecznych. Możesz obserwować ich codzienną pracę, zadawać pytania i dowiadywać się więcej o ich doświadczeniach. Dostaniesz zadania, które będą dla ciebie wyzwaniem, ale będziesz wspierany, aby upewnić się, że otrzymasz znaczące rezultaty. To niezwykła możliwość uczenia się poprzez działanie, z jednoczesnym wsparciem ekspertów.

Projekty, które mają znaczenie 

Wszystkie nasze projekty są oparte na badaniach, skierowane do odpowiedniej grupy docelowej i oparte na zrównoważonym rozwoju. Mamy na celu przyczynienie się do dobra lokalnej społeczności w dłuższej perspektywie. Twój staż jest szansą, aby naprawdę mieć wpływ na życie innych.

A Projects Abroad staff member guides an intern during an interview on one of our legal internships abroad.

Nasze akredytacje