Teenage volunteers working with children in Cambodia use weekends to explore local attractions.

Wolontariat z dziećmi w Kambodży

Pracuj ramię w ramię z innymi wolontariuszami w twoim wieku – ucz i opiekuj się dziećmi z mniej uprzywilejowanych społeczności w Kambodży

Przegląd

Pracuj wspólnie z wolontariuszami w twoim wieku, pomagając dzieciom z biednych rodzin w Kambodży w nauce poprzez zabawę. Będziesz pracować w przedszkolach, szkołach podstawowych lub w centrach opieki, gdzie wesprzesz lokalnych nauczycieli. Wolontariat w Przedszkolu w Kambodży to świetny sposób na zdobycie cennego doświadczenia w opiece nad dziećmi, które może pomóc ci w przyszłej karierze zawodowej.

Rodzice wielu naszych podopiecznych pracują na cały etat. Zapewniając ich dzieciom bezpieczne miejsce do nauki w ciągu dnia, pozwolisz im skupić się wyłączenie na pracy i zarabianiu na utrzymanie rodziny. Będziesz prowadzić działania edukacyjne, które umożliwią dzieciom rozwijanie ważnych umiejętności. Twoi podopieczni będą uczyć się angielskiego śpiewając piosenki, a lekcje sztuki i rzemiosła pomogą im nauczyć się kolorów. Możesz także wyjść na boisko i pomóc uczniom rozwijać równowagę i koordynację ręka–oko, uprawiając z nimi sport.

Co więcej, możesz wziąć udział w pracach remontowych w szkołach i w centrach opieki – odnowienie przestrzeni edukacyjnej z pewnością pomoże dzieciom znaleźć motywację do nauki. Pomalujesz ściany, stworzysz materiały dydaktyczne i plakaty lub naprawisz szkolny sprzęt.

Zamieszkasz w hotelu lub pensjonacie wspólnie z innymi wolontariuszami w tętniącym życiem Phnom Penh, stolicy Kambodży. Wieczorami i w weekendy będziesz brać udział w aktywnościach zorganizowanych przez zespół Projects Abroad i odbywających się pod jego opieką. Chcemy, byś dowiedział się jak najwięcej o kulturze Kambodży.

Terminy: 

W czasie wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wiek: 

15-18


Czy Wolontariat z Dziećmi w Kambodży to coś dla mnie?

Ten projekt jest idealny dla nastolatków, którzy lubią pracę z dziećmi i podróże.

Na wolontariacie dowiesz się, na czym polega opieka nad dziećmi i pomożesz w pracach remontowych. Rozwiniesz również ważne umiejętności interpersonalne, takie jak zdolności przywódcze i umiejętność planowania. Doświadczenie z Kambodży będzie wartościową pozycją w twoim CV oraz tematem wartym poruszenia podczas rozmów kwalifikacyjnych.

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz doświadczenia, ale praca z dziećmi powinna być jednym z twoich zainteresowań. Na każdym kroku będą towarzyszyć ci opiekunowie Projects Abroad – jeśli będziesz więc potrzebować wsparcia, zawsze możesz na nich liczyć.

W dni wolne od pracy możesz zwiedzać Kambodżę wraz z innymi wolontariuszami i naszym zespołem.

Wolontariat dla Młodzieży w Kambodży odbywa się w określonych terminach podczas wakacji. Zapraszamy cię na dwa, trzy lub cztery tygodnie.

A teenage volunteer working with children in Cambodia gives a young child a high-five in the classroom.

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu z Dziećmi w Kambodży?

W Kambodży będziesz pracował z dziećmi w przedszkolach, szkołach podstawowych lub centrach opieki w mniej uprzywilejowanych społecznościach. Oto kilka twoich przykładowych zadań:

  • Uczenie dzieci podstawowych słów i zwrotów po angielsku
  • Organizowanie angażujących gier edukacyjnych dla dzieci – zdobywanie umiejętności poprzez zabawę
  • Pomoc przy pracach remontowych w szkołach i centrach opieki
  • Zdobywanie wiedzy o historii i kulturze Kambodży w ramach zajęć grupowych i weekendowych atrakcji

Oto kilka działań, w które się zaangażujesz:

Praca z dziećmi w przedszkolu, szkole podstawowej lub centrum opieki

Pracując wspólnie z innymi wolontariuszami sprawisz, że nauka stanie się dla waszych podopiecznych czymś przyjemnym. Możesz uczyć dzieci podstawowych słów i zwrotów poprzez śpiewanie piosenek, oglądanie obrazków lub granie w gry, podczas których wcielacie się w różne postaci. Możesz również zagrać z dziećmi w piłkę i przeprowadzić lekcję sztuki i rzemiosła, umożliwiając im uwolnienie swojej kreatywności. Jeśli napotkasz jakiejkolwiek problemy, w każdej chwili możesz zgłosić się do opiekuna, który zawsze ci pomoże.

Pomoc przy odnawianiu szkół i centrów dziennej opieki

Podczas wolontariatu w Kambodży poświęcisz nieco czasu na odnowienie placówki, do której zostaniesz przydzielony. Możesz pomóc np. budując kwietniki i sadząc w nich kwiaty lub odnawiając klasy – malując ściany i tworząc edukacyjne murale.

Zwiedzanie Kambodży wraz z innymi wolontariuszami

Wykorzystaj swój pobyt na wolontariacie i nawiąż przyjaźnie z nastolatkami z całego świata – wspólnie pracujcie i zwiedzajcie Kambodżę!

Po pracy będziecie mieć szansę bliżej poznać kulturę Khmerów – obejrzeć taniec Apsar, porozmawiać z lokalnymi mieszkańcami i zjeść tradycyjne potrawy kuchni kambodżańskiej. Opiekunowie zabiorą cię także na wycieczkę do wspaniałych świątyń Angkor, muzeów historycznych i świątyń buddyjskich.


Gdzie będę pracował w Kambodży?

Phnom Penh

Zamieszkasz i będziesz pracować w pięknym mieście Phnom Penh – stolicy Kambodży. Mimo, iż jeszcze niedawno w kraju trwała wojna domowa, stolica szybko się rozwija, by nadążyć za przyrostem populacji i rosnąca w siłę branżą turystyczną. W Phnom Penh jest wiele miejsc wartych odwiedzenia – postaramy się pokazać ci ich jak najwięcej!

 

Jako wolontariusz będziesz pracować w przedszkolu, szkole podstawowej lub w centrum opieki na wiejskich obszarach Phnom Penh. Wiele placówek jest przepełnionych – jednak z twoją pomocą lokalni nauczyciele będą mogli poświęcić dzieciom więcej należnej im uwagi.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Kambodży.


Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu Dla Młodzieży w Kambodży?

Celem tego projektu jest pomaganie dzieciom z mniej uprzywilejowanych społeczności w Kambodży w nauce poprzez zabawę, jak również wspieranie lokalnych nauczycieli. Chcemy także dać naszym nastoletnim wolontariuszom szansę na poznanie nowego kraju i jego kultury.

Kambodża ma wstrząsającą historię wojny i ludobójstwa, a wiele społeczności jeszcze nie otrząsnęło się z traumatycznych przeżyć. Mimo, iż Phnom Penh rozwija się w zawrotnym tempie, wiele osób wciąż żyje w ubóstwie – nie stać ich na zdobycie podstawowej edukacji.

Pracując z dziećmi i zachęcając je do nauki, pomagasz im budować solidny fundament edukacyjny, który ułatwi im życie w przyszłości. Pomożesz również dzieciom w przedszkolach zdobywać umiejętności, których będą potrzebować, gdy pójdą do pierwszej klasy.

Wspólnie z naszym partnerem – organizacją Khemara – oraz innymi organizacjami pozarządowymi, staramy się podnosić poziom edukacji i opieki nad dziećmi. Wspieramy szkoły i centra opieki prowadzone przez organizacje partnerskie – zarówno finansowo, jak też zapewniając pomoc wolontariuszy. Centra opieki zajmują się dziećmi, co z kolei pozwala rodzicom spokojnie skupić się na pracy – wiedzą oni bowiem, że ich pociechy są bezpieczne.

Zostań wolontariuszem w Projekcie dla Młodzieży w Kambodży i pomóż nam realizować długoterminowe cele na rzecz dzieci z mniej uprzywilejowanych społeczności!

A teenage volunteer working with children in Cambodia helps a child with his English animal and fruit sight words.

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziesz dzielił zakwaterowanie z innymi wolontariuszami Projects Abroad podczas swojego pobytu w Phnom Penh. To świetny sposób, by lepiej poznać innych wolontariuszyi stażystów, dzielić się doświadczeniami i eksplorować razem okolicę w czasie wolnym. Zakwaterowanie jest bezpieczne, czyste i wygodne.

Twoja opłata za program obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje