A human trafficking awareness campaign during our Human Rights internship for high school students in Argentina

Wolontariat dla młodzieży – prawa człowieka w Argentynie

Pracuj razem z rówieśnikami i ucz się bezpośrednio od prawników oraz specjalistów ds. praw człowieka

Przegląd

Dołącz do stażu dla młodzieży w Argentynie i wspólnie z rówieśnikami pracuj na rzecz podnoszenia świadomości dotyczącej podstawowych praw człowieka wśród mniej uprzywilejowanych społeczności. Będziesz poznawać to zagadnienie bezpośrednio od wykwalifikowanego prawnika oraz weźmiesz udział w inscenizacji rozprawy, podczas której przyjmiesz rolę oskarżyciela lub obrońcy. Zdobędziesz cenne doświadczenie, które będzie dobrze wyglądać w twoim CV, a to z pewnością pomoże ci w przyszłej karierze.

Podczas stażu dowiesz się, z jakimi problemami z kategorii praw człowieka muszą codziennie mierzyć się obywatele Argentyny. Odwiedzisz także lokalne społeczności, z którymi podzielisz się wiedzą o ich podstawowych prawach, a ta świadomość wzmocni ich pozycję. Będziesz również prowadzić badania na temat praw człowieka, dzięki czemu zwiększysz skuteczność swojej pracy na rzecz uświadamiania mieszkańców w tym zakresie. Obowiązki stażysty pełnić będziesz w Biurze Ochrony Praw Człowieka Projects Abroad, które samodzielnie prowadzimy i finansujemy.

Czekają cię też codzienne lekcje hiszpańskiego, dostosowane do twojego poziomu – nieważne, czy dopiero zaczynasz, czy też jesteś już w stanie prowadzić prostą rozmowę w tym języku.

Zamieszkasz w Cordobie u rodziny goszczącej i tam też będziesz pracować z grupą rówieśników z całego świata. Będziesz pod stałą opieką naszych pracowników, którzy w razie potrzeby udzielą ci wsparcia. Ponadto w czasie wolnym czekają na ciebie liczne atrakcje, tak więc nuda nie wchodzi w grę!

Terminy: 

W czasie wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wiek: 

15-18


Czy Staż dla Młodzieży – Prawa Człowieka w Argentynie to coś dla mnie?

Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i rozważasz karierę związaną z prawem lub prawami człowieka – ten staż jest dla ciebie!

Dzięki pobytowi w Argentynie lepiej zrozumiesz problemy związane z prawami człowieka, z jakimi codziennie zmagają się mieszkańcy rozwijającego się kraju. Dzięki bliskiej współpracy z doświadczonym prawnikiem zobaczysz, jak to jest pracować w tej branży. Zdobędziesz także cenne doświadczenie zawodowe, które będzie dobrze prezentować się w twoim CV, a ponadto staż ten dostarczy ci ciekawych tematów do poruszenia podczas rozmów kwalifikacyjnych. Najważniejsze jest jednak to, że będziesz wspierał nas w działaniach na rzecz wzmocnienia pozycji lokalnych mieszkańców.

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz doświadczenia, nauczymy cię bowiem wszystkiego, co musisz wiedzieć. Ponadto nasz zespół będzie zawsze do twojej dyspozycji – odpowie na pytania i w razie potrzeby udzieli ci wsparcia.

Staż w Argentynie odbywa się w stałych terminach w lecie, w dwu- lub czterotygodniowych turnusach. Jeśli wybierzesz dłuższy pobyt, więcej uwagi poświęcisz na zwiększanie świadomości dotyczącej praw człowieka wśród lokalnych mieszkańców oraz odwiedzisz ośrodek detencyjny. Niezależnie od tego, jak długo z nami będziesz, twój starannie zaplanowany pobyt wypełniony będzie pracą i atrakcjami towarzyskimi, odbywającymi się pod opieką zespołu Projects Abroad.

Interns run an awareness campaign during our Human Rights internship for high school students in Argentina

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu z Praw Człowieka w Argentynie?

W Argentynie spędzisz dwa lub cztery tygodnie, pracując wraz z rówieśnikami w Biurze Ochrony Praw Człowieka Projects Abroad. Oto kilka twoich przykładowych obowiązków:

  • Wspieranie osób, które ucierpiały z powodu łamania praw człowieka oraz prowadzenie działań informacyjnych
  • Udział w inscenizacji rozprawy w Biurze Ochrony Praw Człowieka Projects Abroad
  • Nauka hiszpańskiego z profesjonalnym lektorem
  • Zwiedzanie Cordoby wraz z innymi stażystami i poszerzanie swoich horyzontów

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Wspieranie osób, które ucierpiały z powodu łamania praw człowieka oraz prowadzenie działań informacyjnych

Będziesz pracować w Biurze Ochrony Praw Człowieka Projects Abroad, które samodzielnie prowadzimy i finansujemy. Skupisz się na badaniach oraz planowaniu warsztatów i kampanii.

Odwiedzisz lokalne społeczności i nawiążesz bezpośredni kontakt z dziećmi z centrum opieki, a także z młodocianymi przestępcami, którym opowiesz o przysługujących im prawach. Poza tym weźmiesz udział w różnych warsztatach odbywających się w Cordobie, podczas których będziesz pomagał zwiększać społeczną świadomość dotyczącą praw człowieka. Przedmiotem tego rodzaju spotkań będą m.in muzyka i sztuka.

Udział w inscenizacji rozprawy w Biurze Ochrony Praw Człowieka Projects Abroad

Będziesz miał także okazję wziąć udział w inscenizacji procesu. Dzięki temu doświadczeniu, dowiesz się więcej o prawie w Argentynie i na świecie, a ponadto dokładnie zbadasz konkretną sprawę, do której zostaniesz przydzielony. Pierwsze prawnicze szlify zdobędziesz, wcielając się w rolę obrońcy lub oskarżyciela.

Nauka hiszpańskiego

Podczas wyjazdu do Argentyny będziesz chodził na lekcje hiszpańskiego, dzięki czemu poznasz podstawy lub nauczysz się czegoś nowego, jeśli miałeś wcześniej styczność z tym językiem. Znajomość języków obcych świetnie wygląda w CV, a poza tym hiszpański przyda ci się podczas podróży do wielu krajów obu Ameryk.

Lekcje będą dopasowane do twojego poziomu, niezależnie, czy jesteś początkujący, czy też uczysz się hiszpańskiego w szkole. Zajęcia poprowadzi profesjonalny lektor, który dostosuje się do twojego tempa nauki. W Argentynie czeka na ciebie także wiele okazji do sprawdzenia swojej znajomości hiszpańskiego w praktyce – np. podczas wycieczek oraz w rozmowach z naszym lokalnym zespołem i rodziną goszczącą.

Zwiedzanie Cordoby wraz z innymi stażystami

W weekendy zabierzemy cię i innych uczestników stażu na ekscytujące wycieczki krajoznawcze. To świetna okazja, by bezpiecznie podróżować bez rodziców i nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami z całego świata. Zespół Projects Abroad będzie z wami przez cały czas.

Odwiedzisz wiele muzeów oraz dom, w którym w dzieciństwie mieszkał Che Guevara. Wraz z grupą stażystów pojedziesz także na wycieczkę do La Cumbrecita – uroczego miasteczka w górach – a w tygodniu weźmiesz udział w różnych wieczornych spotkaniach towarzyskich. Będą to m.in. turniej piłkarski, lekcje tanga czy karaoke.


Gdzie będę pracował w Argentynie?

Cordoba

Będziesz pracować w Biurze Ochrony Praw Człowieka Projects Abroad, znajdującym się w mieście Cordoba – stolicy argentyńskiej prowincji o tej samej nazwie. Biuro jest zarządzane i finansowane wyłącznie przez nas.

 

Każdego dnia, wraz z innymi stażystami, poświęcisz trochę czasu na badania i planowanie warsztatów oraz kampanii. W biurze organizujemy również zbiórki przed wyjazdami na pracę terenową. Będziesz pracować z lokalnymi społecznościami i odwiedzisz miejsca takie jak centrum detencyjne czy schronisko dla bezdomnych.

 

Lekcje hiszpańskiego także odbywają się w Biurze Ochrony Praw Człowieka Projects Abroad.

 

Podczas pobytu w Argentynie zwiedzisz wiele muzeów – w tym to poświęcone Che Guevarze – a w ramach weekendowej wycieczki odwiedzisz piękne miasteczko, La Cumbrecita. Dwa razy w tygodniu odbywają się spotkania towarzyskie, podczas których weźmiesz udział w turnieju piłki nożnej, lekcjach tanga i karaoke.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu do Argentyny.


Jakie są cele i rezultaty Stażu dla Młodzieży – Prawa Człowieka w Argentynie?

Celem tego projektu jest umożliwienie ci zdobycia praktycznego doświadczenia w pracy na rzecz przestrzegania praw człowieka oraz przekonania się, jak w praktyce wygląda to w Argentynie.

Wiele społeczności w tym kraju znajduje się w bardzo niekorzystnej sytuacji i nie ma świadomości swoich podstawowych praw. Co więcej, przemoc domowa, nierówność płci i bezdomność to problemy, z którymi na co dzień mierzą się mieszkańcy Argentyny. Biuro Ochrony Praw Człowieka Projects Abroad w Cordobie powstało właśnie z myślą o mniej uprzywilejowanych społecznościach. Placówka jest zarządzana i finansowana wyłącznie przez naszą organizację – oznacza to, że potrzebujemy twojej pomocy, by docierać do osób, które wymagają wsparcia i upodmiotowienia.

Chcemy zwiększyć społeczną świadomość dotyczącą praw człowieka i dzielić się wiedzą, która wmocni pozycję lokalnych mieszkańców – twoja rola będzie tutaj bardzo ważna. Dzięki stażowi w Argentynie zrozumiesz, z jakimi problemami każdego dnia borykają się zwykli ludzie oraz na czym w praktyce polega praca na rzecz przestrzegania praw człowieka. Doświadczenie, które zdobędziesz w Argentynie, z pewnością przyda ci się podczas aplikacji na studia oraz na rozmowach kwalifikacyjnych.

Jedź na staż Projects Abroad w Argentynie i pomóż nam dzielić się wiedzą o podstawowych prawach człowieka!

A teenager hands out flyers on her Human Rights internship in Argentina

Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Córdobie. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Argentyny i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

W naszych projektach High School Specials zawsze staramy się, byś dzielił pokój z przynajmniej jednym wolontariuszem tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje