A volunteer reads a book to his students during his teaching work experience in China

Wolontariat w szkole w Chinach i uczenie dzieci angielskiego

Jedź do Chin, zdobądź praktyczne doświadczenie nauczycielskie i pomóż dzieciom lepiej mówić po angielsku

Przegląd

Zostań wolontariuszem w Chinach! Pracuj jako nauczyciel i ucz dzieci na wiejskich obszarach położonych na peryferiach Szanghaju. Skupisz się na uczeniu angielskiego i pomaganiu lokalnym nauczycielom. To świetny sposób na zdobycie praktycznego doświadczenia nauczycielskiego i wsparcie dzieci w nauce.

W Chinach będziesz pracować ramię w ramię z nauczycielami w przedszkolach i szkołach. Zdobędziesz doświadczenie nauczycielskie, przygotowując lekcje i zajęcia, mające zachęcić dzieci do mówienia po angielsku i uczenia się nowych słówek. Będziesz mieć także okazję poprowadzić zajęcia dodatkowe, takie jak lekcje muzyki, plastyki oraz wychowania fizycznego.

Zamieszkasz wspólnie z innymi wolontariuszami w Szanghaju, jednym z większych chińskich miast. Wykorzystaj okazję, by poznać inną kulturę i tradycję oraz zjeść tyle pierożków, ile tylko dasz radę!

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Jeden tydzień

Wymagania: 

Każdy powyżej 16 lat może dołączyć


Czy Wolontariat edukacyjny w Chinach to coś dla mnie?

Ten projekt jest świetnym wyborem dla wszystkich osób chcących zdobyć doświadczenie nauczycielskie. Możesz to zrobić m.in. prowadząc zajęcia w różnych klasach i pracując z wykwalifikowanymi nauczycielami. Jeśli sam chcesz zostać nauczycielem, wyjazd do Chin będzie świetnie wyglądać w twoim CV. Co więcej, będziesz miał o czym opowiadać na rozmowach kwalifikacyjnych do pracy lub na studia.

Poza zdobywaniem doświadczenia, projekt w Chinach umożliwi ci również rozwinięcie umiejętności interpersonalnych, takich jak zarządzanie i planowanie, które przydadzą ci się na każdej ścieżce kariery zawodowej.

Nawet jeśli nie masz doświadczenia, lecz jesteś zainteresowany uczeniem dzieci angielskiego – oczywiście zapraszamy cię do Chin! Opiekun zarządzający projektem wprowadzi cię we wszystkie obowiązki wolontariusza i odpowie na wszelkie pytania dotyczące tej pracy – żadne nie pozostanie bez odpowiedzi. Nasz zespół udzieli ci niezbędnego wsparcia, a poza tym zorganizuje regularne warsztaty, dzięki którym będziesz stawał się lepszym nauczycielem. Możesz także korzystać z naszej obszernej bazy danych online w poszukiwaniu inspiracji.

Nasz wolontariat trwa przez cały rok, możesz więc dołączyć do nas, kiedy tylko ci pasuje. Zapraszamy cię na minimum dwa tygodnie, ale zostać możesz tak długo, jak chcesz.

Young students put up their hands to answer the Projects Abroad volunteer teaching English in China

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu w Szkole w Chinach?

Jako wolontariusz będziesz pracował w przedszkolu lub w szkole ramię w ramię z nauczycielami. Zaangażujesz się między innymi w:

  • Uczenie dzieci angielskiego i dbanie o fajną atmosferę w klasie
  • Asystowanie w zajęciach dodatkowych, takich jak lekcje muzyki, plastyki czy WF-u
  • Określanie jasnych celów zajęć i przygotowywanie lekcji wspólnie z nauczycielami

Podczas pracy na wolontariacie w Chinach będziesz skupiać się na następujących obszarach:

Uczenie dzieci angielskiego

Twoim głównym zadaniem będzie uczenie dzieci angielskiego w przedszkolu lub szkole. Pomożesz uczniom opanować podstawy poprzez ćwiczenie wymowy oraz konkursy ortograficzne. Organizuj angażujące gry i śpiewaj piosenki, by zachęcić ich do mówienia.

Przygotujesz również pomoce dydaktyczne, takie jak karty pamięciowe i plakaty, które ułatwią uczniom naukę angielskiego. Tego typu materiały urozmaicają zajęcia i mogą służyć nauczycielom przez lata.

Asystowanie w zajęciach dodatkowych

Po lekcjach angielskiego nadal możesz zdobywać doświadczenie! Angażując się w dodatkowe zajęcia prowadzone w szkołach, pomożesz nauczycielom i wiele się nauczysz. W zależności od twoich umiejętności i zainteresowań możesz prowadzić lekcje muzyki, WF-u czy plastyki. Zajęcia dodatkowe są dla dzieci bardzo ważne, ponieważ pozwalają im na aktywność i kreatywność w bezpiecznej przestrzeni. Poza tym, nauczycielowi zawsze przyda się dodatkowa para rąk!

Dokładne planowanie lekcji

Każda lekcja musi być zaplanowana i mieć określony cel. Musisz wiedzieć czego i jak chcesz uczyć dzieci każdego dnia, by sprawnie przekazywać im wiedzę i działać pewnie oraz skutecznie. Planowanie pozwala efektywnie prowadzić zajęcia i w pełni wykorzystać czas twój, jak i uczniów. Tworzenie planu zajęć jest ważną umiejętnością, którą rozwiniesz podczas tego wolontariatu. Pomożemy ci w tym, organizując warsztaty i dając ci dostęp do materiałów szkoleniowych, takich jak przykładowe plany zajęć.


Gdzie będę pracował w Chinach?

Shanghai

Zamieszkasz w Szanghaju – mieście wieżowców i neonów, które na co dzień towarzyszą milionom mieszkańców tej metropolii.

 

Pracować będziesz jednak w nieco bardziej tradycyjnej okolicy na przedmieściach Szanghaju. Na tym wiejskim obszarze znajdują się przedszkola oraz szkoły podstawowe i średnie.

 

Lokalne społeczności nie mają tak łatwego dostępu do edukacji, jak mieszkańcy miast. Pracując z naszymi szkołami partnerskimi, pomagamy uczniom zdobyć wiedzę i umiejętności, które przydadzą im się i pomogą odnosić sukcesy w dorosłym życiu.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu do Chin.


Typowy dzień podczas Wolontariatu Edukacyjnego w Chinach

Typowy dzień zacznie się od zjedzenia śniadania i przygotowania lunchu wraz z innymi wolontariuszami we wspólnej kuchni. Następnie udasz się do centrum miasta, skąd pojedziesz pociągiem do pracy. Podróż zajmie ci mniej więcej godzinę.

Dzień pracy trwa od 9 rano, a kończy się o 16 lub 18, od poniedziałku do piątku.

W zależności od planu, dzień rozpoczniesz od przygotowywania zajęć lub od razu udasz się do klasy. Będziesz pracować wspólnie z nauczycielem angielskiego, a twoim zadaniem będzie ćwiczenie z dziećmi wymowy i utrzymywanie ich uwagi. Lekcje trwają między 35 a 45 minut, a ty przeprowadzisz 10–15 takich zajęć tygodniowo.

Między 12 a 13.30 trwa przerwa lunchowa. Możesz wtedy spędzić czas z nauczycielami lub zrelaksować się. Po południu będziesz asystować przy zajęciach dodatkowych.

W weekend koniecznie idź pozwiedzać miasto wraz z innymi wolontariuszami lub udaj się na samotną wycieczkę. Spróbuj także tradycyjnych potraw, powłócz się po rynkach i odwiedź świątynie oraz muzea. Możesz także wybrać się na wycieczkę do Wielkiego Muru Chińskiego – warto!

A Teaching volunteer in China helps her student learn the lines of an English play

Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu w Szkole w Chinach?

Celem tego projektu jest poszerzenie znajomości języka angielskiego wśród dzieci i wsparcie nauczycieli podczas lekcji.

Wielu chińskich nauczycieli i rodziców uważa, że system edukacyjny w tym kraju wywiera niepotrzebną presję na dzieci. Nauka polega w dużej mierze na zapamiętywaniu i powtarzaniu materiału, co jest dla uczniów bardzo obciążające. Rezultat jest taki, że dzieci mają problem z nauką i przyswajaniem wiedzy na stałe. Uczniowie z obszarów wiejskich są także mniej uprzywilejowani i rzadziej mogą uczyć się angielskiego od zagranicznych nauczycieli, w przeciwieństwie do ich rówieśników z miast.

Z twoją pomocą możemy sprawić, że dzieci z przedmieść będą miały takie same szanse uczyć się angielskiego i odnosić na tym polu sukcesy. W naszym Projekcie Nauczania w Chinach określiliśmy trzy cele, które realizujemy w Państwie Środka:

  • Podnoszenie poziomu znajomości języka angielskiego
  • Zwiększanie wsparcia dla nauczycieli
  • Zachęcanie dzieci do nauki i rozwijania kreatywności

Pomóż nam realizować te cele, dołączając do Wolontariatu Edukacyjnego w Chinach!

A group photo of the students and Projects Abroad volunteers teaching English in China

Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziesz dzielił zakwaterowanie z innymi wolontariuszami i stażystami Projects Abroad podczas twojego pobytu w Szanghaju lub Czengdu. To świetny sposób, by poznać innych wolontariuszy lub stażystów, wymienić się doświadczeniami i wspólnie zwiedzać okolicę podczas wolnego czasu.

Zakwaterowanie jest bezpieczne, czyste i wygodne.

Twoja opłata za program obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

Chiny są ogromnym krajem, nic więc dziwnego, że oferują szeroki wybór różnych atrakcji turystycznych. Podczas twojego wolontariatu będziesz miał wiele zajęć wieczorami i w weekendy.

Tym, co jest wyjątkowe w Chinach, są kontrasty pomiędzy tym, co stare i nowoczesne, pomiędzy miastem a wsią. Znajdziesz tam zachwycające drapacze chmur, takie jak Oriental Pearl Tower, niedaleko spokojnego ogrodu Yuyuan.

Jest wiele do odkrycia w dynamicznych miastach takich jak Szanghaj i Czengdu, ale warto także wybrać się na wieś. Możesz tam spacerować wzdłuż zapierającego dech szlaku jedwabnego lub odwiedzić buddyjski klasztor.

Podróż do Chin nie byłaby kompletna bez odwiedzenia licznych naturalnych cudów tego kraju i obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Te to na przykład Wielki Mur Chiński, rzeka Yangtze i armia terakotowa.

Ponieważ w Chinach pracuje wielu wolontariuszy, będziesz miał okazję podróżować wraz z innymi i zwiedzać w grupie. A jeśli masz ochotę, możesz udać się na zwiedzanie samodzielnie.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje