A Projects Abroad volunteer working with children in the Philippines teaches colouring exercises.

Wolontariat dla młodzieży – opieka nad dziećmi na Filipinach

Jedź do Azji Południowo-Wschodniej i wspólnie z grupą rówieśników pomagaj dzieciom w nauce

Przegląd

Zostań naszym wolontariuszem i dołącz do Projektu dla Młodzieży na Filipinach! Wspieraj lokalnych nauczycieli, pracuj z dziećmi z mniej uprzywilejowanych rodzin i pomagaj im w nauce poprzez zabawę. Prowadź angażujące zajęcia edukacyjne oraz prezentacje zachęcające maluchy do dbania o higienę.

Będziesz także wykonywał zadania na rzecz lokalnej społeczności, jak np. sprzątanie plaż i lekkie prace remontowe w szkole. Pracując ramię w ramię z innymi nastolatkami przyczynisz się do poprawy warunków, w których uczą się dzieci w przepełnionych szkołach.

Ten projekt daje ci szansę na podróż do innego kraju i zanurzenie się w zupełnie nowej kulturze. Organizujemy regularne wydarzenia towarzyskie i ekscytujące wycieczki weekendowe, byś w pełni wykorzystał czas wolny na wolontariacie. Nasz zespół będzie towarzyszył ci przez cały czas trwania Projektu. Nawiąż nowe przyjaźnie z rówieśnikami z całego świata i twórz niezapomniane wspomnienia!

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat


Czy Wolontariat z Dziećmi na Filipinach to coś dla mnie?

Jesteś nastolatkiem, chcesz spędzić niezapomniany czas za granicą i pomagać dzieciom? Jeśli tak, to nasz Projekt Opieki nad Dziećmi na Filipinach to dla ciebie idealny wybór!

Zdobędziesz praktyczne doświadczenie, które będzie dobrze wyglądać w twoim CV, pomożesz potrzebującym, a poza tym rozwiniesz umiejętności przywódcze i zdolność planowania oraz pracy w zespole.

Samotna podróż do innego kraju może napawać cię niepokojem, ale bez obaw – będziesz w grupie rówieśników, a nasz lokalny zespół będzie wspierał cię na każdym kroku!

By wziąć udział w projekcie nie potrzebujesz doświadczenia – wszystkiego nauczymy cię na miejscu. Co więcej, wolontariat odbywa się pod kuratelą Projects Abroad, zawsze więc obok ciebie będzie opiekun, który w razie potrzeby udzieli ci wskazówek.

Oferujemy pobyt w określonych terminach – zapraszamy cię na dwu- lub czterotygodniowe turnusy i dajemy do wyboru różne daty rozpoczęcia wolontariatu. Możesz więc wybrać opcję, która najbardziej ci pasuje i współgra z twoimi letnimi planami.

 

 

A Projects Abroad volunteer works with children in the Philippines as part of our project for teenagers

Jakie będą moje zadania na Wolontariacie w Przedszkolu na Filipinach?

Podczas trwania projektu będziesz realizował wiele zadań na rzecz lokalnych dzieci. Będą to między innymi:

  • Pomaganie nauczycielom w prowadzeniu lekcji
  • Wykonywanie prac społecznych i remontowych, np. sprzątanie plaż
  • Doświadczanie lokalnej kultury wspólnie z rówieśnikami

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Pomaganie nauczycielom w prowadzeniu lekcji

Będziesz dodatkowym wsparciem dla lokalnych nauczycieli. Dzięki twojej pracy będą oni mogli poświęcić czas tym dzieciom, które najbardziej tego potrzebują. Skupisz uwagę uczniów, organizując kreatywne, angażujące zajęcia i jednocześnie umożliwisz im naukę poprzez zabawę. Pomożesz dzieciom rozwijać przydatne życiowe umiejętności i przeprowadzisz prezentacje dotyczące zmian klimatycznych, metod zapobiegania gnębieniu w szkole oraz sposobów uniknięcia zarażenia gruźlicą.

Prace społeczne

Jednym z zadań będzie renowacja pomieszczeń szkolnych. Wspólnie z innymi nastolatkami posprzątasz klasy i przeprowadzisz lekkie prace remontowe. Co więcej, w miastach, w których będziesz pracować, plaże często są zaśmiecone, a poza tym nie istnieje zorganizowany system zarządzania odpadami – tu też przyda się twoja pomoc. Weźmiesz również udział we wspólnotowym projekcie sprzątania i pomożesz nam w działaniach na rzecz rozwiązania problemu zaśmiecenia na Filipinach.

Doświadczanie lokalnej kultury

Poza pracą liczy się także zabawa! Na wolontariacie poznasz nastolatków z całego świata – nawiążesz przyjaźnie i zbierzesz wspomnienia. Organizujemy wiele ciekawych zajęć, by zapełnić ci czas wolny i umożliwić poznanie lokalnej kultury. Pojedziesz na weekendową wycieczkę do Santa Fe, a wieczorami zrelaksujesz się przy grach lub podczas lekcji tańca. Podczas wycieczek i w czasie wolnym zawsze będzie z tobą zespół opiekunów Projects Abroad.


Gdzie będę pracował na Filipinach?

Bogo City

Nasze Projekty Opieki nad Dziećmi na Filipinach odbywają się w miastach San Remigio oraz Bogo, położonych na północnym krańcu wyspy Cebu. Odległość między nimi wynosi 12 kilometrów – łatwo więc przemieszczać się między nimi. Będziesz pracować z dziećmi w lokalnych szkołach podstawowych. Placówki te są często przepełnione i niedofinansowane – bardzo różnią się one od szkół, które znasz z Polski.

 

Wyspa Cebu słynie z pięknych plaż, zabytków i ciekawych atrakcji, takich jak nurkowanie, trekking oraz podróże po okolicznych wysepkach.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu na Filipiny.


Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu z Dziećmi na Filipinach?

Celem tego projektu jest zapewnienie dodatkowego wsparcia dzieciom i nauczycielom w przeludnionych klasach.

Nauczyciele nie mogą poświęcić należnej uwagi wszystkim dzieciom w bardzo licznych klasach, jednak twoje zaangażowanie im to umożliwi – łatwiej będzie im prowadzić lekcje, gdy będą mieli kogoś do pomocy. Dzieci również skorzystają na twojej obecności, ponieważ będą miały dodatkową osobę, do której będą mogły się zgłosić z problemem. Nauka poprzez zabawę to dla maluchów świetny sposób na rozwinięcie kluczowych umiejętności.

Nasz projekt zakłada także odnawianie szkoły – np. prace konserwacyjne i sprzątanie. Łatwiej i przyjemniej jest się uczyć w przytulnych miejscach.

Ponadto, co równie ważne, wolontariusze Projects Abroad mają realny wpływ na życie codzienne naszych podopiecznych. Przeprowadzisz prezentacje, w których poruszysz tematy takie jak higiena, nękanie w szkole i zapobieganie gruźlicy. Dzięki wiedzy, którą przekażesz, dzieci będą mogły podejmować bardziej świadome decyzje.

Dołącz do Wolontariatu z Dziećmi na Filipinach i popraw warunki, w których uczą się maluchy.

High school students prepare for their volunteer work in the Philippines

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Bogo City. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Filipin i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Podczas naszych projektów High School Specials staramy się, abyś dzielił pokój z przynajmniej jednym wolontariuszem tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje