Teenage volunteers doing construction work in Tanzania carry bricks needed for a wall.

Wolontariat dla młodzieży – budownictwo w Tanzanii

Wraz z wolontariuszami z całego świata buduj klasy dla masajskich dzieci z mniej uprzywilejowanych społeczności

Przegląd

Jedź na Wolontariat Budowlany w Tanzanii i pomóż nam tworzyć infrastrukturę, której mniej uprzywilejowane społeczności w Tanzanii tak bardzo potrzebują. Wraz z rówieśnikami z całego świata będziesz budować klasy oraz inne pomieszczenia w przedszkolu. To wspaniała okazja, by własnoręcznie pomóc ludziom w potrzebie, jednocześnie gromadząc praktyczne doświadczenie.

Przedszkole jest prowadzone i w pełni finansowane przez Projects Abroad. Stworzyliśmy je, by umożliwić naukę masajskim dzieciom mieszkającym daleko od najbliższych placówek edukacyjnych. Twoja praca będzie więc miała bezpośredni wpływ na to, że maluchy te zdobędą wykształcenie!

Będziesz pracować w grupie pod okiem profesjonalnych budowniczych i opiekunów Projects Abroad. Do twoich obowiązków będzie się zaliczać m. in. kopanie fundamentów, mieszanie cementu czy wznoszenie ścian.

Wraz z innymi wolontariuszami zamieszkasz w mieście Arusha u rodziny goszczącej. Działamy według ściśle ustalonego grafiku, w którym znalazło się wiele atrakcji, dzięki którym lepiej poznasz to miasto. Zobaczysz dziką przyrodę w malowniczym parku krajobrazowym oraz dowiesz się ciekawych rzeczy o kulturze Masajów.

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat


Czy Wolontariat dla Młodzieży – Budownictwo w Tanzanii to coś dla mnie?

Jeśli chcesz własnoręcznie pomagać mniej uprzywilejowanym społecznościom oraz wywrzeć na ich życie rzeczywisty wpływ, którego efekty szybko zobaczysz – ten projekt jest dla ciebie. Ubrudzisz sobie ręce w słusznej sprawie, świetnie się przy tym bawiąc!

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz doświadczenia – lokalny specjalista będzie nadzorował twoją pracę i udzielał ci wskazówek. Musisz być jednak pełen energii i entuzjazmu, ponieważ praca fizyczna bywa wymagająca.

Taki wolontariat to świetna okazja na zdobycie praktycznego doświadczenia, które będzie dobrze wyglądać w twoim CV, oraz pokazanie zaangażowania w pomaganie innym. W Tanzanii rozwiniesz także umiejętności interpersonalne, takie jak praca w zespole i zdolność planowania – przydadzą ci się one w przyszłości, niezależnie od tego, jaką ścieżkę kariery wybierzesz.

Pierwszy raz wyjeżdżasz za granicę? Bez obaw! Na tym wolontariacie będziesz miał wsparcie i opiekę! Nasz zespół będzie do twojej dyspozycji przez cały czas, a poza tym zamieszkasz i pracować będziesz wspólnie z rówieśnikami.

Wolontariat w Tanzanii odbywa się w lecie, w dwutygodniowych turnusach. Plan pobytu wypełniony jest wieloma obowiązkami oraz atrakcjami kulturalnymi i towarzyskimi, a jedną z nich jest weekendowa wycieczka. W Tanzanii nie ma mowy o nudzie!

A teenage volunteer doing construction work in Tanzania paints a wall white.

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu Budowlanego w Tanzanii?

Wraz z grupą rówieśników będziesz budował klasy i inną infrastrukturę dla dzieci ze społeczności Masajów. Oto kilka zadań, w które się zaangażujesz:

  • Praca ramię w ramię z wolontariuszami oraz doświadczonymi budowniczymi
  • Mieszanie cementu, kopanie fundamentów, wznoszenie ścian lub konstruowanie dachu
  • Malowanie klas
  • Zwiedzanie Tanzanii i poznawanie kultury Masajów

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Praca z wolontariuszami oraz budowniczymi

Wspaniale jest wspólnie z grupą ludzi zbudować klasę dla potrzebujących dzieci. Wraz z innymi wolontariuszami będziecie świętować postępy, wspierać się w trudnych chwilach i dzielić satysfakcję związaną z tym, że mogliście pomóc masajskim maluchom i dzięki wam będą one mogły się uczyć.

Profesjonalny budowniczy będzie nadzorował waszą pracę – w razie potrzeby możecie więc liczyć na wsparcie. Nauczy on was łatwych do opanowania technik, dzięki czemu w pełni zaangażujecie się w pracę przy budowie klas.

Pomoc w budowaniu, tynkowaniu i malowaniu

Twoje zadania na wolontariacie będą zależne od tego, na jakim etapie budowy znajdować się będą klasy i budynki szkolne, gdy przyjedziesz do Tanzanii. Jeśli dołączysz do nas, gdy dopiero będziemy zaczynać pracę – pomożesz kopać fundamenty i wznosić ściany. W innym przypadku, gdy przejmiesz obowiązki po wolontariuszach z poprzedniego turnusu, pomożesz konstruować dach oraz tynkować czy malować ściany.

Każdy etap prac jest istotny. Twoje zaangażowanie sprawi, że dzieci będą miały bezpieczną przestrzeń do nauki i zabawy.

Odkrywanie Tanzanii

Ten wolontariat to nie tylko praca! Nasz zespół w Tanzanii przygotował dla ciebie wiele atrakcji, dzięki czemu maksymalnie wykorzystasz czas spędzony w Afryce. Poza pracą wolontariacką będziesz grać na tradycyjnych bębnach, uczestniczyć w lekcjach tańca oraz uczyć się języka suahili. Zabierzemy cię także na ekscytujące weekendowe safari!


Gdzie będę pracował w Tanzanii?

Arusha

Wolontariat odbywać się będzie w zamieszkanych przez społeczność Masajów okolicach miasta Arusha. Położone jest ono w północnej części Tanzanii i słynie z gwarnych restauracji, tętniących życiem targów i bujnej roślinności.

 

Okolica, w której będziesz pracować w ramach wolontariatu, jest mniej uprzemysłowiona niż mógłbyś się spodziewać. Otoczona jest afrykańską sawanną, co z pewnością ci się spodoba, jeśli lubisz bliski kontakt z naturą. Pomożesz nam tworzyć infrastrukturę przedszkolną, taką jak klasy i pokoje nauczycielskie.

 

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Tanzanii.


Jakie są cele i rezultaty Programu Budowy Szkół w Tanzanii?

Celem tego projektu jest stworzenie niezbędnej infrastruktury dla wiejskiej społeczności Masajów. Pracując wraz z innymi wolontariuszami i wykorzystując swoją energię oraz umiejętności, pomożesz budować klasy i inne budynki szkolne.

Szkoła, w której będziesz pracować, sfinansowana została w całości przez Projects Abroad. Wcześniej małe dzieci ze społeczności Masajów nie miały dostępu do formalnego systemu edukacji przedszkolnej. Jeśli w ogóle odbywały się zajęcia, prowadzone były one w zniszczonym kościele. Dzięki twojej pracy w Tanzanii, dzieci będą mogły uczyć się w bezpiecznej przestrzeni i przygotować się do pójścia do szkoły podstawowej.

A ty przy okazji poszerzysz swoje horyzonty, poznasz nowych ludzi i rozwiniesz przydatne umiejętności.

Jedź na Wolontariat Budowlany w Tanzanii i wraz z rówieśnikami z całego świata wspieraj edukację masajskich dzieci!

 

A teenage volunteer doing construction work in Tanzania builds a wall while chatting to a young child.

Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Aruszy lub Moshi. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Tanzanii i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Zwykle staramy się, żebyś mieszkał wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą Projects Abroad z tą samą rodziną goszczącą. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje