Archaeology volunteering for teenagers in Peru also includes weekend trips to places like Machu Picchu.

Wolontariat dla młodzieży – archeologia w Peru

Ucz się od archeologów, pracuj wspólnie z grupą rówieśników i odkrywaj prastare cywilizacje oraz historię Peru

Przegląd

Jedź na Wolontariat Archeologiczny w Peru, udaj się w podróż w czasie i poznaj prastarą Amerykę Południową! Pracuj na wykopaliskach w dwóch parkach narodowych, ucz się bezpośrednio od doświadczonych archeologów i wydobywaj cenne artefakty z czasów cywilizacji Inków i Wari. To świetna okazja, by własnoręcznie odkrywać historię i zdobyć doświadczenie, które będzie świetnie wyglądać w CV!

Nawiązaliśmy partnerstwo z peruwiańskim ministerstwem kultury, by poznawać i chronić budowle oraz eksponaty pozostałe po starożytnych kulturach Inków i Wari. Z twoją pomocą, możemy zadbać o kulturowe dziedzictwo dawnych cywilizacji, by mogły czerpać z niego kolejne pokolenia.

Będziesz pracować wspólnie z innymi nastolatkami z całego świata w mieście Cuzco, gdzie zamieszkasz u rodziny goszczącej. W czasie wolnym weźmiesz udział w wielu ciekawych aktywnościach, które przygotował nasz zespół, a w weekend pojedziesz na wycieczkę do Machu Picchu.

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat


Czy Wolontariat Dla Młodzieży – Archeologia w Peru to coś dla mnie?

Uwielbiasz historię? Chcesz dowiedzieć się, jak żył pradawny lud Inków? Jeśli tak, ten projekt będzie dla ciebie idealny!

To również wspaniały wybór, jeśli chcesz rozwijać zainteresowania związane z archeologią czy antropologią. Doświadczenie, które zdobędziesz w Peru będzie świetnie wyglądać w twoim CV, a poza tym dowiesz się wielu ciekawych rzeczy od profesjonalnych archeologów.

Ten wolontariat przeznaczony jest dla młodzieży w wieku licealnym. By do nas dołączyć, nie potrzebujesz doświadczenia ani kwalifikacji. Nasi opiekunowie oraz zespół archeologów będą towarzyszyć ci we wszystkich zadaniach na wykopaliskach oraz w aktywnościach weekendowych.

Archaeology volunteering for teenagers in Peru also includes attending presentations.

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu Archeologicznego w Peru?

W Peru, wraz z grupą rówieśników, realizować będziesz wiele ekscytujących zadań archeologicznych. O jakich mowa?

  • Asystowanie profesjonalnym archeologom w pracy na sławnych stanowiskach archeologicznych
  • Udział w prezentacjach i poszerzanie wiedzy o starożytnym imperium Inków
  • Pomoc w zachowaniu i konserwacji miejsc o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa narodowego Peru
  • Praca w terenie – wspieranie lokalnej społeczności

 


W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Asystowanie profesjonalnym archeologom w pracy na sławnych stanowiskach archeologicznych

Dużo czasu na wolontariacie spędzisz na wykopaliskach. Dołączysz do naszego zespołu archeologów, którzy nauczą cię wszystkiego, co musisz umieć, by sprawnie realizować swoje zadania. Doświadczenie będziesz zdobywać angażując się w:

  • Sporządzanie map
  • Wykopaliska
  • Sprzątanie i konserwację stanowisk archeologicznych
  • Poszukiwanie obszarów pod nowe stanowiska
  • Klasyfikowanie artefaktów

Udział w prezentacjach i poszerzanie wiedzy o starożytnym imperium Inków

Archeologię będziesz poznawał nie tylko na wykopaliskach. Nasz zespół zorganizuje prezentacje dla ciebie i innych wolontariuszy, dzięki czemu lepiej poznasz i zrozumiesz lokalną historię. Opowiemy ci m.in. o sławnym kulcie śmierci oraz Wielkim Powstaniu Inków.

Pomoc w zachowaniu i konserwacji miejsc o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa narodowego Peru

Jako wolontariusz będziesz wspierał nas w dbaniu o miejsca o wyjątkowym znaczeniu dla kultury i przyrody Peru.

Będziesz pracował w Parku Archeologicznym Sacsayhuaman – bogatym w ruiny prastarej cywilizacji Inków, drugim najistotniejszym stanowisku archeologicznym w kraju. Niestety cześć zabytków na terenie parku została zniszczona przez turystów. Pomożesz chronić i konserwować ten obszar, a co za tym idzie – historię Peru.

Praca w terenie – wspieranie lokalnej społeczności

Poza pracą na wykopaliskach, będziesz mieć także szansę realnie pomóc mieszkańcom, organizujemy bowiem dni pracy społecznej na mniej uprzywilejowanych obszarach. Możesz między innymi odnawiać i malować place zabaw w lokalnej szkole.


Gdzie będę pracował w Peru?

Cusco

Zamieszkasz u rodziny goszczącej w drugim co do wielkości mieście Peru – Cuzco.

 

Leżące w pobliżu Świętej Doliny Inków i otoczone przez góry Andy Cuzco znajduje się na liście UNESCO. Miasto słynie z pięknej architektury liczącej setki lat. Koniecznie spróbuj lokalnych przysmaków, takich jak ceviche (peruwiańskie danie narodowe), rocoto relleno (nadziewane pikantne papryki) czy lomo saltado (smażona wołowina).

 

Większość zadań na wolontariacie będziesz realizował poza Cuzco. Pracujemy w Parku Narodowym Pikillaqta oraz Parku Archeologicznym Sacsayhuaman.

 

W weekend zespół Projects Abroad zabierze ciebie i grupę twoich rówieśników na zwiedzanie pozostałości po prastarych cywilizacjach. Odwiedzicie Ollantaytambo – miejsce ostatniej bitwy Inków z konkwistadorami – oraz Machu

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu do Peru.


Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu Dla Młodzieży – Archeologia w Peru?

Głównym celem tego projektu jest prowadzenie zaawansowanych badań nad starożytnymi cywilizacjami Ameryki Południowej. Pracujemy z doświadczonymi archeologami oraz nawiązaliśmy partnerstwo z peruwiańskim ministerstwem kultury, co umożliwia nam odkrywanie i dbanie o prastare artefakty i ruiny będące pozostałościami po cywilizacjach Inków i Wari.

Nasze badania są bardzo istotne – lepiej rozumiejąc przeszłość, możemy bowiem dowiedzieć się, jak kształtowała ona naszą teraźniejszość. Dzięki pracy w Peru możemy również skuteczniej dbać o historię i dziedzictwo kulturowe tego kraju.

W dużej mierze polegamy na wolontariuszach. Podróż do Peru to świetny sposób na zrobienie czegoś wyjątkowego i zdobycie cennego doświadczenia. Będzie ono szczególnie przydatne, jeśli zamierzasz studiować historię, antropologię lub archeologię. Będziesz uczyć się od profesjonalistów i własnoręcznie popracujesz na sławnych stanowiskach archeologicznych.

Dołącz do nas w Peru! Wspólnie z wolontariuszami z całego świata odkrywaj przeszłość oraz swoją pasję do archeologii i historii.

Volunteers take a break and take a photo at the archaeology for teenagers project in Peru.

Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Cuzco. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Peru i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Podczas naszych projektów High School Specials zwykle staramy się, żebyś dzielił pokój wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje