A volunteer works with children on English exercises in Sri Lanka on our project for high school students

Wolontariat dla młodzieży – opieka nad dziećmi na Sri Lance

Jedź na Sri Lankę i wspólnie z nastolatkami z całego świata pracuj w centrach opieki, niosąc pomoc dzieciom z mniej uprzywilejowanych rodzin

Przegląd

Projects Abroad has been awarded the South Asian Sustainable Development Leadership High Award for Volunteerism

Spędź wakacje, pomagając potrzebującym i gromadząc cenne doświadczenia! Jedź na Wolontariat w Przedszkolu na Sri Lance i wspieraj małe dzieci w nauce. Będziesz pracować w przedszkolach oraz w centrach dziennej opieki, pomagając lokalnym nauczycielom i opiekunom. Skupisz się na uczeniu dzieci poprzez zabawę oraz pomożesz przy pracach remontowych.

Centra pomocy, z którymi współpracujemy, są przepełnione, a nauczyciele pilnie potrzebują pomocy wolontariuszy. Wesprzesz ich, ucząc dzieci angielskiego za pomocą piosenek oraz kart pamięciowych, jak też grając w gry. Weźmiesz również udział w kreatywnych projektach, takich jak malowanie kolorowych murali, naprawa sprzętu na placu zabaw czy sadzenie roślin w ogrodzie.

Będziesz mieszkać i pracować z rówieśnikami w jednym z niewielkich miast położonych na południowo-zachodnim wybrzeżu Sri Lanki. Wieczorami i w weekendy odbywać się będą zorganizowane przez nasz zespół zajęcia, mające na celu przybliżenie ci kultury tego kraju.

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat


Czy Wolontariat Dla Młodzieży na Sri Lance to coś dla mnie?

Jeśli jesteś nastolatkiem i lubisz podróżować, ten projekt to wspaniała okazja na bezpieczny wyjazd za granicę. To także szansa na zdobycie doświadczenia w opiece nad dziećmi, a to może pomóc twojej przyszłej karierze zawodowej.

Będziesz pomagał lokalnym nauczycielom i opiekunom w centrach dziennej opieki zlokalizowanych na południowo-zachodnim wybrzeżu Sri Lanki. Głównym celem tego projektu jest wspieranie dzieci w nauce poprzez zabawę w czasie, gdy ich rodzice pracują.

Jesteś wesołą, ciekawą świata osobą i lubisz dzieci? W takim razie będziesz świetnie się bawił jako nasz wolontariusz na Sri Lance!

W weekend zabierzemy cię na porośniętą palmami plażę lub do jednego ze spektakularnych starożytnych miast. Wszystkie wycieczki odbywają się w grupach pod opieką lokalnych opiekunów Projects Abroad.

 

High school students prepare to volunteer with children in Sri Lanka over their vacation

Jakie będą moje zadania na Wolontariacie z Dziećmi na Sri Lance?

Celem tego projektu jest pomaganie dzieciom w nauce poprzez zabawę w centrach opieki i przedszkolach na Sri Lance. Do twoich obowiązków zaliczać się będą:

 • Pomaganie nauczycielom w przygotowywaniu i prowadzeniu lekcji
 • Sprawdzanie, czy dzieci dbają o codzienną higienę
 • Tworzenie materiałów dydaktycznych – m.in. murali edukacyjnych, które będą służyć latami
 • Zwiedzanie Sri Lanki i poznawanie jej kultury wraz z innymi wolontariuszami

W swojej pracy skupisz się przede wszystkim na następujących obszarach:

Zajęcia edukacyjne

Wiele centrów opieki jest przepełnionych, w związku z czym pracownicy nie są w stanie zapewnić każdemu dziecku należnej mu uwagi. Będziesz dodatkową parą rąk i oczu – ułatwisz pracę personelowi, który będzie mógł poświęcić więcej czasu dzieciom.

Ponadto zaangażujesz się w:

 • Pomaganie maluchom w nauce alfabetu angielskiego poprzez piosenki, gry i karty pamięciowe
 • Organizowanie lekcji sztuki i rzemiosła, dzięki którym dzieci rozwiną swoją kreatywność
 • Uprawianie sportu z dziećmi, co pozwoli im ćwiczyć koordynację ręka–oko
 • Czytanie dzieciom, co przełoży się na rozwój ich umiejętności samodzielnego czytania oraz pisania

Twój opiekun z Projects Abroad podsunie ci wiele ciekawych pomysłów na zajęcia z dziećmi. Co więcej, możesz angażować się w burze mózgów z innymi wolontariuszami i wymyślać własne zadania czy zabawy. Lokalni nauczyciele także będą cię wspierać.

Dbanie o higienę dzieci

Możesz zachęcać dzieci do zwiększania poziomu higieny osobistej poprzez angażujące zadania. Naucz maluchy skutecznego mycia rąk oraz szczotkowania zębów i zachęcaj, by myły zęby dwa razy dziennie.

Prace społeczne

Będziesz mógł także dodać coś od siebie i realnie wpłynąć na wygląd oraz atmosferę placówki, wykorzystując swoją kreatywność. Co możesz zrobić?

 • Namalować kolorowe murale edukacyjne
 • Ozdobić klasę
 • Naprawić sprzęt na placu zabaw
 • Zasadzić rośliny w ogrodzie
 • Przygotować karty pamięciowe, plakaty i inne pomoce dydaktyczne

Zwiedzanie Sri Lanki

Ten projekt umożliwi ci także podróżowanie, naukę i rozwój. A to wszystko w bezpiecznym i przyjaznym środowisku. Wieczorami przybliżymy ci lankijską kulturę poprzez warsztaty i występy.

W weekend będziesz miał szansę zobaczyć nieco więcej – wspólnie z nowo poznanymi rówieśnikami i opiekunami pojedziecie na wycieczkę do miasta Kandy.


Gdzie będę pracować na Sri Lance?

Nasz Projekt dla Młodzieży na Sri Lance odbywa się w miastach położonych na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy. Będziesz pracował w przedszkolach i centrach opieki w różnych miejscach. Placówki opiekuńcze są z reguły przepełnione i niedofinansowane.

 

Będziesz pod ogromnym wrażeniem naturalnego piękna Sri Lanki oraz starożytnych miast i świątyń, które odwiedzisz wspólnie z naszym zespołem podczas wycieczek.

Panadura

Panadura to duże miasto leżące na południe od Kolombo, otoczone wodą ze wszystkich stron. To świetna baza wypadowa na jednodniowe wycieczki do pobliskich miasteczek i rezerwatów przyrody. 

Kalutara

Kalutara to duże miasto położone na południe od Kolombo. Jego sylwetka zdominowana jest przez ogromną buddyjską świątynię, którą można zwiedzać. Koniecznie skorzystaj również z możliwości eksplorowania lokalnych wodospadów, jaskiń i plaż. 

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu na Sri Lankę.


Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu z Dziećmi na Sri Lance?

Celem Wolontariatu w Przedszkolu na Sri Lance jest uatrakcyjnienie życia małych dzieci z mniej uprzywilejowanych rodzin. Nasze zadanie realizujemy poprzez angażujące zajęcia edukacyjne i promocję higieny osobistej wśród maluchów.

Centra dziennej opieki i przedszkola, z którymi współpracujemy, często są przepełnione i niedofinansowane, a nauczyciele i opiekunowie nie mogą poświęcić każdemu dziecku należnej mu uwagi. Wesprzesz lokalny personel – poprowadzisz ciekawe zajęcia i będziesz towarzyszyć dzieciom w nauce poprzez zabawę.

Wpłyniesz także na jakość przestrzeni, w której uczą się maluchy. Wykonasz prace ogrodnicze, odnowisz plac zabaw i przygotujesz materiały dydaktyczne. Jasne kolory sprzyjają nauce oraz rozwijają kreatywność i ciekawość.

Poza pomaganiem dzieciom, tworzymy przestrzeń do wymiany kulturowej i rozwoju osobistego dla naszych wolontariuszy – jest to także ważny powód, dla którego powstał ten projekt. Podczas wolontariatu poznasz kulturę Sri Lanki, żyjąc i pracując z lokalnymi mieszkańcami.

Dołącz do Wolontariatu Dla Młodzieży na Sri Lance, dowiedz się więcej o nowej kulturze i pomagaj dzieciom w nauce!

A teenager works through interactive English activities while volunteering with children in Sri Lanka

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w lub pod Kolombo. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Sri Lanki i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie. Możesz także zamieszkać w pensjonacie.

Podczas naszych projektów High School Specials zwykle staramy się, żebyś dzielił pokój wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje