A workshop on suturing during our Medicine internship for teenagers in Argentina.

Wolontariat dla młodzieży — medycyna w Argentynie

Jedź do Ameryki Południowej i wspólnie z grupą rówieśników z całego świata pomagaj lekarzom w pracy, poznawaj medycynę w praktyce oraz ucz się hiszpańskiego

Przegląd

Jedź do Ameryki Południowej i dołącz do naszego Wolontariatu Medycznego dla Młodzieży w Argentynie! Podróżuj wraz z grupą rówieśników, pomagaj lekarzom w szpitalu i ucz się hiszpańskiego. To świetny sposób na zdobycie cennego doświadczenia medycznego, które dobrze wygląda w CV, a poza tym pomoże ci się wyróżnić podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Będziesz towarzyszyć lekarzom i pielęgniarkom w lokalnym szpitalu, gdzie poznasz działanie służby zdrowia w praktyce. Dwie godziny dziennie poświęcisz na naukę hiszpańskiego, dzięki czemu lepiej porozumiesz się z personelem medycznym i lokalnymi mieszkańcami. Znajomość tego języka przyda ci się szczególnie podczas świadczenia usług w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej, czyli pracy terenowej w mniej uprzywilejowanych rejonach. Podczas wyjazdów będziesz wspierał lokalne społeczności, podnosząc ich świadomość dotyczącą chorób i konieczności regularnego dbania o higienę.

Zamieszkasz wraz z rodziną goszczącą w mieście Cordoba, gdzie będziesz również pracował. W czasie wolnym możesz wziąć udział w wielu ciekawych aktywnościach towarzyskich i kulturalnych, które dla ciebie przygotowaliśmy – w tym w ekscytującej weekendowej wycieczce. Wszystkie atrakcje odbywają się w grupach, a uczestnicy są pod stałą opieką zespołu Projects Abroad.

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat


Czy Wolontariat w Szpitalu w Argentynie to coś dla mnie?

Jeśli chcesz poznać tajniki pracy lekarzy i marzy ci się wyjazd do Ameryki Południowej, ten wolontariat będzie dla ciebie świetnym wyborem! Zdobędziesz praktyczne doświadczenie medyczne, które wpiszesz do CV, a ponadto będziesz miał szansę przekonać się, czy praca lekarza jest rzeczywiście twoim powołaniem. Będziesz także uczył się hiszpańskiego, a biorąc pod uwagę, że językiem tym włada ponad pół miliarda ludzi na całym świecie, jego znajomość z pewnością ci się przyda. Doświadczenie z Argentyny pozwoli ci wyróżnić się z tłumu, a ponadto będziesz miał o czym opowiadać na rozmowach kwalifikacyjnych.

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz doświadczenia. W ramach Mobilnej Pomocy Medycznej będziesz pracował pod opieką naszego przyjaznego zespołu, a poza tym wszystkiego nauczymy cię na miejscu. Będziesz mógł liczyć na wsparcie ze strony naszych opiekunów, którzy będą towarzyszyć ci przez cały pobyt. Jedyne, czego potrzebujesz, to chęć poszerzania wiedzy!

Wolontariat Dla Młodzieży – Medycyna & Nauka języka hiszpańskiego w Argentynie odbywa się w określonych terminach w lecie, przeważnie w dwutygodniowych turnusach. Jeśli chcesz zostać dłużej, nie ma problemu – organizujemy również pobyty czterotygodniowe. Praca na wolontariacie odbywa się według określonego planu, uwzględniającego aktywności towarzyskie oraz wycieczki. Zespół Projects Abroad będzie towarzyszył ci na każdym kroku, odpowiadał na wszelkie pytania i wspierał w razie jakichkolwiek wątpliwości.

A group of Projects Abroad interns prepare for their Medicine internship for teenagers in Argentina

Jakie będą moje zadania na Wolontariacie Medycznym w Argentynie?

W Argentynie jest co robić! Będziesz towarzyszył lekarzom w ich codziennej pracy, niósł pomoc w biedniejszych regionach i uczył się hiszpańskiego. Oto kilka twoich przykładowych obowiązków:

 • Asystowanie lekarzom i pielęgniarkom w szpitalach i klinikach
 • Udział w Mobilnej Pomocy Medycznej – pracy terenowej na rzecz lokalnych społeczności
 • Uczestnictwo w warsztatach medycznych
 • Codzienna nauka hiszpańskiego z wykwalifikowanym lektorem

Podczas wolontariatu skupisz się na następujących obszarach:

Asystowanie lekarzom i pielęgniarkom w szpitalach i klinikach

Większość czasu spędzać będziesz w placówkach medycznych, asystując i obserwując lokalnych lekarzy i pielęgniarki w codziennej pracy z pacjentami. Będziesz mieć również szansę przyglądać się operacjom – zadawaj więc wiele pytań i wszystko notuj, by jak najwięcej zapamiętać!

Udział w Mobilnej Pomocy Medycznej

Wiele społeczności w Argentynie nie ma dostępu do podstawowych usług medycznych lub jest on ograniczony. Regularnie organizujemy Mobilną Pomoc Medyczną, w ramach której przeprowadzamy darmowe badania i świadczymy usługi medyczne dla biedniejszych mieszkańców. Dzięki uczestnictwu w tej inicjatywie możesz lepiej zrozumieć problemy dotykające mniej uprzywilejowane społeczności. Oto kilka rzeczy, w które angażujemy się podczas pracy terenowej:

 • Podnoszenie świadomości dotyczącej dbania o higienę, by zapobiegać chorobom
 • Kontrole stanu zdrowia i badania, takie jak mierzenie ciśnienia czy poziomu cukru we krwi
 • Dzielenie się wiedzą dotyczącą odpowiedniego żywienia, w celu zmniejszenia zakresu występowania chorób niezakaźnych, takich jak cukrzyca czy otyłość

Zanim zaangażujesz się w pracę w terenie, nauczymy cię wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Uczestnictwo w warsztatach medycznych

Będziesz mógł brać udział w warsztatach, podczas których zgłębisz wiedzę na temat działania służby zdrowia. Do tematów poruszanych podczas spotkać zaliczyć można m.in.:

 • Choroby popularne w Argentynie
 • Pierwsza pomoc
 • Medycyna tradycyjna
 • Zdrowa dieta
 • Zapobieganie chorobom niezakaźnym, takim jak cukrzyca czy otyłość

Nauka hiszpańskiego z wykwalifikowanym lektorem

Podczas pobytu w Argentynie będziesz uczył się hiszpańskiego przez dwie godziny dziennie. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanego nauczyciela i dopasowane do twojego poziomu. Poznasz także słownictwo medyczne, które przyda ci się przy codziennych obowiązkach. Zajęcia odbywają się w siedzibie Projects Abroad, która mieści się w dzielnicy Villa Centenario – nieopodal centrum Cordoby.


Gdzie będę pracować w Argentynie?

Cordoba

Będziesz pracować w mieście Cordoba, stolicy prowincji o tej samej nazwie. Zamieszkasz u rodziny goszczącej, której dom znajduje się nieopodal twojego miejsca pracy.

 

Cordoba to fascynujące miasto z bogatą historią, oferujące przyjezdnym wiele atrakcji. Katedry, kościoły, najstarszy uniwersytet w Ameryce Południowej oraz wspaniałe galerie, teatry i parki – to wszystko znajdziesz w jednym miejscu!

 

Do szpitala czy kliniki dojedziesz komunikacją miejską. Zawsze będziesz w grupie oraz pod opieką opiekuna Projects Abroad. Będziesz mógł towarzyszyć lekarzom na różnych oddziałach szpitalnych.

 

W czasie wolnym m.in. zobaczysz tradycyjne wioski położone na okolicznych wzgórzach i zwiedzisz dom, który należał niegdyś do Che Guevary.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu do Argentyny.


Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu Medycznego w Argentynie?

Głównym celem tego projektu jest danie ci szansy na przyjrzenie się z bliska pracy lekarzy i pielęgniarek w szpitalach.

Towarzysząc profesjonalistom, samemu poszerzysz swoją wiedzę i zdobędziesz praktyczne doświadczenie medyczne. Łatwiej będzie ci także podjąć decyzję dotyczącą przyszłej kariery zawodowej – przekonasz się, czy medycyna jest dla ciebie dobrą drogą. Co więcej, będziesz uczyć się hiszpańskiego, a znajomość tego języka dobrze wygląda w CV oraz przydaje się w pracy i nie tylko.

Duże doświadczenie zgromadzisz dzięki pracy terenowej w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej. Kryzys ekonomiczny w Argentynie sprawił, że niegdysiejszą klasę średnią dotknęło ubóstwo. Dostęp do opieki zdrowotnej bywa ograniczony, szczególnie na mniej uprzywilejowanych obszarach i na wsiach. Pomożesz nam nieść pomoc biedniejszym społecznościom, które bardzo potrzebują profesjonalnych usług medycznych.

Wspólnie będziemy zwiększać świadomość dotyczącą chorób niezakaźnych, takich jak cukrzyca i nadciśnienie, które występują w Argentynie coraz częściej.

Jedź na Wolontariat w Szpitalu w Argentynie! Wraz z nastolatkami z całego świata wspieraj nasze działania w tym kraju, zdobywaj doświadczenie medyczne i nieś realną pomoc potrzebującym.

Projects Abroad interns work in a hospital on our medical placement for high school students in Argentina

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Córdobie. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Argentyny i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

W naszych projektach High School Specials zawsze staramy się, byś dzielił pokój z przynajmniej jednym wolontariuszem tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje