A young girl has her blood pressure taken on Projects Abroad's medical internship for high school students in Sri Lanka

Wolontariat dla młodzieży – medycyna na Sri Lance

Spędź wakacje ucząc się bezpośrednio od lekarzy w szpitalu i pomagając biedniejszym społecznościom w ramach pracy terenowej

Przegląd

Jedź na Wolontariat Medyczny na Sri Lance i wraz z rówieśnikami z całego świata ucz się od doświadczonych lekarzy! Będziesz przyglądał się ich pracy podczas codziennego obchodu w szpitalu i poznasz od środka działanie wielu oddziałów. To świetna okazja, by przekonać się, na czym polega praca lekarzy oraz zobaczyć, jak diagnozują i leczą oni różne choroby czy dolegliwości.

Zdobędziesz również obszerne doświadczenie medyczne w ramach pracy terenowej, zwanej Mobilną Pomocą Medyczną. Podczas wyjazdów do mniej uprzywilejowanych obszarów będziesz m.in. mierzył ciśnienie i poziom cukru we krwi pacjentów. Wpisując tę przygodę do CV, zyskasz przewagę nad konkurencją!

Na Sri Lance zamieszkasz u rodziny goszczącej i będziesz pracować wspólnie z grupą rówieśników z wielu krajów. Wykorzystaj okazję, poszerz swoje horyzonty i poznaj odmienną kulturę.

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat


Czy Wolontariat w Szpitalu na Sri Lance to coś dla mnie?

Jesteś uczniem liceum, który marzy o karierze w medycynie? Chcesz zdobyć praktyczne doświadczenie naukowe i przekonać się, że praca lekarza rzeczywiście jest twoim powołaniem? Marzysz o podróżach i chciałbyś nawiązać przyjaźnie z rówieśnikami z całego świata?

Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś „tak”, ten projekt będzie dla ciebie świetnym wyborem! Doświadczeni lekarze zdradzą ci sekrety swojej pracy, dzięki czemu znacznie poszerzysz swoją wiedzę, a poza tym będziesz miał szansę realnie pomóc mniej uprzywilejowanym społecznościom w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej. Wzbogacisz także swoje CV i pokażesz, że chcesz nieść pomoc potrzebującym.

Ten wolontariat powstał specjalnie z myślą o nastolatkach. Wszystkie aktywności zostały starannie zaplanowane i odbywają się w grupach, pod opieką zespołu Projects Abroad. Możesz więc spokojnie uczyć się i cieszyć wycieczką na Sri Lankę!

Projects Abroad interns prepare for their project work on our medical internship for high school students in Sri Lanka

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu Medycznego na Sri Lance?

Jako wolontariusz na Sri Lance będziesz mieć wiele okazji, by uczyć się, pomagać potrzebującym i zwiedzać. W jakie działania się zaangażujesz?

  • Asystowanie lekarzom i pielęgniarkom w pracy z pacjentami cierpiącymi na różne choroby
  • Wspieranie personelu medycznego w przeprowadzaniu badań w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej
  • Poszerzanie horyzontów poprzez zwiedzanie nowego kraju i poznawanie jego kultury

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Asystowanie lekarzom i pielęgniarkom

Jako wolontariusz na Sri Lance będziesz przede wszystkim obserwatorem towarzyszącym lekarzom i pielęgniarkom podczas obchodu po oddziale i przyglądającym się ich pracy. Co jeszcze będziesz robić?

  • Popracujesz na różnych oddziałach
  • Odwiedzisz szpital specjalizujący się w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej
  • Weźmiesz udział w warsztatach, których przedmiotem będą praktyki medyczne na Sri Lance. Ponadto przejdziesz podstawowe szkolenie medyczne i nauczysz się mierzyć pacjentom ciśnienie i poziom cukru we krwi

Mobilna Pomoc Medyczna

Chcesz praktycznie zaangażować się w pomoc mieszkańcom Sri Lanki? Podczas pobytu na wyspie będziesz towarzyszył lekarzom i pielęgniarkom w dwudniowych wyjazdach w biedniejsze rejony, podczas których pomożesz w podstawowych badaniach, które będą przeprowadzane w lokalnym domu kultury. Mowa tu np. o mierzeniu ciśnienia krwi i ważeniu pacjentów. Podczas Mobilnej Pomocy Medycznej będziesz pod stałą opieką zespołu Projects Abroad.

Poszerzanie horyzontów

Mieszkając i pracując na Sri Lance wspólnie z innymi nastolatkami, zaangażujesz się w wiele atrakcji. Poza nauką i pracą w szpitalu, będziesz mieć okazję poznawać kulturę tego kraju podczas wieczornych wyjść.

W weekend z kolei pojedziecie na wycieczkę do Kandy – kulturowej stolicy Sri Lanki, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zamieszkasz u rodziny goszczącej, dzięki czemu będziesz mógł doświadczyć lankijskiego stylu życia i skosztować lokalnych przysmaków.


Gdzie będę pracował na Sri Lance?

Kolombo

Jako wolontariusz będziesz mieszkał i pracował w Colombo, położonym na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki.

 

To miasto stało się w ostatnich latach bardzo popularną destynacją turystyczną. Znajdziesz tam piękne, porośnięte palmami, plaże oraz wiele fascynujących zabytków kultury, w tym park Viharamahadevi, szpital holenderski – the Dutch Hospital oraz targi ze świeżymi produktami.

 

W Colombo jest co robić i oglądać, a my upewnimy się, że wykorzystasz swój czas w tym mieście najlepiej, jak to możliwe. Czekają na ciebie m.in. grupowe wypady i wycieczki, podczas których będziesz pod stałą opieka naszego zespołu.

 

Będziesz pracować w szpitalu miejskim w Colombo, a w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej odwiedzisz mniej uprzywilejowane okoliczne społeczności.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu na Sri Lankę.


Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu dla Młodzieży – Medycyna na Sri Lance?

Celem tego projektu jest danie ci szansy na zdobycie doświadczenia medycznego i poznanie medycyny „od kuchni”.

Będziesz uczyć się bezpośrednio od lekarzy i pielęgniarek oraz poznasz problemy, z którymi na co dzień mierzy się branża ochrony zdrowia na Sri Lance. Dzięki pobytowi na tej wyspie zdobędziesz doświadczenie, które będzie dobrze prezentować się w twoim CV oraz stanie się tematem wartym poruszenia na rozmowach kwalifikacyjnych. Poprzez pracę w terenie pokażesz także, że chcesz pomagać potrzebującym.

Mimo, iż opieka medyczna na Sri Lance jest darmowa, system nie jest na tyle wydolny, by sprostać potrzebom wszystkich mieszkańców. W związku z tym, niektóre społeczności mają mniejszy dostęp do usług medycznych. Będziesz działać ramię w ramię z lekarzami i pielęgniarkami, świadcząc podstawowe usługi medyczne na rzecz biedniejszych społeczności z obszarów wiejskich.

W 2017 roku nasi wolontariusze brali udział w 14 akcjach świadczenia darmowych badań w obozach medycznych na Sri Lance. W ramach Mobilnej Pomocy Medycznej, którą świadczyliśmy na prośbę władz państwowych, pomogliśmy 2 050 osobom.

Jedź z nami na Sri Lankę, zdobywaj cenne doświadczenie kliniczne i pomagaj tym, którzy najbardziej tego potrzebują!

A dental outreach at a local school during Projects Abroad's medical internship for teenagers in Sri Lanka

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w lub pod Kolombo. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Sri Lanki i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie. Możesz także zamieszkać w pensjonacie.

Podczas naszych projektów High School Specials zwykle staramy się, żebyś dzielił pokój wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje