A teenager measures blood pressure during our medical internship in Ghana

Wolontariat dla młodzieży – medycyna w Ghanie

Jedź do Ghany! Wspólnie z rówieśnikami z całego świata pracuj w szpitalu, ucz się bezpośrednio od lekarzy i badaj pacjentów podczas pracy terenowej

Przegląd

Jedź na Wolontariat w Szpitalu w Ghanie, pomagaj lekarzom w codziennej pracy w szpitalu, zbieraj cenne doświadczenie zawodowe i nieś pomoc mniej uprzywilejowanym społecznościom w ramach pracy terenowej – Mobilnej Pomocy Medycznej. Nauczysz się nazywać i leczyć wiele chorób oraz dolegliwości. Doświadczenie z Ghany będzie dobrze wyglądać w CV i stanowić będzie twoją przewagę na rynku pracy.

Zdobędziesz duże doświadczenie praktyczne medyczne podczas wolontariatu w Ghanie – w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej będziesz opatrywać drobne rany pacjentów oraz mierzyć im ciśnienie, jak też poziom cukru we krwi. Z twojej pracy skorzystają pielęgniarki i lekarze – będą mogli oni diagnozować pacjentów i w razie potrzeby zalecać dalsze leczenie. Pomożesz także zwiększać świadomość pacjentów dotyczącą chorób i udzielać wskazówek w zakresie profilaktyki.

Zamieszkasz w Cape Coast u rodziny goszczącej, gdzie będziesz pracować wspólnie z grupą rówieśników. W czasie wolnym weźmiesz udział w licznych atrakcjach towarzyskich i kulturalnych, w tym weekendowych wycieczkach, w których będzie towarzyszyć ci zespół Projects Abroad.

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat


Czy Wolontariat dla Młodzieży – Medycyna w Ghanie to coś dla mnie?

Ten wolontariat to bardzo dobry pomysł dla młodych studentów, którzy wiążą swoją przyszłość z medycyną. Zdobędziesz doświadczenie zawodowe poprzez obserwację i asystowanie lekarzom podczas obchodu po oddziale, jak też udział w Mobilnej Pomocy Medycznej. Zyskasz mocną pozycję w CV, a poza tym będziesz miał o czym opowiadać podczas rozmów kwalifikacyjnych!

Nie tylko przekonasz się, czy medycyna jest rzeczywiście dziedziną, z którą chcesz się związać, ale – co bardzo ważne – będziesz mieć szansę realnie pomóc potrzebującym z mniej uprzywilejowanych społeczności. W ten sposób dasz wyraz swojemu zaangażowaniu w działalność medyczną.

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz doświadczenia. Gdy już przyjedziesz do Ghany, wszystkiego cię nauczymy. Twoi opiekunowie z Projects Abroad będą towarzyszyć ci na każdym kroku – udzielą ci wszelkiego wsparcia i niezbędnych wskazówek.

Wolontariat ten odbywa się w określonych terminach w lecie – w dwu- trzy- lub czterotygodniowych turnusach. Będziesz pracował i podróżował wraz z innymi nastolatkami zainteresowanymi medycyną. Pod opieką zespołu Projects Abroad będziecie uczyć się, bawić oraz poznawać Ghanę i jej kulturę.

Interns and local staff in a group photo on our medical internship for teenagers in Ghana

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu Medycznego w Ghanie?

Jako wolontariusz w Ghanie będziesz dzielił swój czas między asystowanie lekarzom a pracę w terenie na rzecz lokalnej społeczności. Oto kilka zadań, w które się zaangażujesz:

  • Asystowanie personelowi medycznemu podczas darmowych badań przeprowadzanych w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej
  • Obserwowanie pracy doświadczonych lekarzy podczas pracy z pacjentami w szpitalu lub klinice
  • Poznawanie kultury Ghany, zwiedzanie kraju i interakcja z lokalnymi mieszkańcami
  • Spędzanie czasu z innymi wolontariuszami o podobnych zainteresowaniach i aspiracjach

Twoja praca dzielić się będzie na trzy obszary:

Towarzyszenie doświadczonym lekarzom w codziennej pracy z pacjentami

Jeden dzień w tygodniu poświęcisz na obserwowanie codziennej pracy personelu medycznego w szpitalu. Będziesz bacznie przyglądać się zadaniom wykonywanym przez lekarzy i pielęgniarki oraz towarzyszyć im w konsultacjach i podczas badań. Dzięki temu lepiej zrozumiesz, jak będzie wyglądać twoja praca, gdy już zostaniesz lekarzem.

Zachęcamy cię do zadawania pytań i robienia notatek, dzięki czemu wiele się nauczysz i zapamiętasz!

Asystowanie personelowi medycznemu w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej

Większość czasu spędzisz działając w terenie i niosąc pomoc biedniejszym społecznościom – m.in. w szkołach i koloniach trędowatych. Osobiście zaangażujesz się w konkretne działania, takie jak:

  • Opatrywanie ran
  • Kontrole stanu zdrowia, np. mierzenie ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi pacjentów
  • Przeprowadzanie testów na malarię
  • Prowadzenie prezentacji dotyczących podstawowych zagadnień związanych ze zdrowiem

Zwiedzanie Ghany wraz z innymi wolontariuszami z całego świata

Każdego dnia będziesz pracować i podróżować razem z rówieśnikami z wielu zakątków naszego globu. Wszystkich was łączyć będzie zainteresowanie medycyną.

W chwilach wolnych od pracy będziecie brać udział w wielu aktywnościach towarzyskich i kulturalnych – jak np. weekendowe wycieczki – które przygotują dla was opiekunowie Projects Abroad. Będziecie wygrzewać się na słońcu, podglądać dzikie zwierzęta w parkach narodowych oraz odwiedzać muzea i poznawać historię Ghany. Spróbujecie także lokalnych przysmaków i potargujecie się z miejscowymi sprzedawcami.


Gdzie będę pracował w Ghanie?

Cape Coast

Wolontariat dla Młodzieży – Medycyna w Ghanie, prowadzony przez Projects Abroad, ma swoją siedzibę w pięknym mieście rybackim Cape Coast.

 

Miasto tętni życiem, a kiedyś było największym ośrodkiem handlu niewolnikami w Afryce Zachodniej. Cape Coast leży na wybrzeżu – z jednej strony będziesz więc widzieć morze, a z drugiej ruchliwe i pełne ludzi ulice.

 

Przez większość czasu będziesz wspierać lekarzy w pracy terenowej na rzecz lokalnych społeczności w koloniach trędowatych i w szkołach. Twoim zadaniem będzie także towarzyszenie lekarzom i pielęgniarkom w czasie codziennego obchodu po oddziale w szpitalu lub klinice oraz udział w warsztatach medycznych.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Ghany.


Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu w Szpitalu w Ghanie?

Głównym celem tego projektu jest danie ci szansy na naukę i zdobycie praktycznego doświadczenia medycznego.

Będziesz uczyć się, asystując oraz obserwując lekarzy i pielęgniarki podczas obchodu. Na własne oczy przekonasz się, na czym polega codzienna praca lekarza, a dzięki temu łatwiej będzie ci zdecydować, czy kariera medyczna rzeczywiście jest dla ciebie najlepszym wyborem.

Zdobędziesz cenne doświadczenie, pracując na rzecz lokalnych społeczności w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej. Mieszkańcy mniej uprzywilejowanych, wiejskich obszarów często nie mają dostępu do podstawowej opieki medycznej – nie stać ich leczenie lub mieszkają zbyt daleko od szpitali lub klinik. W związku z tym to my jedziemy do nich i za darmo świadczymy podstawowe usługi medyczne w ich miejscu zamieszkania.

Na wolontariacie zdobędziesz podstawowe umiejętności medyczne – będziesz np. mierzył ciśnienie i poziom cukru we krwi pacjentów. Wyjazd do Ghany to wspaniała okazja, by pomóc potrzebującym i jednocześnie pokazać swoje zaangażowanie – niezbędne w zawodzie lekarza.

Jedź na Wolontariat Medyczny w Ghanie i wspólnie z rówieśnikami z całego świata nieś pomoc mniej uprzywilejowanym społecznościom, jednocześnie zdobywając cenne doświadczenie medyczne!

An intern gains medical work experience cleaning a wound on our project for teenagers in Ghana

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Accrze, Akuapem Hills lub w Cape Coast. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Ghany i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

W naszych projektach High School Specials zawsze staramy się, byś dzielił pokój z przynajmniej jednym wolontariuszem tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje