A high school student takes a child's blood sugar measure on our medical internship in Peru

Wolontariat dla młodzieży – medycyna w Peru

Jedź do Peru i wspólnie z rówieśnikami ucz się bezpośrednio od lekarzy w szpitalach oraz badaj pacjentów podczas pracy terenowej

Przegląd

Nadaj rozpęd swojej karierze medycznej dzięki młodzieżowemu Wolontariatowi w Szpitalu w Peru! Asystuj doświadczonym lekarzom oraz pielęgniarkom podczas obchodu na oddziale i od podszewki poznaj funkcjonowanie placówki medycznej – ta wiedza przyda ci się w pracy lekarza.

W Peru nie tylko wiele się nauczysz, ale także pomożesz potrzebującym. W ramach pracy terenowej – Mobilnej Pomocy Medycznej – będziesz badał mieszkańców mniej uprzywilejowanych obszarów i zwiększał ich świadomość dotyczącą chorób. Przez działania na rzecz biedniejszych społeczności pokażesz swojej zaangażowanie w niesienie pomocy ludziom w potrzebie – takie podejście jest bardzo ważne w pracy lekarza.

Ten wolontariat powstał z myślą o nastolatkach. Zamieszkasz u rodziny goszczącej w Cusco i wraz z grupą rówieśników będziesz pracować i zwiedzać Peru. Zespół Projects Abroad będzie z wami przez cały czas – zapewni wsparcie i w razie potrzeby udzieli niezbędnych wskazówek. Bądź gotów na wycieczki w niesamowite miejsca, takie jak Machu Picchu, i jedzenie dużych ilości lokalnych pyszności

Terminy: 

W czasie wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wiek: 

15-18


Czy Wolontariat dla Młodzieży – Medycyna w Peru to coś dla mnie?

Myślisz o studiach medycznych, a może chcesz się upewnić, że bycie lekarzem jest twoim powołaniem? Dzięki temu wolontariatowi będziesz mieć szansę lepiej poznać realia codziennej pracy personelu medycznego – pomoże ci to podjąć decyzję dotyczącą twojej przyszłej kariery.

Doświadczenie, które zdobędziesz podczas pobytu w Peru, będzie dobrze prezentować się w twoim CV i da ci przewagę na rozmowach kwalifikacyjnych lub przy aplikowaniu na studia – będziesz miał co opowiadać! Praca terenowa na rzecz biedniejszych społeczności będzie także dowodem na twoje zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym.

Ten wolontariat powstał z myślą o nastolatkach. Będziesz pracował wraz z grupą rówieśników z całego świata – poznasz wielu ciekawych ludzi, z którymi możesz stworzyć sieci kontaktów i nawiązać długotrwałe przyjaźnie.

Nie oczekujemy od ciebie żadnego doświadczenia – wszystkiego, co musisz wiedzieć, nauczymy cię na miejscu. Poza tym będziesz pod stałą opieką zespołu Projects Abroad.

Wolontariat odbywa się w określonych terminach w lecie, a podczas pracy, w czasie wolnym i podczas weekendowych atrakcji będą nad tobą czuwać nasi opiekunowie

A child being assessed through Projects Abroad's medical internship for high school students in Peru

Jakie będą moje zadania na Wolontariacie w Szpitalu w Peru?

Zaplanowaliśmy dla ciebie wiele zadań – od pracy w szpitalu po ekscytujące aktywności weekendowe. Oto kilka czekających na ciebie zadań:

  • Obserwowanie i asystowanie lekarzom i pielęgniarkom w placówce medycznej
  • Niesienie pomocy potrzebującym – praca terenowa
  • Udział w warsztatach medycznych i zwiększanie wiedzy dotyczącej działania służby zdrowia
  • Poznawanie peruwiańskiej kultury i zwiedzanie niesamowitych miejsc

Podczas wolontariatu skupisz się przede wszystkim na następujących obszarach:

Obserwowanie i asystowanie lekarzom i pielęgniarkom w placówce medycznej

W szpitalu będziesz czujnym obserwatorem. Towarzysząc i przyglądając się pracy lekarzy i pielęgniarek podczas obchodu, znacznie poszerzysz swoją wiedzę medyczną. Możesz zadawać pytania i analizować konkretne przypadki pacjentów. Spędzisz czas na różnych oddziałach, w tym na SOR, oraz będziesz mógł obserwować operacje.

Udział w warsztatach medycznych

Poszerzysz swoją wiedzę na temat działania służby zdrowia w Peru. Warsztaty dotyczyć będą następujących zagadnień:

  • Najczęściej występujące choroby w Peru
  • Pierwsza pomoc
  • Medycyna tradycyjna
  • Zdrowe żywienie

Jeśli przyjedziesz do Peru na cztery tygodnie, raz lub dwa razy w tygodniu będziesz chodził na lekcje hiszpańskiego, podczas których nauczysz się podstawowych zwrotów związanych z medycyną.

Niesienie pomocy potrzebującym – praca terenowa

Wiele społeczności w Peru nie ma dostępu do podstawowych usług medycznych, dlatego wychodzimy z inicjatywą i jeździmy do nich z Mobilną Pomocą Medyczną. Dołączysz do nas i będziesz przeprowadzać kontrole stanu zdrowia u mniej uprzywilejowanych pacjentów.

W miejscach, które odwiedzisz, zaangażujesz się także w podnoszenie świadomości dotyczącej ważnych zagadnień związanych ze zdrowiem i zdrowym żywieniem. Pomożesz nam również w czasie kampanii edukacyjnych poruszających temat obecności fluoru w pożywieniu. Praca terenowa odbywać się będzie m.in. w domu spokojnej starości i na obszarach wiejskich w okolicach Cusco.

Poznawanie peruwiańskiej kultury i zwiedzanie niesamowitych miejsc

Peru to fascynujący kraj z bogatą kulturą i dziedzictwem. Postaramy się, byś poznał go jak najlepiej podczas swojego pobytu!

Wieczory będą pełne atrakcji – organizujemy lekcje salsy oraz wypady do lokalnych restauracji i muzeów. W weekend odwiedzisz Machu Picchu i wykąpiesz się w gorących źródłach Aguas Calientes. Będziesz miał dużo czasu, by kupić pamiątki i buszować po stoiskach na kolorowych targach, a przez cały czas będą z tobą opiekunowie Projects Abroad.


Gdzie będę pracował w Peru?

Cusco

Zamieszkasz w tętniącym życiem mieście Cusco, które było kiedyś stolicą pradawnego Imperium Inków. Do dziś zresztą, na każdym kroku trafisz na pozostałości ich kultury, chodząc po ulicach.

 

Będziesz pracować w dużych szpitalach oraz klinikach i zaangażujesz się w pracę terenową w mniej uprzywilejowanych rejonach.

 

Peru ma ogromny problem zarówno z chorobami zakaźnymi, jak tymi, którymi nie można się zarazić – są to m. in. cukrzyca i choroby serca. Oznacza to, że będziesz mógł bliżej poznać konkretne przypadki pacjentów i zwiększyć swą wiedzę o wspomnianych schorzeniach

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu do Peru.


Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu Medycznego w Peru?

Głównym celem tego projektu jest umożliwienie ci poszerzenia praktycznej wiedzy medycznej. Zdobędziesz także podstawowe umiejętności, które pozwolą ci nieść pomoc w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej wśród biedniejszych społeczności.

Obecnie mieszkańcy Peru cierpią podwójnie – choroby zakaźne są dużym problemem wśród mniej uprzywilejowanych społeczności, a z kolei choroby układu oddechowego są najczęstszą przyczyną śmierci Peruwiańczyków. Odnotowuje się także coraz więcej przypadków cukrzycy, a niedożywienie wśród niemowląt i dzieci także jest poważnym problemem.

Poprzez naszą pracę w terenie chcemy zapewnić podstawową opiekę medyczną potrzebującym. Podnosimy także społeczną świadomość dotyczącą najpilniejszych problemów zdrowotnych w Peru.

Określiliśmy kilka długoterminowych celów, które realizujemy w tym kraju. Chcemy także, by nasi wolontariusze poszerzyli swą wiedzę medyczną, dzięki udziałowi w tym projekcie. Wciąż pracujemy nad tym, by mniej uprzywilejowane społeczności w Peru miały łatwiejszy dostęp do usług medycznych.

Dołącz do Wolontariatu w Szpitalu w Peru, pomagaj nam realizować ważne, długoterminowe cele i zdobywaj bezcenne doświadczenie zawodowe!

A group of Projects Abroad interns on our medical internship for teenagers in Peru

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Cuzco. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Peru i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Podczas naszych projektów High School Specials zwykle staramy się, żebyś dzielił pokój wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje