Projects Abroad volunteers assist with childcare volunteering for teenagers in Kenya as they play educational games with the children in the school yard

Wolontariat dla młodzieży – opieka nad dziećmi w Kenii

Wraz z rówieśnikami zaangażuj się w pracę społeczną w Kenii i wspieraj lokalne dzieci w nauce przez zabawę

Przegląd

Dołącz do naszego wolontariatu dla młodzieży w Kenii i wspólnie z grupą rówieśników wspieraj dzieci z mniej uprzywilejowanych rodzin w nauce przez zabawę. Organizuj ciekawe i angażujące zajęcia oraz pomagaj w prostych pracach remontowych. Kto by pomyślał, że coś tak prozaicznego, jak nowa warstwa farby na ścianie może rozjaśnić i ożywić całą klasę? Ten wolontariat to wspaniały sposób na zdobycie praktycznego doświadczenia, a także szansa, by dać coś z siebie innym.

Wiele centrów opieki w Kenii jest przepełnionych i niedofinansowanych. Z tego powodu nauczyciele nie mogą skutecznie śledzić postępów swoich uczniów i poświęcać należytej uwagi tym, którzy szczególnie potrzebują wsparcia. Wyznaczając uczniom interesujące zadania sprawisz, że nauczyciel będzie miał czas, by pomóc dzieciom, które gorzej sobie radzą z nauką.

Będziesz pracować w Nanyuki, gdzie zamieszkasz u rodziny goszczącej. Organizujemy wycieczki weekendowe, a wieczorami odbywają się spotkania i zajęcia, podczas których dowiesz się wielu ciekawych rzeczy na temat lokalnej kultury. Zespół Projects Abroad będzie towarzyszył ci każdego dnia. Wykorzystaj swój czas w Kenii i przywieź do domu niesamowite wspomnienia!

Terminy: 

W czasie wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wiek: 

15-18


Czy wolontariat dla młodzieży w Kenii to coś dla mnie?

Jesteś uczniem szkoły średniej? Lubisz pracować z dziećmi? Chcesz mieć pozytywny wpływ na życie potrzebujących, a jednocześnie poznać odmienną kulturę? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś „tak” – ten projekt będzie dla ciebie idealny.

Swój czas poświęcać będziesz na organizowanie zajęć edukacyjnych i lekkie prace remontowe. To świetny sposób na zdobycie doświadczenia w opiece nad dziećmi i wzbogacenie swojego CV. Podczas projektu wyćwiczysz także przydatne umiejętności, takie jak komunikacja międzyludzka, praca w zespole i umiejętność planowania – przydadzą ci się one niezależnie od tego, jaką ścieżkę kariery wybierzesz.

Wiemy, że samodzielne podróżowanie do innego kraju może napawać cię niepokojem. Nie martw się jednak – będziesz w dobrych rękach! Zespół Projects Abroad będzie towarzyszył ci i nadzorował cały projekt. Zapewnimy ci wszystko, czego potrzebujesz. Ponadto rodziny goszczące sprawią, że w Kenii znajdziesz swój drugi dom.

Będziesz pracować z grupą swoich rówieśników – to szansa na nawiązanie przyjaźni z ludźmi z całego świata. Projekt w Kenii ma określony harmonogram, w którym uwzględniono pracę oraz czas wolny. Naszym wolontariuszom oferujemy konkretne terminy w okresie letnim.

Volunteers talk with the children while they are eating as they complete volunteer work with children for teenagers in Kenya.

Jakie będą moje zadania podczas trwania projektu?

Oto kilka przykładowych zadań czekających na uczestników wolontariatu w Kenii:

  •  Organizacja ciekawych zajęć edukacyjnych, zachęcających dzieci do nauki przez zabawę
  •  Lekkie prace remontowe – np. malowanie klas i sprzętu na placu zabaw
  •  Poznawanie lokalnej kultury wraz z innymi wolontariuszami

Organizacja ciekawych zajęć edukacyjnych

Nauka przez zabawę to wspaniała metoda, dzięki której dzieci mogą się rozwijać, świetnie się przy tym bawiąc. Możesz zorganizować lekcje sztuki i rzemiosła, podczas których nauczysz dzieci kolorów i kształtów lub wymyślić grę na świeżym powietrzu i ćwiczyć z uczniami koordynację ręka-oko. W razie potrzeby, lokalni nauczyciele oraz zespół Projects Abroad wesprą cię pomysłami i udzielą wskazówek dotyczących organizacji zajęć.

Lekkie prace remontowe

Wiele budynków, w których dzieci uczą się i bawią, potrzebuje odnowienia. Wraz z innymi wolontariuszami stworzycie drużynę remontową, która zadba o odmalowanie ścian lub nawet zaprojektuje i namaluje edukacyjny mural. Jasne barwy i zachęcający wygląd klasy mogą zmotywować do nauki!

Poznawanie lokalnej kultury

Kenia jest pięknym, tętniącym życiem krajem, który oferuje odwiedzającym niezapomniane przeżycia. Zależy nam, żebyś jak najlepiej wykorzystał czas, który spędzisz za granicą – organizujemy weekendowe wycieczki do lokalnego parku dzikich zwierząt, gdzie jedną z atrakcji jest safari. Zapraszamy cię również na regularne spotkania towarzyskie – będziesz mieć szansę spędzić czas z innymi wolontariuszami oraz dowiedzieć się więcej o lokalnej kulturze. We wszystkich aktywnościach towarzyszyć ci będzie zespół Projects Abroad.


Gdzie będę pracował w Kenii?

Nanyuki

Zamieszkasz w Nanyuki – niewielkim mieście, które oferuje jednak wszystko to, czego możesz potrzebować. Znajdziesz tam m.in. restauracje, banki i sklepy spożywcze. W okolicy Nanyuki znajduje się także wiele parków narodowych oraz rezerwatów.

 

Będziesz pracować w państwowej szkole podstawowej w mniej uprzywilejowanej okolicy oraz w centrum dziennej opieki dla dzieci z niepełnosprawnościami. Centrum opiekuje się maluchami, gdy ich rodzice są w pracy – dzieci nie muszą więc zostawać same w domu na cały dzień. Placówka prowadzi także zajęcia dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Pracownicy centrum pomagają im zdobyć nowe umiejętności, co zwiększa szanse podopiecznych na znalezienie lepszej pracy i podniesienie jakości swojego życia.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Kenii.


Jakie są cele i rezultaty tego projektu?

Głównym celem tego projektu jest udzielenie dodatkowego wsparcia dzieciom i personelowi z niedofinansowanych centrów opieki.

Wiele tego typu placówek w Kenii jest przepełnionych. Oznacza to, że nauczyciele nie mogą poświęcić dzieciom należnej uwagi – niezbędnej, by młodzi ludzie mogli swobodnie się rozwijać. Szczególnie cierpią na tym dzieci z problemami w nauce lub uczniowie z gorzej rozwiniętymi umiejętnościami czytania i pisania.

Brak zasobów utrudnia nauczycielom prowadzenie atrakcyjnych i angażujących zajęć. Ponadto niektóre pomieszczenia szkolne potrzebują remontu – w zaniedbanych i niekomfortowych klasach trudno o motywację.

Jako nasz wolontariusz, pomożesz rozwiązać te problemy przy współpracy z rówieśnikami z całego świata. Wspólnie będziecie wspierać lokalnych nauczycieli, dzięki czemu będą oni w stanie poświęcać więcej czasu poszczególnym uczniom i pomagać im w przezwyciężaniu trudności w nauce. Dzięki lekkim pracom remontowym, których się podejmiesz, klasy staną się bardziej przyjazne uczniom – będą więc oni chętniej w nich przebywać!

Dołącz do naszego wolontariatu dla młodzieży i wspieraj edukację dzieci w Kenii!

 

A volunteer assists with volunteer work with children for teenagers in Kenya while singing songs and having fun with her students.

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Nanyuki. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Kenii i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Zwykle staramy się, żebyś mieszkał wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą Projects Abroad z tą samą rodziną goszczącą. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Nasze akredytacje