Teenage volunteers doing work with children in Nepal, do an activity with children on the playground.

Wolontariat dla młodzieży – opieka nad dziećmi w Nepalu

Dołącz do naszego Projektu! Wspólnie z wolontariuszami z całego świata pracuj z dziećmi w Nepalu i poznawaj bogatą kulturę tego kraju

Przegląd

Jedź do Nepalu, zostań naszym wolontariuszem i wspieraj lokalną społeczność poprzez pracę z dziećmi z mniej uprzywilejowanych rodzin. Wykorzystaj swoją energie i entuzjazm, by pomóc maluchom zdobywać nowe umiejętności, takie jak liczenie do stu czy pisanie liter. To świetny sposób na zdobycie doświadczenia w opiece nad dziećmi i zwiedzenie nowego kraju.

Twoja praca z dziećmi polegać będzie na organizowaniu angażujących gier i zajęć dla najmłodszych. Dzieci uczą się przede wszystkim przez zabawę – baw się więc z nimi i wspieraj ich rozwój! Dołącz do naszych długoterminowych działań na rzecz dzieci w Nepalu.

Zaangażujesz się także w prace społeczne. Pomalujesz klasy lub stworzysz inspirujące murale dla uczniów. Będziesz miał także szansę pomóc przy budowie placu zabaw.

Zamieszkasz i wspólnie z innymi nastolatkami pracować będziesz w Katmandu, stolicy Nepalu. Już widząc z samolotu rozległe Himalaje poczujesz, że wkrótce staniesz się częścią czegoś wyjątkowego!

Terminy: 

W czasie wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wiek: 

15-18


Czy Wolontariat z Dziećmi w Nepalu to coś dla mnie?

Jeśli chcesz pomagać dzieciom i działać na rzecz lokalnych społeczności, Wolontariat w Przedszkolu w Nepalu to projekt dla ciebie!

Zdobędziesz doświadczenie w opiece nad dziećmi, a poza tym nauczysz się planować swoje zadania oraz pracować w zespole i nim zarządzać. Powyższe umiejętności dobrze wyglądają w CV, a poza tym przydają się na studiach.

Pierwszy raz podróżujesz sam za granicę? Bez obaw – nasz projekt został zaplanowany tak, by dać ci niezbędne wsparcie, a nasz zespół będzie zawsze do twojej dyspozycji. Będziesz działać w grupie z innymi nastolatkami z całego świata.

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz doświadczenia ani żadnych konkretnych umiejętności – wystarczy motywacja i chęć niesienia pomocy!

Teenage volunteers doing work with children in Nepal, take a photo with their students.

Jakie będą moje zadania na Wolontariacie dla Młodzieży w Nepalu?

W Nepalu zaangażujesz się w pracę na rzecz dzieci i lokalnych społeczności. Oto kilka twoich przykładowych zadań:

  • Pomaganie dzieciom w nauce poprzez zabawę i organizowanie angażujących gier edukacyjnych
  • Dbanie, by dzieci dbały o codzienną higienę
  • Odnawianie szkół, by maluchy mogły przebywać w warunkach sprzyjających nauce
  • Poznawanie wolontariuszy-rówieśników o podobnym podejściu do życia

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Praca z dziećmi

Twoje zaangażowanie bardzo pomoże nauczycielom. Będziesz prowadzić zajęcia i grać z dziećmi w gry, dzięki czemu maluchy będą rozwijać nowe umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc! Zorganizujesz zabawy na świeżym powietrzu – np. wyścigi z jajkiem na łyżce – i poczytasz dzieciom książki. Możesz także układać z nimi puzzle, rysować oraz prowadzić lekcje sztuki i rzemiosła.

Twój opiekun przygotuje dla ciebie wiele zadań, które zrealizujesz z dziećmi w swojej placówce. A jeśli twoja głowa aż kipi od pomysłów na lekcje, gry czy inne zajęcia – podziel się nimi z naszym zespołem!

Prace społeczne

Wspólnie z innymi wolontariuszami będziesz brał udział w pracach remontowych na terenie szkół i centrów opieki – m.in. pomalujecie ściany i stworzycie kolorowe murale edukacyjne. Możecie także pomóc w konstruowaniu biurek i wyposażenia placów zabaw oraz, przy użyciu kredek i kartonu, przygotować materiały dydaktyczne, takie jak karty pamięciowe, plakaty i wiele innych.

To ważne, ponieważ długo po tym, jak wrócisz z wolontariatu, dzieci w Nepalu będą korzystać z przygotowanych przez ciebie pomocy naukowych!

Poszerzaj horyzonty

Dzięki pobytowi w Nepalu będziesz mógł wykreślić jedną pozycję z listy rzeczy do zrobienia w życiu. Podróż do tak niesamowitego, różnorodnego kraju o bogatej kulturze i poznanie rówieśników z całego świata o podobnym podejściu do życia to wspaniała przygoda! Zwłaszcza, że zamieszkasz i pracować będziesz w cieniu najwyższej góry świata.

Przygotowaliśmy dla ciebie wiele rozrywek, dzięki czemu w pełni wykorzystasz swój czas wolny w Nepalu. Obserwuj dziką przyrodę w Parku Narodowym Chitwan, targuj się ze sprzedawcami na lokalnym bazarze, a podczas lekcji gotowania zjedz tyle pierożków, ile sam ważysz!


Gdzie będę pracował w Nepalu?

Kathmandu

Siedziba naszego Projektu dla Młodzieży w Nepalu mieści się w stolicy kraju, Katmandu. Miasto położone jest u stóp Himalajów i przyciąga wielu turystów, wspinaczy i poszukiwaczy przygód.

 

Będziesz pracować w szkołach i centrach opieki w sercu Katmandu lub na wiejskich obrzeżach miasta.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Nepalu.


Jakie są cele i rezultaty Projektu dla Młodzieży w Nepalu?

Celem tego projektu jest spełnianie potrzeb szkół i centrów opieki dla dzieci z biednych rodzin w Nepalu. Placówki te są niedofinansowane, a poza tym brakuje im materiałów edukacyjnych oraz placów zabaw. To wszystko utrudnia nauczycielom prowadzenie lekcji oraz zmniejsza liczbę bodźców potrzebnych dzieciom do rozwoju. Z twoją pomocą stworzymy bardziej przyjazną przestrzeń, w której nauczyciele będą mogli lepiej wspierać swoich podopiecznych.

Nasi wolontariusze pomagają na wiele sposobów – malują klasy, naprawiają podłogi w centrach opieki oraz konstruują biurka. Podczas pobytu w Nepalu prawdopodobnie będziesz świadkiem realizacji tego typu przedsięwzięcia od początku do końca. Wracając do Polski, będziesz mieć świadomość, że zostawiasz namacalny dowód swojego zaangażowania w nasz Projekt w Nepalu.

Ważna jest także praca z małymi dziećmi. Na wczesnym etapie rozwoju zdobywają one podstawowe umiejętności, które bardzo przydadzą im się w późniejszym życiu. Sport, zajęcia edukacyjne i gry pomogą im w rozwoju fizycznym oraz społecznym.

Dołącz do Wolontariatu z Dziećmi w Nepalu i wspólnie z nastolatkami z całego świata wspieraj wczesny rozwój maluchów!

Teenage volunteers doing work with children in Nepal, take a photo with children.

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Katmandu lub Chitwanie. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Nepalu i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Zwykle staramy się, żebyś mieszkał wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą Projects Abroad z tą samą rodziną goszczącą. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje