Projects Abroad interns working at an outreach during our medical internship for teenagers in Nepal

Wolontariat dla młodzieży – medycyna w Nepalu

Dołącz do grupy wolontariuszy w twoim wieku i ucz się od doświadczonych lekarzy w szpitalach w Nepalu

Przegląd

Jedź na Wolontariat Medyczny w Nepalu i ucz się wspólnie z rówieśnikami z całego świata o podobnych zainteresowaniach. Będziesz pracował w kilku szpitalach i uczył się bezpośrednio od lekarzy, śledząc ich pracę podczas obchodu oddziału. Nasz wolontariat zapewni ci możliwość pracy na oddziałach fizjoterapii i onkologii oraz asystowanie specjalistom od planowania rodziny. Weźmiesz także udział w wykładach ze studentami medycyny w szpitalu klinicznym.

Wyjazd do Nepalu to ciekawy sposób na zdobycie cennego doświadczenia, które wpiszesz do swojego CV, a to może pomóc ci w przyszłej karierze medycznej.

Wspólnie z rówieśnikami zamieszkasz w hotelu w dystrykcie Chitwan. W czasie wolnym weźmiesz udział w wielu atrakcjach kulturalnych i towarzyskich, które dla ciebie przygotowaliśmy – czekają na ciebie również weekendowe wycieczki, m. in, do Parku Narodowego Chitwan. Podczas pobytu w Himalajach musisz koniecznie spróbować lokalnego przysmaku – pysznych nepalskich pierożków. We wszystkim będzie towarzyszył ci zespół opiekunów Projects Abroad.

Terminy: 

W czasie wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wiek: 

15-18


Czy Wolontariat w Szpitalu w Nepalu to coś dla mnie?

Wyjazd do Nepalu będzie dla ciebie świetną opcją, jeśli chcesz zdobyć cenne doświadczenie medyczne, które będzie dobrze wyglądać w twoim CV. Ponadto jest to dobry sposób na przekonanie się, czy rzeczywiście chcesz związać swoją przyszłość zawodową z tą dziedziną nauki.

Nie tylko zdobędziesz wartościowe doświadczenie, ale zyskasz przewagę na rozmowach kwalifikacyjnych – w końcu nie każdy pojechał do Nepalu pomagać potrzebującym! Ponadto dowiesz się wiele o różnych specjalizacjach, co pozwoli ci określić swoją ścieżkę kariery.

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz doświadczenia – na tym wolontariacie skupiamy się na nauce. Dowiesz się, jak diagnozować i leczyć wiele chorób, a poza tym będziesz mógł zadawać pytania lekarzom i pielęgniarkom, a odpowiedzi notować, dzięki czemu nic ci nie umknie. Jeśli zechcesz, weźmiesz udział w wykładach odbywających się w szpitalu klinicznym.

Wolontariat Medyczny w Nepalu odbywa się w określonych terminach w dwu, trzy- lub czterotygodniowych turnusach – możesz więc wybrać taką datę przyjazdu i czas pobytu, które najbardziej ci odpowiadają. Podczas pobytu w Himalajach będziesz bacznie przyglądał się pracy lekarzy i poznawał kulturę Nepalu, podróżując po dystrykcie Chitwan i okolicach.

A group of interns assist at a healthcare outreach on our medical internship for teenagers in Nepal

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu w Szpitalu w Nepalu?

Podczas pobytu w Nepalu będziesz pracował na kliku oddziałach w różnych szpitalach w dystrykcie Chitwan – będziesz więc mógł wiele się nauczyć. Oto kilka aktywności, w które się zaangażujesz.

  • Towarzyszenie lekarzom i pielęgniarkom w codziennych obowiązkach (w kilku szpitalach i na różnych oddziałach)
  • Udział w wykładach w szpitalu klinicznym – zdobywanie podstawowych umiejętności medycznych
  • Poznawanie historii i kultury Nepalu oraz stylu życia mieszkańców
  • Nawiązywanie przyjaźni na całe życie z nastolatkami z całego świata, z którymi dzielisz zainteresowania

W swojej pracy skupisz się na czterech obszarach:

Towarzyszenie lekarzom i pielęgniarkom w codziennych obowiązkach

Na wolontariacie będziesz przede wszystkim uczył się przez obserwację, towarzysząc personelowi medycznemu na różnych oddziałach. Dzięki rotacji będziesz mógł bliżej poznać różne specjalizacje, co może pomóc ci wybrać własną, gdy przyjdzie na to czas. Oto kilka dziedzin, które poznasz bliżej:

  • Fizjoterapia
  • Planowanie rodziny
  • Okulistyka
  • Onkologia

Udział w wykładach w szpitalu klinicznym

Chodzenie na wykłady może być bardzo pomocne! To, czego się dowiesz, z pewnością przyda ci się w przyszłości, a poza tym zobaczysz, jak to jest studiować! W szpitalu klinicznym zdobędziesz podstawowe umiejętności i praktyczną wiedzę medyczną.

Poznawanie historii i kultury Nepalu oraz stylu życia mieszkańców

Planując ten wolontariat, opiekunowie Projects Abroad zadbali o równowagę między praca a przygodą! Będą oni towarzyszyć ci przez cały pobyt i pokażą ci to, co w Nepalu najlepsze. Zobaczysz kilka sławnych parków narodowych, zwiedzisz świątynie buddyjskie i nauczysz się gotować tradycyjne nepalskie pierożki.

Nawiązywanie przyjaźni na całe życie

Uczestnicy wolontariatu z reguły jadą do Nepalu z jednego powodu – chcą poznawać medycynę, by móc zdecydować o swojej ewentualnej przyszłości w tej dziedzinie nauki. Wspólna pasja pomoże wam się poznać i zaprzyjaźnić. Taki wyjazd to świetna okazja, by poznać rówieśników z całego świata – kto wie, może w Nepalu poznasz przyjaciół na całe życie!


Gdzie będę mieszkać w Nepalu?

Chitwan

Zamieszkasz w dystrykcie Chitwan, gdzie mieszczą się najlepsze placówki medyczne w całym Nepalu. Będziesz towarzyszył i obserwował pracę lekarzy na różnych oddziałach w kilku szpitalach. Weźmiesz również udział w wykładach w szpitalu klinicznym.

 

Mimo, iż Chitwan jest jednym z najbardziej rozwiniętych rejonów Nepalu, dużą jego część stanowią tereny wiejskie, których duża część pokryta jest bujnym lasem. Występuje w nim wiele gatunków roślin i zwierząt – nie jest więc niespodzianką, że to właśnie w Chitwan powstał pierwszy park narodowy w Nepalu, zamieszkiwanym przez tygrysy bengalskie, nosorożce i krokodyle błotne.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Nepalu.


Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu Medycznego w Nepalu?

Celem tego projektu jest umożliwienie poznania służby zdrowia i jej działania od środka. Mamy nadzieję, że dzięki temu lepiej zrozumiesz tę branżę, wyrobisz sobie na jej temat zdanie i łatwiej będzie ci zdecydować, czy chcesz wiązać swoją karierę z medycyną.

Wraz z innymi nastolatkami z całego świata będziesz śledzić lekarzy podczas ich codziennej pracy z pacjentami w szpitalu. Przekonasz się, jakie zadania czekają na ciebie, jeśli zdecydujesz się iść na medycynę i zostać lekarzem. Wolontariat odbywa się na wielu oddziałach w różnych szpitalach, co pozwoli ci znacznie poszerzyć wiedzę dotyczącą poszczególnych specjalizacji – od interny, przez okulistykę i planowanie rodziny, po fizjoterapię.

Jedź na Wolontariat dla Młodzieży – Medycyna w Nepalu i zdobądź pierwsze lekarskie szlify!

Teenagers gain medical work experience and learn about local culture in Nepal

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Food and accommodation

You'll share accommodation with other Projects Abroad volunteers and interns during your stay in Chitwan. This is a great way to get to know your fellow volunteers and interns, share experiences, and explore your surroundings in your time together.


On our High School Specials, we will always try to have you share a room with at least one volunteer or intern of the same sex and approximate age. Your room will be modest, but comfortable, clean, and safe.


Your programme fees include three meals a day.


Find out more about our accommodation.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Nasze akredytacje