A volunteer painting tyres with children in Argentina on our project for high school students

Wolontariat dla młodzieży – opieka nad dziećmi w Argentynie

Zamieszkaj w Cordobie, wspieraj lokalne dzieci w nauce poprzez zabawę i ucz się hiszpańskiego

Przegląd

Jedź do Ameryki Południowej i wraz z grupą rówieśników pracuj jako wolontariusz z dziećmi w Argentynie! Wesprzesz nauczycieli i opiekunów w codziennej pracy w przedszkolach oraz centrach opieki dla dzieci z biednych rodzin i pomożesz maluchom uczyć się poprzez zabawę. Podczas pobytu będziesz także chodził na lekcje hiszpańskiego. Nauczysz się podstaw tego języka lub – jeśli miałeś kiedyś do czynienia z hiszpańskim – poznasz go jeszcze lepiej.

Wykorzystaj swoją energię i entuzjazm, by pomóc dzieciom – graj z nimi w gry edukacyjne lub prowadź lekcje sztuki i rzemiosła. Długoterminowym celem, który realizujemy w Argentynie, jest wspieranie wczesnej edukacji dzieci i pomaganie im w zdobywaniu przydatnych umiejętności. Jako wolontariusz możesz np. grać z dziećmi w piłkę, dzięki czemu maluchy będą ćwiczyć koordynację ręka–oko.

Wraz z innymi wolontariuszami zamieszkasz i będziesz pracować w tętniącej życiem Cordobie.

Przygotowaliśmy dla ciebie wiele atrakcji towarzyskich i kulturalnych, w tym ekscytującą wycieczkę weekendową. Nad twoi bezpieczeństwem czuwać będą opiekunowie Projects Abroad, którzy pełnić będą również rolę przewodników wycieczki.

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat


Czy Wolontariat z Dziećmi w Argentynie to coś dla mnie?

Lubisz pracować z dziećmi i chcesz wspierać mniej uprzywilejowane lokalne społeczności, jednocześnie szlifując swój hiszpański? Jeśli tak, ten projekt będzie dla ciebie idealny! Najlepsze jest jednak to, że będziesz podróżować i pomagać pod opieką doświadczonych opiekunów Projects Abroad, którzy udzielą ci niezbędnego wsparcia.

Ten wolontariat to także wspaniała szansa na zdobycie praktycznego doświadczenia w uczeniu dzieci i opiece nad nimi. Ta pozycja będzie się dobrze prezentować w twoim CV i może pomóc ci w przyszłej karierze zawodowej. Wyróżnisz się, a poza tym będziesz miał o czym opowiadać podczas rozmów kwalifikacyjnych. Co więcej, rozwiniesz swoje umiejętności interpersonalne – nauczysz się działać w zespole, planować swoją pracę i skutecznie się komunikować, a to przyda się w każdej branży, z którą zwiążesz się w przyszłości.

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz doświadczenia – w pracy nigdy nie będziesz sam, a poza tym lokalny personel i zespół Projects Abroad zawsze udzieli ci wskazówek i pomoże w razie problemów.

Letni Wolontariat dla Młodzieży w Argentynie odbywa się w określonych terminach – możesz więc wybrać taki, który najbardziej ci odpowiada. Działamy według ustalonego wcześniej grafiku – zaplanowaliśmy dla ciebie cały wyjazd od początku do końca! Nasz zespół będzie towarzyszył ci na każdym kroku i zapewni niezbędne wsparcie.

A group of volunteers work with children in Argentina on our placement for high school students

Jakie będą moje zadania na Wolontariacie w Przedszkolu w Argentynie?

Będziesz pomagał lokalnym nauczycielom w przedszkolu i opiekunom w centrum dziennej opieki oraz motywował dzieci do nauki poprzez zabawę. Oto kilka twoich przykładowych obowiązków:

  • Wspieranie dzieci w nauce poprzez zabawę i prowadzenie angażujących zajęć edukacyjnych i gier
  • Zachęcanie dzieci do codziennego dbania o higienę
  • Nauka hiszpańskiego z wykwalifikowanym lektorem
  • Poznawanie Argentyny wspólnie z wolontariuszami z całego świata

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Wspieranie dzieci w nauce poprzez zabawę

Twoim głównym zadaniem będzie pomaganie dzieciom w nauce poprzez zabawę. Dzięki angażującym zajęciom i grom dzięki chętniej się uczą i lepiej zapamiętują. Możesz na przykład:

  • Śpiewać piosenki po angielsku, dzięki czemu dzieci nauczą się podstaw tego języka
  • Bawić się w wyliczanki
  • Grać w piłkę, co poprawi koordynację ręka–oko twoich podopiecznych
  • Czytać książki małym grupom dzieci – dzięki temu maluchy same będą lepiej czytać

Zachęcanie dzieci do codziennego dbania o higienę

Higiena ma bardzo duży wpływ na zdrowie maluchów. Rodzice i opiekunowie często pracują do późna, ale ty możesz być osobą, która zachęci dzieci do dbania o higienę w ciągu dnia. Przypominaj im, że należy myć ręce po wyjściu z toalety oraz przed posiłkami. Możesz także nauczyć je poprawnych technik szczotkowania zębów.

Nauka hiszpańskiego z wykwalifikowanym lektorem

Podczas pobytu w Argentynie będziesz intensywnie uczyć się hiszpańskiego – zajęcia trwać będą co najmniej trzy godziny dziennie. Dopasowane do twojego poziomu lekcje prowadzone będą przez wykwalifikowanego lektora. Nieważne więc, czy dopiero zaczynasz i chcesz poznać podstawy, czy też mówisz po hiszpańsku i zależy ci na konwersacjach – dopasujemy się do ciebie!

Praca z wolontariuszami z całego świata

Będziesz pracował i dzielił ekscytujące doświadczenia z pobytu za granicą z nastolatkami z różnych zakątków świata. Dowiesz się wielu ciekawych rzeczy od swoich nowych przyjaciół – poznasz m.in. ich zwyczaje, jak też kulturę krajów, z których pochodzą. A podczas zajęć kulturalnych i spotkań towarzyskich, będziecie wspólnie poznawać Cordobę. We wszystkich aktywnościach, w tym wycieczce weekendowej, towarzyszyć wam będą opiekunowie Projects Abroad.


Gdzie będę pracował w Argentynie?

Cordoba

Podczas pobytu w Argentynie zamieszkasz i pracować będziesz w liczącym około 350 000 mieszkańców mieście Cordoba. W czasie wolnym, w towarzystwie opiekunów i innych wolontariuszy, poznasz bliżej historię, kulturę i architekturę tego miasta.

 

Będziesz pracować z dziećmi w przedszkolach i centrach opieki. Bądź gotów na to, że placówki te są gorzej wyposażone i utrzymane, niż te, które znasz z Polski.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu do Argentyny.


Jakie są cele i rezultaty Projektu Opieki nad Dziećmi w Argentynie?

Głównym celem tego projektu jest wsparcie lokalnych nauczycieli i opiekunów, którzy z zaangażowaniem pracują w przedszkolach i centrach opieki w Argentynie.

Placówki, z którymi współpracujemy, są niedofinansowane i mają ograniczony dostęp do materiałów edukacyjnych. Ponadto liczba dzieci zdecydowanie przewyższa liczbę nauczycieli – przyda się więc każda para rąk do pomocy.

Potrzebujemy wsparcia wolontariuszy, by móc pomagać lokalnym nauczycielom i opiekunom. Co możesz zrobić? Będziesz motywować dzieci do nauki poprzez zabawę i wraz z nauczycielami pomagać maluchom rozwijać przydatne umiejętności. W ramach naszego długoterminowego projektu wspieramy edukację wczesnoszkolną, staramy się podnosić standardy higieny wśród dzieci oraz rozwijać ich umiejętności czytania, pisania i liczenia.

Kolejnym celem projektu jest umożliwienie młodzieży z całego świata podróżowania i poszerzania horyzontów. Będziesz m.in. uczył się hiszpańskiego, dzięki czemu będziesz mógł porozumieć się z lokalnymi mieszkańcami. Co więcej, dzięki różnym aktywnościom, które dla ciebie przygotowaliśmy, poznasz lokalną kulturę i tradycję.

Dołącz do Wolontariatu dla Młodzieży w Argentynie i wspieraj nasze długoterminowe działania na rzecz dzieci z mniej uprzywilejowanych rodzin.

A teenager spends time with children as part of his volunteer work in Argentina

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Córdobie. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Argentyny i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

W naszych projektach High School Specials zawsze staramy się, byś dzielił pokój z przynajmniej jednym wolontariuszem tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje