A student on the Physiotherapy internship for teenagers in the Philippines, observes as staff assist a man.

Wolontariat dla młodzieży – fizjoterapia na Filipinach

Pracuj razem z rówieśnikami z całego świata i ucz się bezpośrednio od doświadczonych fizjoterapeutów

Przegląd

Jedź na Wolontariat z Fizjoterapii na Filipinach i ucz się od doświadczonych fizjoterapeutów! Pracuj w centrum rehabilitacji ufundowanej przez Projects Abroad, poznawaj różne dolegliwości i metody ich leczenia. To wspaniały sposób na bliższe poznanie fizjoterapii od praktycznej strony, szczególnie, jeśli wiążesz z tą dziedziną swoją przyszłość zawodową. Poza tym praktyczne doświadczenie medyczne z Filipin będzie dobrze wyglądać w twoim CV.

Wspólnie z rówieśnikami z całego świata będziesz pracował i angażował się w szereg ciekawych aktywności. Warsztaty edukacyjne, wizyty domowe i praca w terenie to tylko kilka z nich. Dzięki temu poznasz fizjoterapię „od wewnątrz” oraz dowiesz się, z jakimi problemami muszą na co dzień borykać się osoby niepełnosprawne.

Podczas pobytu na Filipinach zamieszkasz w mieście San Remigio u rodziny goszczącej. Twoi gospodarze zadbają o to, byś czuł się u nich jak w domu oraz poznał ich styl życia. Organizujemy także wycieczki weekendowe i spotkania towarzyskie, dzięki czemu w pełni wykorzystasz swój czas wolny i nawiążesz przyjaźnie z rówieśnikami z całego świata o podobnych zainteresowaniach.

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat


Czy Wolontariat dla Młodzieży – Fizjoterapia na Filipinach to coś dla mnie?

Myślisz o zawodzie fizjoterapeuty? Chcesz zobaczyć, na czym polega ta praca? A może podjąłeś już decyzję i chcesz zdobyć konkretne doświadczenie zawodowe? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś „tak”, ten wolontariat będzie dla ciebie świetnym wyborem!

Taki wyjazd to dobry sposób na wzmocnienie swojego CV i zdobycie przewagi na rozmowach kwalifikacyjnych oraz podczas rekrutacji na studia – nie każdy może się przecież pochwalić takim doświadczeniem! Obserwując specjalistów przy pracy przekonasz się, na czym polegają obowiązki fizjoterapeuty w kraju tak różniącym się od Polski. Ponadto rozwiniesz podstawowe umiejętności medyczne. Z kolei poprzez pracę terenową w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej pokażesz swoje zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym.

Samotna podróż na drugi koniec świata może napawać cię niepokojem, ale nie musisz się obawiać – nasz przyjazny lokalny personel będzie dostępny przez 24 godziny na dobę. Nie zostaniesz sam, będziesz bowiem pracować i spędzać czas z grupą rówieśników z całego świata. Wolontariat został starannie zaplanowany, a przez cały pobyt na Filipinach będziesz pod opieką zespołu Projects Abroad, który będzie towarzyszył ci w pracy oraz w czasie wolnym.

During an outreach, a student on the Physiotherapy internship for teenagers in the Philippines, takes notes.

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu z Fizjoterapii na Filipinach?

Podczas wolontariatu będziesz mógł angażować się w wiele aktywności. Oto kilka z nich:

  • Towarzyszenie wykwalifikowanym fizjoterapeutom w codziennej pracy
  • Udział w warsztatach edukacyjnych i Mobilnej Pomocy Medycznej
  • Poznawanie kultury filipińskiej wraz z rówieśnikami z całego świata

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Towarzyszenie wykwalifikowanym fizjoterapeutom w codziennej pracy

Dzień w dzień będziesz mieć szansę obserwować doświadczonych specjalistów od fizjoterapii podczas pracy w centrum rehabilitacji. To świetny sposób, by uczyć się od ekspertów w tej dziedzinie i zobaczyć, na czym naprawdę polega ta praca.

Będziesz uczestniczyć w konsultacjach i zobaczysz, jak fizjoterapia pomaga pacjentom wracać do zdrowia. Ponadto wspólnie z terapeutami będziesz odwiedzał chorych w ich domach. Zobaczysz, jak specjaliści radzą sobie na obszarach wiejskich, gdzie nie ma udogodnień technicznych i mogą oni liczyć tylko na swoje umiejętności. Zachęcamy cię do zadawania pytań i robienia notatek, dzięki czemu nic ci nie umknie.

Udział w warsztatach edukacyjnych i Mobilnej Pomocy Medycznej

Podczas wolontariatu weźmiesz udział w warsztatach o tematyce związanej z fizjoterapią. Nauczysz się wielu ciekawych technik i dowiesz się, jak wygląda praca fizjoterapeutów na Filipinach.

Projects Abroad prowadzi także Mobilną Pomoc Medyczną – pracę terenową w biedniejszych rejonach. Podczas wyjazdów przeprowadzamy kontrole stanu zdrowia pacjentów oraz drobne zabiegi. W razie potrzeby będziesz asystował lokalnemu personelowi, m.in. mierząc ciśnienie krwi czy podając leki mieszkańcom odwiedzanych wiosek. Oczywiście, praca terenowa będzie odbywać się pod stałą opieką profesjonalistów, którzy wesprą cię w razie potrzeby.

Poznawanie kultury filipińskiej wraz z rówieśnikami z całego świata

Skoro już przyjedziesz na Filipiny, dobrze byłoby jak najlepiej wykorzystać czas, który tam spędzisz, prawda? Postaramy się wypełnić ci go tak, byś mógł dobrze poznać ten piękny kraj! Zaplanowaliśmy m.in. niesamowitą weekendową wycieczkę na wyspę Bantayan – urzekną cię jej białe plaże i krystalicznie czysta woda! Regularnie odbywają się również wieczorne spotkania towarzyskie, podczas których będziesz poznawać lokalną kulturę i świetnie się bawić. Spędzisz czas wraz z innymi wolontariuszami w twoim wieku, a nad wszystkim czuwać będą nasi lokalni opiekunowie.


Gdzie będę pracował na Filipinach?

San Remigio

Zamieszkasz w przybrzeżnym mieście San Remigio, leżącym w północnej części wyspy Cebu. Znajdziesz tam wszelkie wygody, których możesz potrzebować – m.in. sklepy spożywcze, banki i restauracje.

 

Jako wolontariusz będziesz pracować w lokalnym centrum rehabilitacji, które oferuje wiele zabiegów i form terapii niepełnosprawnym osobom z mniej uprzywilejowanych społeczności, których nie stać na leczenie w mieście. Centrum powstało z pomocą Projects Abroad i jest pierwszą tego typu placówką na Filipinach. Dużo czasu spędzisz także poza centrum, jeżdżąc na wizyty domowe w okolicznych wioskach.

 

Filipiny słyną ze wspaniałych krajobrazów i mają wiele do zaoferowania przyjezdnym. Podczas zorganizowanych przez nas wyjść grupowych i weekendowych wycieczek lepiej poznasz lokalne atrakcje i kulturę tego kraju.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu na Filipiny.


Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu dla Młodzieży – Fizjoterapia na Filipinach?

Określiliśmy dwa główne cele tego wolontariatu – umożliwienie ci zdobycia doświadczenia edukacyjnego oraz ułatwienie mniej uprzywilejowanym społecznościom dostępu do podstawowej opieki medycznej.

Wielu wolontariuszy chce przede wszystkim zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe i przy okazji poznać odmienną kulturę. Oferujemy ci naukę od najlepszych fizjoterapeutów podczas mądrze zaplanowanego pobytu na Filipinach. Weźmiesz udział w wielu ciekawych aktywnościach i „od wewnątrz” poznasz wyjątkową specjalizację, jaką jest fizjoterapia.

Będziesz także pracować z pacjentami wymagającymi ćwiczeń oraz asystować w hydroterapii i podczas wizyt domowych – wszystko będzie się odbywać pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów.

W San Remigio mieszka około 1 000 osób z jakimś rodzajem niepełnosprawności, a około 10% z nich wymaga rehabilitacji. Niestety wielu mieszkańców Filipin nie ma dostępu do odpowiedniej terapii – jest ona zbyt droga lub brakuje odpowiednich placówek w ich okolicy.

Centrum rehabilitacji, w którym będziesz pracować, powstało przy pomocy Projects Abroad i jest jedyną tego typu placówką w tej części kraju. Wyróżnia ją to, że świadczy darmowe usługi na rzecz lokalnych społeczności.

Jedź na Wolontariat z Fizjoterapii na Filipinach, zdobywaj cenne doświadczenie zawodowe i działaj na rzecz zwiększania dostępu do usług medycznych na mniej uprzywilejowanych obszarach!

During an outreach on the Physiotherapy internship for teenagers in the Philippines, students visit local homes with staff.

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Bogo City. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Filipin i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Podczas naszych projektów High School Specials staramy się, abyś dzielił pokój z przynajmniej jednym wolontariuszem tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje