Projects Abroad volunteers go diving as part of our Conservation Project in Thailand for teens

Wolontariat dla młodzieży – ochrona raf koralowych i nurkowanie w Tajlandii

Jedź do Tajlandii, gdzie pod okiem naszych opiekunów będziesz podziwiać rafy koralowe, sadzić namorzyny i uczyć się nurkować

Przegląd

Wyobraź sobie, że wskakujesz do przejrzystej, błękitnej wody. Masz na sobie skafander, maskę i płetwy, a na plecach butlę tlenową. W Azji czeka na ciebie podwodny świat – odkryj go, dołączając do naszego Wolontariatu dla Młodzieży w Tajlandii!

Będziesz pracował ramię w ramię z zaangażowanymi ekologami oraz wolontariuszami z całego świata. Zdobędziesz uznawany na całym świecie certyfikat nurkowy PADI – kurs wliczony jest w cenę wyjazdu. Zastaniesz ważnym ogniwem naszej pracy na rzecz zwiększania świadomości dotyczącej ochrony środowiska w Tajlandii oraz pomożesz nam sadzić namorzyny.

Ten niesamowity wyjazd umożliwi ci naukę i udział w ważnym przedsięwzięciu ekologicznym. Ponadto poszerzysz swe horyzonty i zyskasz cenny wpis w CV!

Najlepsze jest jednak to, że poznasz bliżej Tajlandię – jej kulturę i kuchnię – oraz nawiążesz trwałe przyjaźnie z nastolatkami z całego świata.

Terminy: 

W czasie wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Jeden tydzień

Wiek: 

15-18


Czy Wolontariat dla Młodzieży – Ochrona Raf Koralowych w Tajlandii to coś dla mnie?

Ten projekt będzie dla ciebie idealny, jeśli chcesz nadchodzącego lata przeżyć coś wyjątkowego. Poza tym, jest to dobry wybór, jeśli planujesz karierę w ekologii. Wolontariat ten powstał z myślą o młodzieży – zaplanowaliśmy szereg atrakcji oraz gwarantujemy pełną opiekę i wsparcie naszego zespołu.

Podczas wyjazdu do Tajlandii spotkasz zaangażowanych ekologów, którzy każdego dnia aktywnie chronią i wspierają lokalne środowisko. Skorzystasz z ich wiedzy i doświadczenia, dzięki czemu dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o inicjatywach z zakresu ochrony przyrody podejmowanych na terenie Azji Południowo-Wschodniej.

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz doświadczenia – wystarczy tylko, że chcesz pomagać, uczyć się i zwiedzać! W ciągu pierwszego tygodnia otrzymasz certyfikat nurkowy PADI – będziesz mógł więc nurkować oraz pomagać w realizacji podwodnych zadań. Nasi instruktorzy będą z tobą podczas szkolenia oraz na każdej wyprawie nurkowej.

Teens help with mangrove reforestation during volunteer conservation work in Thailand

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariat Nurkowego w Tajlandii?

Gdy tylko przybędziesz do Tajlandii, rozpocznie się twoja wolontariacka, nurkowo-ekologiczna przygoda! Po krótkim wprowadzeniu otrzymasz od naszego zespołu sprzęt do nurkowania. Opiekunowie wyjaśnią ci także, na czym polega nasza misja na tym obszarze, a następnie będziesz mógł zacząć pracę. Oto, co cię czeka:

  • Nauka nurkowania i udział w podwodnych badaniach u boku profesjonalnych nurków
  • Sprzątanie plaż wzdłuż linii brzegowej Ao Nang
  • Sadzenie i przesadzanie namorzynów w ramach akcji ponownego zalesiania
  • Prelekcje uświadamiające dla lokalnych społeczności

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Nauka nurkowania i udział w podwodnych badaniach u boku profesjonalnych nurków

Pobyt w Tajlandii rozpoczniesz od nauki nurkowania! W cenie wyjazdu oferujemy ci kurs nurkowy PADI Open Water oraz szkolenie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Poznasz podwodne znaki nurkowe, czyli język migowy używany przez nurków oraz techniki poprawnego oddychania i czyszczenia maski. Dowiesz się także, jak ważne jest wyrównywanie ciśnienia podczas podwodnej eksploracji. Gdy opanujesz podstawowe umiejętności, zaczniesz pracę na rzecz ochrony środowiska.

Rafy koralowe są domem dla wielu gatunków morskiego życia. Wraz z naszym zespołem będziesz zbierał ważne dane dotyczące stanu zdrowia rafy.

Dryfując wzdłuż koralowców i ławic ryb będziesz obserwować podwodny świat, a następnie zapiszesz swoje spostrzeżenia w naszej bazie danych. Informacjami, które zbierzesz, dzielimy się z parkami narodowymi – dzięki temu mogą one skuteczniej realizować swoje długoterminowe cele.

Sprzątanie plaż wzdłuż linii brzegowej Ao Nang

Plaże Ao Nang zaśmiecone są tysiącami niedopałków. Tego typu małe odpadki zabijają lokalne życie morskie i roślinne. To tylko jeden przykład śmieci, które znaleźć można na tajlandzkich plażach.

Wraz z innymi wolontariuszami będziesz chodził wzdłuż wybrzeża, zbierając i wyrzucając znalezione odpadki. Dokumentujemy akcje sprzątania i dzielimy się danymi z lokalnymi władzami. Dzięki temu wiedzą one, że regularne działania i skuteczne zarządzanie odpadami są w tym rejonie konieczne.

Sadzenie i przesadzanie namorzynów w ramach akcji ponownego zalesiania

Ubrudź sobie ręce w słusznej sprawie! Pomagając w sadzeniu oraz przesadzaniu namorzynów wspierasz długoterminowe działania na rzecz ochrony przyrody w regionie.

Lasy namorzynowe należą do najbardziej produktywnych i różnorodnych pod kątem biologicznym mokradeł na ziemi. Te przybrzeżne lasy są jednak jednymi z najbardziej zagrożonych siedlisk. Każda sadzonka, którą umieścisz w nadmorskim błocie i drzewo, które przeniesiesz w bezpieczne miejsce, pomogą namorzynom przetrwać.

Prelekcje uświadamiające dla lokalnych społeczności

Prowadź pogadanki lub organizuj kreatywne przedstawienia kukiełkowe, by uczyć dzieci i dorosłych, jak ważne jest właściwie zarządzanie odpadami i ochrona środowiska. A może wspólnie z grupą rówieśników stworzycie plakaty i znaki zachęcające do recyklingu?

Partnerzy Wolontariatu dla Młodzieży w Tajlandii

Współpracujemy z wieloma organizacjami ekologicznymi w Tajlandii. Jednym z naszych głównych partnerów jest Project AWARE, tworzony przez miłośników oceanów, pragnących chronić te ogromne obszary wodne na całym świecie.

 

Na miejscu towarzyszą nam także wykwalifikowani instruktorzy nurkowi. Będą oni nadzorować twoją pracę i zorganizują trzydniowy kurs nurkowy PADI Open Water.


Gdzie będę pracować w Tajlandii?

Ao Nang

Zamieszkasz w Ao Nang, leżącym w okolicach miasta Krabi, godzinę lotu od Bangkoku. Ao Nang słynie z wapiennych klifów, które trudno przegapić.

 

Wraz z rówieśnikami będziesz realizować zadania na lądzie oraz w Morzu Andamańskim. Odwiedzisz także Centrum Biologicznych Badań Morza w Phuket – zajmujące się między innymi rehabilitacją żółwi – oraz weźmiesz udział w pracach społecznych.

 

W weekendy czeka na ciebie wiele atrakcji kulturalnych oraz podróżniczych. Zwiedzisz m.in. buddyjską Świątynię Jaskini Tygrysa – prowadzi do niej 1 237 stopni, a na szczycie góry znajduje się złoty posąg Buddy. Potrzebujesz relaksu? Jeden dzień weekendu zarezerwowany jest na zwiedzanie Ao Nang, w tym pięknych, piaszczystych plaż.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Tajlandii.


Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu dla Młodzieży – Ochrona Raf Koralowych & Kurs Nurkowania w Tajlandii?

Projekt Ochrony Raf Koralowych w Tajlandii [AW1] powołaliśmy do życia w 2005 roku w odpowiedzi na rosnące zagrożenie dla wielu morskich gatunków. Postanowiliśmy zaangażować młodzież w pracę ekologiczną

i tak właśnie powstał nasz wolontariat. Działając ramię w ramię z pełnymi energii rówieśnikami, możesz mieć realny wpływ na ochronę środowiska u wybrzeży Krabi.

 

W czasie podwodnych badań zbieramy cenne dane, którymi dzielimy się z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, parkami narodowymi oraz przedstawicielami władzy.

 

Jako wolontariusz w Tajlandii będziesz także pomagał chronić lasy namorzynowe. W ramach długoterminowych działań utrzymujemy szkółki leśne, w których sadzimy i pielęgnujemy te formacje roślinne. Regularnie ponownie zalesiamy obszary, na których namorzyny obumarły lub zostały wycięte.

 

Prowadzimy także regularne prace społeczne na rzecz lokalnych mieszkańców. Pomagając nam w tych działaniach, sprawisz, że ludzie żyjący w Ao Nang poznają nasze cele i zrozumieją, że ich realizacja będzie miała pozytywny wpływ na środowisko oraz ich samych.

 

W samym 2017 roku uczestnicy Wolontariatu dla Młodzieży w Tajlandii zasadzili 3 060 namorzynów. To imponujące osiągnięcie, dzięki któremu zyska nie tylko życie morskie, ale także mieszkańcy, którzy bezpośrednio i pośrednio skorzystają z ekosystemu lasów namorzynowych.
 

A high school student volunteer picks up litter on the beach to promote marine conservation in Thailand

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziesz dzielił zakwaterowanie z innymi wolontariuszami i stażystami Projects Abroad podczas swojego pobytu w Ao Nang. To świetny sposób, by lepiej poznać innych wolontariuszy i stażystów, dzielić się doświadczeniami i eksplorować razem okolicę w czasie wolnym.

W naszych projektach High School Specials zawsze staramy się, byś dzielił pokój z przynajmniej jednym wolontariuszem tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Obecnie nie mamy żadnych dostępnych terminów dla tego projektu. Skontaktuj się z nami pod numerem +48 22 292 22 07, aby omówić przyszłe terminy lub alternatywne wolontariaty.

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje