A Projects Abroad intern meets with a patient on our medical internship for teenagers in Mongolia

Wolontariat dla młodzieży – medycyna w Mongolii

Zdobądź doświadczenie medyczne, ucząc się bezpośrednio od lekarzy w szpitalu i podczas badań medycznych w terenie

Przegląd

Dołącz do naszego Wolontariatu w Szpitalu w Mongolii! Zdobywaj pierwsze szlify zawodowe i podglądaj lekarzy przy pracy. Poznasz wiele chorób i schorzeń oraz nauczysz się je diagnozować i leczyć. Praktyczne doświadczenie będzie dobrze wyglądać w twoim CV i pozwoli ci wyróżnić się podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Zdobędziesz także podstawowe umiejętności medyczne – nauczysz się mierzyć ciśnienie krwi, oczyszczać i opatrywać drobne rany oraz prowadzić reanimację. Część tych umiejętności przyda ci się podczas pracy terenowej w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej. Wyjazdy w biedniejsze rejony są ważną częścią pracy w Mongolii, ponieważ wiele społeczności nie ma dostępu do opieki zdrowotnej lub jest on bardzo ograniczony.

Zamieszkasz i będziesz pracować wraz z innymi wolontariuszami w Ułan Bator – zatłoczonej stolicy Mongolii. W czasie wolnym weźmiesz udział w wielu wydarzeniach towarzyskich i kulturalnych – w tym w weekendowej wycieczce – przygotowanych dla was przez zespół Projects Abroad. Nie będziesz się nudził, a poza tym będziesz mieć ciągłe wsparcie opiekunów, towarzyszących wam podczas pobytu w Mongolii.

 

Terminy: 

W czasie wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wiek: 

15-18


Czy Wolontariat Dla Młodzieży – Medycyna w Mongolii to coś dla mnie?

Jeśli jesteś nastolatkiem i myślisz o karierze medycznej, nasz wolontariat w Mongolii będzie dla ciebie świetnym wyborem!

Zdobędziesz praktyczne doświadczenie medyczne poprzez obserwowanie codziennej pracy lekarzy w szpitalu oraz asystowanie im podczas pracy terenowej. Zyskasz ważną pozycję w swoim CV i będziesz miał do opowiedzenia wyjątkową historię, która z pewnością spodoba się na rozmowie kwalifikacyjnej!

Nie potrzebujesz doświadczenia, by do nas dołączyć – wszystkiego nauczymy cię na miejscu, a poza tym zawsze będziesz mógł liczyć na wsparcie zespołu Projects Abroad.

Wolontariat ten odbywa się w określonych terminach w lecie, zgodnie z ustalonym wcześniej programem, wypełnionym wydarzeniami towarzyskimi. Zabierzemy cię także na weekendową wycieczkę! Możesz wybrać najbardziej odpowiadająca ci datę przyjazdu. Pracuj i zwiedzaj Mongolię wraz z rówieśnikami z całego świata pod stałą opieką naszego zespołu!

Teenagers at the hospital where they'll spend their medical internship in Mongolia

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu Medycznego w Mongolii?

Będziesz towarzyszył lekarzom podczas codziennej pracy w szpitalu oraz zdobywał doświadczenie, biorąc udział w Mobilnej Pomocy Medycznej. Oto kilka przykładowych zadań czekających na ciebie w Mongolii:

  • Przyglądanie się pracy lekarzy i pielęgniarek podczas obchodu po oddziale
  • Udział w warsztatach – zdobywanie podstawowych umiejętności medycznych
  • Prowadzenie kontroli stanu zdrowia w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej, przy wsparciu personelu medycznego
  • Poznawanie kultury Mongolii i zwiedzanie kraju wraz z wolontariuszami z całego świata

W swojej pracy skupisz się na czterech obszarach:

Przyglądanie się pracy lekarzy i pielęgniarek podczas obchodu po oddziale

W Ułan Bator jest wiele szpitali, różniących się rozmiarem – będziesz mieć szansę pracować w kilku z nich. W każdej z placówek będziesz asystował lekarzom i pielęgniarkom oraz przyglądał się ich pracy. Personel medyczny nauczy cię jak diagnozować i leczyć liczne choroby i dolegliwości. Zachęcamy cię do zadawania wielu pytań i zapisywania wszystkiego w notatniku!

Udział w warsztatach – zdobywanie podstawowych umiejętności medycznych

Jednym z zadań wolontariuszy pracujących w Mongolii będzie udział w szkoleniach medycznych. Zdobędziecie podstawowe umiejętności, do których zaliczają się:

  • mierzenie ciśnienia i poziomu cukru we krwi
  • oczyszczanie i opatrywanie drobnych ran
  • przygotowywanie zastrzyków
  • prowadzenie reanimacji

Prowadzenie kontroli stanu zdrowia w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej

Gdy zdobędziesz już nowe umiejętności i poczujesz się pewnie, będziesz mieć szansę wykorzystać je w praktyce. Pod czujnym okiem wykwalifikowanego personelu przeprowadzisz podstawowe badania stanu zdrowia pacjentów podczas pracy terenowej. To ważne zadanie i realna pomoc – osoby, które spotkasz, pracując w biedniejszych rejonach, z reguły nie mają dostępu do opieki medycznej.

Poznawanie kultury Mongolii i zwiedzanie kraju wraz z wolontariuszami z całego świata

W Mongolii zamieszkasz u rodziny goszczącej i będziesz miał ciągłe wsparcie ze strony zespołu Projects Abroad. W czasie wolnym od pracy będziesz mógł wziąć udział w wielu atrakcjach towarzyskich i kulturalnych, które dla ciebie przygotowaliśmy. Co więcej, pojedziesz na ekscytującą wycieczkę, podczas której zobaczysz sławny posąg Czyngis-Chana i Park Narodowy Gorchi-Tereldż. Poza tym będziesz miał okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas karaoke oraz najeść się do syta daniami z tradycyjnego mongolskiego grilla.


Gdzie będę pracował w Mongolii?

Ulaanbaatar

Wraz z innymi nastolatkami zamieszkasz i pracować będziesz w Ułan Bator, stolicy Mongolii.

 

To uprzemysłowione miasto kontrastuje z ogromnymi stepami, stanowiącymi większość terytorium tego kraju. Budki z fast-foodem sąsiadują ze sklepami z odzieżą z najwyższej półki, a muzea – z barami karaoke. Chaotyczny ruch na ulicach i atmosfera ciągłego pędu sprawiają, że w Ułan Bator nie da się nudzić i zawsze coś cię zaskoczy!

 

Jako wolontariusz medyczny będziesz pracować w kilku szpitalach w całym mieście. Weźmiesz także udział w Mobilnej Pomocy Medycznej, niosąc pomoc w mniej uprzywilejowanych rejonach. We wszystkim będzie towarzyszył ci zespół Projects Abroad.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu do Mongolii.


Jakie są cele i rezultaty Wolontariat w Szpitalu w Mongolii?

Celem naszego projektu jest umożliwienie ci zdobycia praktycznego doświadczenia medycznego, dzięki któremu przekonasz się, czy medycyna jest rzeczywiście dziedziną, z która chcesz wiązać swoją przyszłość zawodową. Będziesz asystował lekarzom i pielęgniarkom w obchodzie po oddziale i lepiej zrozumiesz, na czym naprawdę polega praca w tej branży.

Biedniejsze społeczności w Mongolii mają utrudniony dostęp do opieki zdrowotnej. Chcemy to zmienić – organizujemy Mobilną Pomoc Medyczną i oferujemy mniej uprzywilejowanym pacjentom darmowe badania. Będziesz częścią naszej inicjatywy i zaangażujesz się w takie działania, jak mierzenie ciśnienia czy poziomu cukru we krwi pacjentów. Wszystkiego cię nauczymy, zanim zostaniesz rzucony na głęboką wodę!

Praca terenowa to nie tylko szansa na zdobycie bezcennego doświadczenia praktycznego pod okiem profesjonalistów, ale także okazja na zaangażowanie się w pomaganie potrzebującym, a to bardzo ważne w zawodzie lekarza.

Jedź do Mongolii i wraz z rówieśnikami z całego świata zdobywaj doświadczenie medyczne i pomagaj potrzebującym!

An intern learns to give injections on our Medicine placement for high school students in Mongolia.

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

 Będziesz dzielił zakwaterowanie z innymi wolontariuszami i stażystami Projects Abroad podczas swojego pobytu w Ułan Bator. To świetny sposób, by lepiej poznać innych wolontariuszy i stażystów, dzielić się doświadczeniami i eksplorować razem okolicę w czasie wolnym.

W naszych projektach High School Specials zawsze staramy się, byś dzielił pokój z przynajmniej jednym wolontariuszem tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje