A training workshop on our medical internship for high school students in the Philippines

Wolontariat dla młodzieży – medycyna na Filipinach

Wraz z rówieśnikami z całego świata pomagaj mniej uprzywilejowanym społecznościom i ucz się fachu od lekarzy w szpitalach

Przegląd

Jedź na Wolontariat Medyczny na Filipinach! Zdobądź praktyczne doświadczenie medyczne, które będzie dobrze wyglądać w CV, ucz się bezpośrednio od specjalistów i rozwijaj nowe umiejętności.

Lekarze pokażą ci, jak diagnozują choroby i dolegliwości, o których dotychczas mogłeś tylko czytać lub słyszeć. Nauczysz się także mierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, co przyda ci się podczas pracy terenowej na rzecz biedniejszych społeczności – Mobilnej Pomocy Medycznej. W czasie wyjazdów w mniej uprzywilejowane rejony przeprowadzamy kontrole stanu zdrowia mieszkańców. Nasza praca, a w zasadzie służba, jest na Filipinach bardzo potrzebna.

Zamieszkasz u rodziny goszczącej i będziesz pracować wspólnie z młodzieżą z całego świata. Zaplanowaliśmy wycieczki weekendowe i wiele atrakcji towarzyskich, byś mógł dobrze się bawić i poznawać kulturę Filipin. Nawiążesz międzynarodowe przyjaźnie i zgromadzisz wspomnienia na całe życie.

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat


Czy Wolontariat dla Młodzieży – Medycyna na Filipinach to coś dla mnie?

Marzysz o karierze w medycynie? Chcesz poznawać branżę od środka i jednocześnie doświadczać kultury nowego kraju? Jeśli tak – ten projekt będzie dla ciebie idealny!

Podczas pobytu na Filipinach dowiesz się, na czym polega codzienność lekarzy i pielęgniarek w szpitalu. Doświadczenie, które wyniesiesz z wyjazdu będzie dobrze prezentować się w twoim CV, a poza tym zyskasz ciekawy temat do poruszenia podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ponadto, poprzez pracę przy Mobilnej Pomocy Medycznej, pokażesz swoje zaangażowanie i chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Wolontariat w Szpitalu na Filipinach to dla ciebie wspaniała okazja, by wspólnie z grupą rówieśników z całego świata poznawać działanie służby zdrowia od wewnątrz. Zdajemy sobie sprawę, że samotne podróżowanie może wiązać się z obawami, dlatego zaplanowaliśmy ten projekt właśnie z myślą o nastolatkach – nasz zespół będzie z tobą przez cały czas, dzięki czemu będziesz czuł się bezpiecznie i zawsze otrzymasz wsparcie!

High school students practise first aid during their medical internship in the Philippines

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu Medycznego na Filipinach?

Na Filipinach będziesz mieć do wyboru wiele aktywności. Oto niektóre z nich:

●     Towarzyszenie personelowi medycznemu w szpitalu lub klinice

●     Udział w kampaniach informacyjnych i Mobilnej Pomocy Medycznej

●     Poznawanie lokalnej kultury wspólnie z innymi wolontariuszami


W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

 

Towarzyszenie personelowi medycznemu w szpitalu lub klinice

 

Dużo czasu spędzisz obserwując lekarzy i pielęgniarki podczas obchodu w szpitalu lub klinice. Będziesz mógł pracować na różnych oddziałach, dzięki czemu zdobędziesz szerokie doświadczenie i wiedzę na temat wielu specjalizacji. Oto kilka z nich:

 

●     Stomatologia

●     Położnictwo

●     Ambulatorium

●     Laboratorium

●     Gabinet zabiegowy

 

Udział w kampaniach informacyjnych i Mobilnej Pomocy Medycznej

 

Wiele palących problemów zdrowotnych na Filipinach wynika z braku dostępu do usług medycznych i informacji. Angażujemy się w pracę społeczną, w której także weźmiesz udział. Organizujemy regularne wyjazdy, podczas których przeprowadzamy kontrolę stanu zdrowia pacjentów w biedniejszych regionach – mierzymy m. in. ciśnienie i poziom cukru we krwi. Będziesz pod stałą opieką lekarza, który powie ci, co robić!

 

Edukacja jest również bardzo ważna, jeśli chodzi o zapobieganie chorobom. Wspólnie z grupą rówieśników zaplanujecie i przeprowadzicie warsztaty dla lokalnej społeczności. Poruszycie ważne tematy związane ze zdrowiem – jednym z nich jest zapobieganie gorączce denga.

 

Poznawanie lokalnej kultury wspólnie z innymi wolontariuszami

 

Skoro już przylecisz na Filipiny, chcemy, byś poznał ten kraj niesamowity jak najlepiej! Organizujemy ekscytujące weekendowe wycieczki, m. in. do Santa Fe, gdzie możesz pływać w morzu i relaksować się na plaży. Weźmiesz również udział w regularnie organizowanych przez nasz zespół spotkaniach towarzyskich, podczas których, wspólnie z rówieśnikami z całego świata, będziesz świetnie się bawił i poznawał lokalną kulturę.


Gdzie będę pracował na Filipinach?

San Remigio

Wraz z innymi nastolatkami zamieszkasz i będziesz pracować w San Remigio, położonym na północnym krańcu wyspy Cebu. To niewielkie miasto pełne nadmorskich kurortów i wszelkich udogodnień, których może potrzebować człowiek Zachodu – sklepy, restauracje czy banki to tylko kilka z nich.

 

Jako wolontariusz większość czasu spędzać będziesz w lokalnym szpitalu lub klinice. Bądź gotów, że standardy w tych placówkach są często niższe niż te, których można by się spodziewać w większych miastach. Weźmiesz również udział w Mobilnej Pomocy Medycznej – pracy terenowej, którą wykonujemy w mniej uprzywilejowanych rejonach miasta San Remigio.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu na Filipiny.


Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu w Szpitalu na Filipinach?

Określiliśmy dwa główne cele wolontariatu na Filipinach – danie ci szansy na zdobycie doświadczenia medycznego oraz zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zapobiegania chorobom.

Wielu nastolatków biorących udział w Wolontariacie Medycznym na Filipinach chce zdobyć międzynarodowe doświadczenie medyczne. Dzięki temu możesz przygotować się do przyszłej kariery w tej branży i zdecydować, czy to rzeczywiście twoje powołanie. Towarzyszenie lekarzom, praca na różnych oddziałach oraz rozwijanie podstawowych umiejętności medycznych – to będzie twoja codzienność podczas wolontariatu i dzięki temu łatwiej podejmiesz decyzję dotyczącą swojej przyszłej drogi zawodowej.

Wiele mniej uprzywilejowanych społeczności na Filipinach ma bardzo ograniczony dostęp do służby zdrowia. Co więcej, gorączka denga wciąż jest dużym problemem, a poza tym notuje się wzrost zachorowań na cukrzycę czy choroby serca. Dlatego też organizujemy Mobilną Pomoc Medyczną – badamy pacjentów w ich miejscu zamieszkania i dzielimy się wiedzą dotyczącą zapobiegania chorobom. Twoją rolą będzie przeprowadzanie kontroli stanu zdrowia członków lokalnych społeczności. Lekarze skorzystają zaś z zebranych przez ciebie informacji – pomogą im one w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów. Będziesz również pomagał przy planowaniu warsztatów.

W samym 2017 roku nasi wolontariusze wzięli udział w 72 inicjatywach, podczas których chodzili od domu do domu, badając mieszkańców. Pomagali także przeprowadzić 142 darmowe badania wzroku, dzięki czemu 120 osób otrzymało nowe okulary do czytania. To mała, lecz znacząca pomoc, dzięki której członkowie lokalnych społeczności są zdrowsi i lepiej się czują, ponieważ wiedzą, że ktoś o nich dba.

Jedź na Wolontariat dla Młodzieży – Medycyna na Filipinach i wraz z nastolatkami z całego świata poszerzaj wiedzę medyczną oraz pomagaj potrzebującym!

A nutrition presentation given on our medical internship for teenagers in the Philippines

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Bogo City. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Filipin i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Podczas naszych projektów High School Specials staramy się, abyś dzielił pokój z przynajmniej jednym wolontariuszem tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje