A volunteer with children in Vietnam teaches basic hygiene as part of our project for teenagers

Wolontariat dla młodzieży – opieka nad dziećmi w Wietnamie

Pracuj wspólnie z grupą rówieśników – wspieraj wietnamskie dzieci w nauce poprzez zabawę i wykonuj lekkie prace remontowe na rzecz lokalnej społeczności

Przegląd

Jedź do Wietnamu i wspólnie z rówieśnikami pracuj w centrum opieki dla dzieci. Pomóż maluchom z mniej uprzywilejowanych rodzin w nauce poprzez zabawę i ucz je alfabetu oraz liczenia. Ten projekt to świetna okazja, by w pełni wykorzystać wakacje i w tym samym czasie zdobyć praktyczne doświadczenie!

Będziesz pracować w centrum dziennej opieki lub ośrodku dla dzieci z niepełnosprawnościami i staniesz się ważną częścią naszych niesłabnących działań na rzecz podniesienia standardów edukacji i opieki nad dziećmi w Wietnamie. Będziesz mieć także wpływ na poprawę warunków, w których uczą się maluchy – m.in. odmalujesz klasę lub stworzysz kolorowy mural edukacyjny.

Wraz z grupą rówieśników zamieszkasz w pensjonacie w Hanoi – stolicy kraju – i na terenie tego miasta będziesz pracował. W czasie wolnym weźmiesz udział w wielu kulturalnych i towarzyskich atrakcjach przygotowanych przez nasz zespół, a w weekend zabierzemy cię na wycieczkę krajoznawczą. Opiekunowie Projects Abroad będą towarzyszyć ci na każdym kroku.

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat


Czy Wolontariat z Dziećmi w Wietnamie to coś dla mnie?

Lubisz pracować z małymi dziećmi i chciałbyś zwiedzić Azję? A jeśli mógłbyś przy okazji pomagać potrzebującym? Projects Abroad umożliwi ci to wszystko podczas wyjazdu do Wietnamu!

Nasz Wolontariat w Przedszkolu w Wietnamie powstał właśnie z myślą o nastolatkach. Będziesz pracował i podróżował wraz z grupą rówieśników, a zespół Projects Abroad zadba o bezpieczeństwo i zapewni wam niezbędne wsparcie. Zaplanowaliśmy również wiele atrakcji towarzyskich i kulturalnych, w tym wycieczkę weekendową – nie będzie więc mowy o nudzie!

Wyjazd do Wietnamu to świetna okazja, by zdobyć doświadczenie, które będzie dobrze wyglądać w CV. Ponadto nauczysz się planować swoją pracę oraz działać w zespole i zarządzać nim. Te umiejętności interpersonalne przydadzą ci się w przyszłej karierze zawodowej, a doświadczenie z wolontariatu pozwoli wyróżnić się na rozmowach kwalifikacyjnych.

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz doświadczenia. Będziesz pomagać lokalnym nauczycielom i opiekunom, a zespół Projects Abroad zapewni ci niezbędne wsparcie.

Ten projekt trwa przez całe lato i dzieli się na dwutygodniowe turnusy – możesz więc wybrać taki termin, który najbardziej ci pasuje.

Projects Abroad volunteers paint a childcare centre as part of their volunteer work in Vietnam for high school students

Jakie będą moje zadania na Wolontariacie Dla Młodzieży w Wietnamie?

Twoje konkretne zadania zależne będą od placówki, do której zostaniesz przydzielony – może być to centrum opieki lub ośrodek dla dzieci z niepełnosprawnościami. Możesz jednak spodziewać się następujących obowiązków:

  • Wspieranie lokalnego personelu – pomaganie dzieciom w nauce poprzez zabawę
  • Uprawianie sportu z dziećmi – zachęcanie maluchów do ćwiczeń fizycznych
  • Odnawianie centrów opieki, m.in. malowanie pomieszczeń
  • Poznawanie kultury Wietnamu i piękna przyrody w okolicach Hanoi w towarzystwie rówieśników

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Wspieranie lokalnego personelu

Pomoc, której udzielisz nauczycielom i opiekunom będzie nieoceniona! Będziesz ich wspierać przede wszystkim towarzysząc dzieciom w nauce poprzez zabawę. Możesz np.:

  • Planować i prowadzić gry edukacyjne
  • Prowadzić lekcje sztuki i rzemiosła
  • Czytać dzieciom bajki
  • Uczyć maluchy alfabetu i liczenia
  • Uprawiać z dziećmi sport

Będziesz również zachęcał maluchy do dbania o codzienną higienę. Zadbasz m. in. o to, by myły one ręce przed posiłkami.

Uprawianie sportu z dziećmi

Niektóre placówki opiekują się dziećmi z niepełnosprawnościami fizycznymi. Uprawianie sportu i proste ćwiczenia mogą dobrze wpłynąć na kondycję fizyczną maluchów i bardzo poprawić ich mobilność. Wspólnie z personelem możecie ćwiczyć z dziećmi i zrobić z tego świetną zabawę. To także szansa, by pokazać podopiecznym, że praca w zespole ma wiele zalet!

Odnawianie centrów opieki

Wspólnie z innymi wolontariuszami możesz sprawić, że placówka nabierze kolorów i stanie się miejscem bardziej przyjaznym dzieciom. Nowa warstwa farby czy mural edukacyjny dodadzą ścianom życia, a przy użyciu kolorowego papieru i kredek możesz stworzyć karty pamięciowe, plakaty czy inne materiały dydaktyczne.

Pomoce naukowe, które przygotujesz, będą służyć nauczycielom i uczniom długo po tym, jak już wrócisz do domu.

Zwiedzanie Wietnamu

Przygotowaliśmy wiele atrakcji kulturalnych i towarzyskich, by uprzyjemnić ci chwile wolne od pracy. Przez cały czas będziesz ze swoją grupą, a zespół Projects Abroad zadba o wasze bezpieczeństwo. W weekend zabierzemy cię na wycieczkę krajoznawczą, podczas której zobaczysz wspaniałe miejsca oraz zjesz pyszne sajgonki i zupy z makaronem, z których słynie Wietnam.


Gdzie będę pracował w Wietnamie?

Hanoi

Będziesz pracował w centrum opieki lub ośrodku dla dzieci z niepełnosprawnościami w Hanoi, stolicy Wietnamu. W placówkach panują dość surowe warunki.

 

Hanoi to drugie pod względem rozmiaru miasto w Wietnamie – mieszka w nim około 7,5 miliona ludzi. Wspólnie z zespołem Projects Abroad przemierzać będziesz zatłoczone ulice pełne motocykli, które są najpopularniejszym środkiem transportu w Wietnamie.

 

W okolicach miasta położonych jest wiele wsi, a pola ryżowe, niestrudzenie uprawiane przez rolników w asyście bawołów wodnych, wydają się nie mieć końca. W czasie wolnym od pracy wraz z grupą rówieśników zwiedzisz tereny wiejskie i dowiesz się więcej o historii Wietnamu.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu do Wietnamu.


Jakie są cele i rezultaty Projektu Opieki nad Dziećmi w Wietnamie?

Głównym celem tego projektu jest udzielanie wsparcia lokalnym nauczycielom i opiekunom w centrach opieki i ośrodkach dla dzieci z niepełnosprawnościami, których podopieczni pochodzą z mniej uprzywilejowanych rodzin.

Wiele placówek, z którymi współpracujemy w Wietnamie, jest niedofinansowanych, a ponadto brakuje im personelu. Pracownicy bardzo angażują się w swoje obowiązki, lecz wciąż potrzebują dodatkowego wsparcia. Wielu podopiecznych naszych placówek partnerskich stanowią dzieci z niepełnosprawnościami fizycznymi i psychicznymi. Za większość z nich odpowiada Agent Orange – pestycyd używany w czasie wojny w Wietnamie.

Będziesz częścią naszych długoterminowych wysiłków na rzecz pomocy tym dzieciom. Skupisz się na pomaganiu maluchom w nauce poprzez zabawę i wspieraniu personelu placówek w codziennej pracy.

Dołącz do Wolontariatu z Dziećmi w Wietnamie i wspólnie z grupą rówieśników wspieraj lokalnych nauczycieli i opiekunów.

Teenagers volunteer with children in Vietnam and spend their free time exploring the country

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziesz dzielił zakwaterowanie z innymi wolontariuszami i stażystami Projects Abroad podczas swojego pobytu w Hanoi. To świetny sposób, by lepiej poznać innych wolontariuszy i stażystów, dzielić się doświadczeniami i eksplorować razem okolicę w czasie wolnym. W naszych projektach High School Specials zawsze staramy się, byś dzielił pokój z przynajmniej jednym wolontariuszem tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje